Dream teams

Mislim da su te spekulacije glupe i nepotrebne zapravo, jer nit vise postoji ta drzava, nit vise postoji ta reprezentacija , nit taj originalni “Drim Tim” , ono svi igraci i sa jedne i sa druge strane su vec odavno u igrackoj penziji , tako da…sve ostaje u domenu SBBKBB , ja iskreno verujem da bi imali sanse a sad da li bi ih dobili zaista tesko je reci i nemoguce je saznati , ali sam ubedjen da smo i izhubili od njih u Barseloni da bismo im se revansirali na SP 1994 ili OI 1996.

Nego recimo kad se vec prisecamo tih nekih starih vremena, gledao sam F4 Evrolige iz 1998 i ono strasnu generaciju Kindera.
Covece kakva prva petorka : Rigodo, Danilovic, Ugo Skonokini, Zoran Savic i Rasa Nesterovic, klupa Abio, Frosini, mislim da je Manu Djinobili posle tog F4 dosao u ekipu, mislim i Marko Jaric da je dosao i to iz redova najveceg rivala TimSistema / Fortituda nakon sto je hteo da prebije Karltona Majersa jer mu ovaj nesto kao prisr’o.
Iskreno meni je taj Kinder jedna od najjacih i najomiljenijih ekipa u istoriji evropske kosarke.
Inace te godine je i Partizan igrao F4 i to bez ijednog stranca, ono cuvena generacija sa pokojnim Harisom Brkicem, Draganom Lukovskim, Cubrilom, Koprivicom, Miroslavom Radosevicem, Koprivicom, Dejanom Tomasevicem, Predragom Drobnjakom, mislim da je i Dejan Koturovic bio u ekipi.

Nego samo kad se setimo tog velikog derbija Bolonje : Kinder vs TimSistem , na jednoj strani Danilovic, Rigodo, Skonokini, Savic, Nesterovic, Abio, Frosini a na drugoj : Karlton Majers, Fucka, Galanda, Marko Jaric, Arturas Karnisovas, Djanluka Bazile, Den Gej…ono retko ko i u NBA je imao tako mocne ekipe.
Takodje tu je bio i Beneton sa Zeljkom Rebracom, Rikardom Pitisom, pokojnim Henrijem Vilijamson, takodje pokojnim Orlandom Vulridzem, Bonorom.

Inace u evropskoj kosarci bas fale tih nekih par jakih italijanskih timova kao sto su 90-ih bili Kinder, TimSistem i Beneton ili recimo 80-ih Skavolini, Olimpia Milano, Karerta…

1 Like

Pa zato sto je sve sto vredi otislo u NBA.

Ne verujem da bi se ex yu za apsolutno siguran i ubedljiv poraz '92 revansirali ni '96, jer ni tada nije pocela dominacija eveopljana u NBA, Stojakovic je tek draftovan u Sacramento, Kukoc je te godine bio “samo” najbolji 6. igrac lige, itd… Drazen Petrovic je imao najveci potencijal da bude NBA superzvezda ali prerano ode.

Ne zeleci da umanjim njihov talenat pa i delimicno fizicku dominaciju, jedan od razloga zasto su Ameri bili toliko dominantni je verovatno ipak prvenstveno doping. Svi do jednog su bili konstantno na svemu i svacemu ukljucujuci i rekreativne droge a hormon rasta se podrazumevao. Grent Hil se smejao da je neki drim tim bio jako nesebican, jer niko nije zeleo da bude najbolji strelac da se ne bi testirao.

Olimpijade su bile farsa, njima je ocajnicki trebao NBA zbog gledanosti, Duci Simonovic je odavno pricao o tome kako su doping i big money unistili olimpijski duh, koliko je profesionalni sport na najvisem nivou postao izopacen.

Tada su evropljani jos dosta kasnili za NBA-om, Paspalj pusio na pauzama… Danas je NBA globalna fransiza, i curkus svih nacija, ali ni evropa ne zaostaje mnogo a NBA zvezde ne respektuje vise niko, nema vise tog kulta kao nekada.

Sto se tice 92. mislim da bismo im bili tvrd i dostojan protivnik i da bi imali cemu da se nadamo, sad da li bi ih mozda dobili ne znam a i nikada necemo saznati.
Mada i da smo izgubili tad siguran sam da bismo im se revansirali na SP 1994 ili OI 1996 , mislim i mi ono 96. finale u Atlanti smo se 3/4 odlicno drzali i bili egal sa njima, mada imali smo i pehove Zoran Savic nije igrao tu utakmicu, a Divac je prerano usao u probleme sa greskama, mada u drugom poluvremenu kad je jos bilo neizvesno i sudije su vec pocele da “igraju” za njih.
Mada tad malo nam je falila i klupa, ipak tad na klupi ko nam je bio Sasa Obradovic,Nikola Loncar, Milenko Topic, Mica Beric, Nikola Bulatovic, Dejan Tomasevic ipak uz duzno postovanje nisu ni priblizno nivou jednog Bodiroge, Djordjevica, Danilovica, Paspalja, Divca, Rebrace i cim su rezervisti bili na terenu ovi su pravili serije…znaci malo da smo samo imali duzu klupu (kao recimo u Indijanapolisu) mislim da bismo ih vec tad dobili, a to da smo umesto pomenutih rezervista imali Kukoca, Radju, Komazeca, skroz druga prica bi bila.
Mada i Sale Djordjevic je rekao , jos tad zaista smo osecali da bi mogli da ih pobedimo i mislim da se igralo negde na neutralnom terenu a ne na njihovom mislim da bismo ih i dobili.

Inace kao prvo vecina nasih igraca je vec tad imala NBA iskustvo a kao drugo za uspeh u reprezentativnoj kosarci nije nuzno imati NBA zvezde ili sto veci broj NBA igraca, to je dosta puta potvrdjeno u praksi.

Inace da bi evropska kosarka jacala tj evropske reprezentacije nije toliko potreban veliki broj NBA igraca vec da evropski klubovi budu sto jaci i sto kvalitetni.
Recimo jedno vreme tamo pocetkom i sredinom 2000-ih evropska kosarka je bila zaista na dobrom putu i Evroliga je maltene pretila da prestigne NBA a onda je odjednom usledio pad, sto zbog sukoba na relaciji Fiba-Uleb, sto zbog finansijskh poteskoca, sto zbog masovnog odlaska igraca u NBA, itd.

Bojim se da u Evropi nikad vise necemo imati ekipe kao sto je bio taj Kinder sa Danilovicem, Savicem, Rigodoom, Skonokinijem, Djinobilijem, Jaricem , TimSistem sa Karltonom Majersom, Galandom, Fuckom i ostalima ili ona Baskonia sa Luisom Skolom, Fabriciom Obertom, Hoze Kalderonom, Andres Nocionijem, Pablo Pridjionijem, Rakocevicem, Teletovicem, Spliterom ili onaj Panatinaikos sa Diamantidisom, Alvertisom, Hadzivretasom, Batistom ili Makabi sa Jasikevicijusom, Vujcicem, Entoni Parkerom, Derikom Sarpom, Maseom Bastonom, CSKA sa Papalukasom, Siskauskasom, Dzej Ar Holdenom, Lengdonom, Smodisem ili Barselona sa Bodirogom, Jasikevicijusom, Navarom, De La Fuenteom, Varezaom, Fuckom…recimo secam se tamo 2002/03 ona Baskonia/Taukeramika jaka kao zemlja, igralo im pola one svemocne argentinske reprezentacije (pre nego sto su se i oni rastrcali u NBA) koja je 2x zaredom “Drim Timu” ocitavala lekciju kosarke , TAU sa Skolom, Nocionijem, Obertom, Skonokinijem, Pridjionijem, Volkoviskim, Hoze Kalderonom , cuvenim Portorikancem Karlosom Arojom, Tomasevicem pa nisu mogli da osvoje Evroligu, e to je potrebno evropskoj kosarci da bi jacala , jaka i kompetativna kosarka u Evropi a ne sto veci broj igraca u NBA.

1 Like

https://youtu.be/0ANvDMKS56A

1 Like