DOOM Eternal

HDR meni ne lici bas na zasicene boje AMOLED ekrana, mada je svaki utisak naravno subjektivan, trebalo bi da daje bas suprotan efekat prirodnijih boja. Kontrast povecava nivo bele i maksimalnu osvetljenost obasjanih povrsina. Slazem se doduse da je preveliki hype u odnosu na realan dozivljaj, ljudi vole malo da preteruju… ali odosno u off. :roll_eyes:

1 Like

Sad pokusaj da pokrenes poslednja dva AC-a,bf5,fc5,tw3,novi metro pa ces da vidis kako ces da se provedes :smiley:

Probao, sve super radi, jos i bolje jer su starije igre.

Sve ovo ? Nema leba da ti ac-ovi ako nista rade kako treba… jedino ako racunas najniza podesavanja i nizu rezoluciju a za mene to nije igranje kako treba da bude. Ili mozda imas najbolju mogucu konfu iz 12-13 sto opet ne bi sve ovo guralo kako dolikuje

Pa bila je solidna konfa za to vreme sa high end grafickom. AC Oddgsey ipak nisam ni probao, u pravu si, ali Origins je ok radio. Mada rekao bih da je vise do optimizacije. Npr prekjuce sam igrao FC5 i “leti”. Igre su optimizovane za slabasne current gen konzole i to je razlog. U svakom slucaju… vreme je za upgrade a ja nisam nastavio svoju Doom odiseju zbog Nioha 2, u kome polako pocinjem da uzivam.

Juce mi malo zao bilo sto igram Doom na kompu, svakih deset minuta razmisljam da sam mogao da snimim gameplay gdje sam ispao ultra mega giga car.

Danas upalim gameplay Shraud-a, i kad sam vidio sta onaj covjek radi nije mi vise zao sto ne snimam klipove.

1 Like

On koji god FPS upali sabija, nevjerovatan je.

Kakav sam rage quit upravo imao u Doom, to je nevjerovatno. Na jednom platfoeming djelu pao sam bar 15 puta na istom mjestu, svaki put ti skine malo healtha, ja sam zaginuo cetiri ili pet puta. Skace se sa precke na precku, uz dodatak da izmedju dve precke trebas imati jos jedan skok i jedan dash.

Znaci kome plaforming ne bude smetao u igri, imam par pitanja za njega.

Pustite vi shrauda i pogledajte ovo

Ima ljudi koji Doom igraju ultra bolesno :smiley:

Heh, evo i potvrda u tekstu sta moze moja 8 godina stara 7970 :smiley:

Ancient AMD GPUs destroy Nvidia’s when it comes to Doom Eternal | TechRadar

Nakon odigranih desetak sati igre (igra traje ~15 sati), mogu reci da je sve kliknulo, i da je ovaj DOOM bolji od originalnog reboota iz 2017. godine.

Nevjerovatna borba, stvarno nevjerovatna. Poslije svake arene imate osjecaj da je Hell bacio na vas sve sto je imao, i da ste opet lagano sve prosli. Jednostavno toliko opcija imate u napadackom aresenalu da ne postoji nijedna situacija iz koje ne mozete naci izlaz, najcesce sa moci motorke i heavy metala.

Jedino sto bih mogao preporuciti nekome ko tek krece da igra je da ne prekida sa igranjem ili da igra vise puta u kratkim periodima-sto duze igrate, to vise ulazite u flow igre, i sve vise zelite da napredujete.

Platforming je bespotreban, srecom kasnije ga ima veoma malo, tako da vise nije neko opterecenje.

Ako bi mogao pricati o taktici u tezim arenama: fokusirajte se na teze protivnike i na njih ispaljujte sve sto imate, dok minione posmatrajte kao rezervoar za stvari koje ubijate kada vam zatreba armor, health, ili municija.

2 Likes

Ovo je vrh

Posto mi je mnogo zanimljivo kako ljudima isprva uopste ne legnu dobro novi sistemi (treba izgleda vremena da sve klikne), evo na tu temu simpatican video klip coveka koji prolazi istu odiseju, od odbijanja do prihvatanja:

Igra li ko novi Doom?
Ajmo utisci?

Pa eto @iKaran se raspisao o igri iznad, bilo mi bas zanimljivo da procitam. U manjoj meri i @padawan, al dovoljno da se stekne zaokruzenija slika, mimo samo odusevljenih recenzija.

Uz malo srece pisacu i ja jednom, kad nadjem trenutak ili varijantu da luka nije stalno tu. :smiley:

1 Like

Eh, ne stizem jer me je zaokupio Nioh 2. Razmisljam da batalim i ipak uzmem za PS4, lepsa grafika i veliki TV mozda ipak odnesu prevagu. Buduci i da radim od kuce, dosta mi je sedenja ispred kompa…

Moja greska. Znaci samo dvoje za sada. Ja sam skinuo ali komp kanta da bi poterao onako kako sam.ja zamislio…

Ja sam na zadnjoj misiji.

Utisci su za sada dvojaki: kada igra klikne, najbolja je igra na svijetu, kada negdje zapnete, najgora je igra na svijetu.

Platforminga ima sve manje kako igra odmice i platforming je tu vecinom za strategiju u borbi, i stvarno je dosta olaksava. Ono sto je lose je sto pred kraj igre od obicnih oruzja gotovo da nemate koristi, posto igra na vas baca sve tesko oklopljene protivnike, i to dosta njih. BFG sam u prvoj igri upotrebio dva puta, u ovoj dva puta po misiji. Obicno oruzje je tu pretezno za dobijanje healtha, tj da minione ubacite u stagger state.

Nadalje, napravili su igru u kojoj postoje optimalni nacini za ubijanje protivnika. Svako vase odstupanje od optimuma rezultirace u gomili potrosene municije i zivaca.

Marauder je veoma frustrirajuci za borbu zato sto iz franticnog ubijanja i kretanja po mapi dodjete do protivnika sa kojim morate da stojite mirno i cekate da on napadne vas, te kada mu oci zasvetle pucate. Desava se bar dva puta u borbi da sve uradite savrseno, i umjesto nakon sto ga pogodite on ode unazad, on ce zapravo zavrsiti udarac i uzeti pola health bara.

I za kraj, meni nagori dodatak-totemi. Ovo su dionice igre kada totem na mapi daje dodatni stit svim protivnicima i radi beskrajni respawn istih, dok god ga ne unistite. Ako je totem bas totem, onda to nije problem, jedan metak i unisten je. Medjutim, nekada totem moze da bude protivnik koji ima tonu healtha, i nekada je potrebno dva metka BFG-a da ga unistite. Ovo me je takodje izludjivalo u igri.

Sve u svemu, odlicna igra, odlican combat, kul dizajn, i par stvari koje znaju da smetaju.
Inace, da bi se presla treba oko 16h, te pored toga postoji i multi koji je poprilicno ok.

3 Likes

Mozda ispadnem glup ali ne krecem se tim fenci krugovima :smiley:
Sta je bre “platforming” koji moj???