Doom E3 Gameplay Clips!

Objašnjenje jedne brutal pucačine koja je postala temelj FPS-a na svim platformama…

Mars:

https://youtu.be/xVaWl1GtDHU

Hell:

https://youtu.be/AXhpg9Qx6l0

Da dodam, igra će biti 1080p60 na obe konzole, evo sada su potvrdili.

Svidja mi se gameplay, jedino bih izbacio double jump, i ove animacije za melee, cini mi se da ce mi ici na zivce nakon par sati igranja. Ostalo sve bombonica.

I da, gameplay je koreografiran do bola, kako se samo okrene na zvuk, leleee.

Au, odlicno izgleda! Prosli smo full circle izgleda – eto nas natrag gde smo krenuli, samo sa odlicnom grafikom i fluidnijim kretanjem. Krenula mi suza na oko, nedostajali su mi ovakvi masni sf shooteri.

deluje sve dobro osim glupavog AI, nadam se da tako nece biti u finalnoj igri, ipak je ovo samo demo napravljen za ovu priliku…

Al` sam ja omatoreo cim je po meni gameplay njaaah…

Reakcija publike? WTF! Ko kada sam gledao bioskopski snimak Alien vs predator, pa se stalno cuo neki afroamer koji je strasno navijao za predatora :smiley:

Ni ja nisam nesto odusevljen, horor elemente iz predhodnog dela ne videh ni u tragovima . Mene vise podseca na hibridni gameplay Quake-a i Serius Sam-a. Ovi svetleci karakteri kad su osamuceni, su definitivno promasaj i nesto sto mnogo odudara od DOOM filozofije, nadam se da ce im neko na to skrenuti paznju.

Podseca previse na Serious Sam 3 BFE, igrao sam ga skoro i ima previse istih elemenata. Bio sam negde izmedju sto se tice igre, neki delovi su bili dobri, drugi su bili uzas. Samo sto je Sima 3 mnogo otvoreniji nego sto mozemo da vidimo u doom-u i mnogo vise ohrabruje lutanje unaokolo u sakupljanju hp-a i municije, dok ovde izgleda da prsti sve u Diablo stilu.

Doom= Serious Sam 3 BFE sa budzetom AAA

To je DOOM :smiley: Ja ne znam sta ste vi ocekivali… :smiley:

Meni se ovo jako dopada, nije mi samo jasno samo sto ima ovoliko trejlera (pored ova 2 sto je okacio Wahad, ima jos 3). Svidja mi sto nije sve onako u mrklom mraku kao u Doom 3. I sto ne moras mnogo da mislis o heltu i armoru, izgleda da ga dobijas posle svakog ubijenog neprijatelja, sto doprinosi dinamici. Neko je spominjao AI, i slazem se da je malo tupav, ali dobro, videcemo. :slight_smile: I animacija pucanja mi izgleda kao da pucam kapisle a ne sačmaru. Ali u principu to su jedine dve zamerke, i verujem da će ispraviti to do izlaska igre. Ovo za 1080p/60fps na obe paltforme je strava, nisam verovao da ce se ikada pojaviti multiplatform igra koja ce raditi tako na obe platforme. Sve u svemu, jako mi se dopada, nisam skidao osmeh sa lica dok sam gledao ovo.
P.S. Ali reakcija publike kada je uzeo dvocevku i testeru, hehehehe. :smiley:

Ovo je totalno old school Doom kakav je i trebao da bude onaj iz 2004 :slight_smile: znači pravi nastavak dooma iz 1995 :)))

Daca to jos ne znaju… :smiley:

Ali Doom je izasao 1993… sta je po vama ovde old school Doom? Dizajn nivoa, protivnika, oruzja (vecina) sve vec vidjeno u Doom-u3 i Qakeu 4.

Movement + action + gore.

Sto “starijoj generaciji gamera” ni malo ne smeta… Uspomene se vracaju samo tako :smiley:

Kako kome, meni se npr. baš dopada igra i jedva čekam da je zaigram, pokrenem na Nightmare i pun gas rokanje!

Evo ga i Multiplayer :slight_smile:

https://youtu.be/Ce7In6GhM-c

Ovo se zove multiplayer…

Old school twitch multiplayer arena :slight_smile: can’t wait!

Zasto, nisam ja nista lose rekao za igru, niti to mogu na osnovu vidjenog. Na osnovu vidjenog se moze zakljuciti da su ubrzali gameplay i nabili akciju, te se jasno vidi da odudara od trojke. Ali na koji nacin movement u ovoj igri ima ikakve veze sa originalom? Pa originalan Doom kad se pojavio igrali smo bez upotrebe misa, samo na tastaturi. Niti se tamo skakalo, niti su se prelatali neprijatelji, plus su se trazili svi skriveni prolazi i otvori. Jasno je da mnostvom akcije i odsustvom horor elemenata vuce na prva dva dela a distancira se od treceg. Ali kombinacija movement+action+gore = Quake 4, plus su dizajnerski gledali da ostanu u okvirima trojke, a nesto su maznuli i iz Qakea serijala.