Dolphin - WII i GC emulator

Jel neko probao Dolphin emulator? Ja sam probao i bas mi nesto i nije islo. Naime ima dve igre koje bih voleo da odigram sa WII konzole. To su RE Darkside Chronicle i Dead Space Extraction. Nabavio sam i obe ige medjutim RE mi radi poprilicno sporo. Iako sam procesljao net i koristio par settinga za koje ljudi tvrde da rade ipak igra je na granici ne igrivosti. Radi to ali cesto zasecka sto smeta prilikom nisanjenja. Dead Space sa druge strane radi odlicno ali od 5 puta kolko sam pocinjao igru uvek mi se igra freezuje a posto ne stignem do check point-a moram sve iz pocetka. Freez nije uvek na isto mestu. Pokusao sam sa poslednje dve verzije emulatora ali rezultat je isti.

Ima li neko bilo kakvo iskustvo sa tim emulatorom ?

Da, RE svuda radi sporo… Tako ti je sa emulacijom…

Ja sam igrao new super mario bros i nisam imao nikakvih problema, nije usporavalo uopšte,sad pre neki dan sam probao mario galaxy 2 i to mi malo ponekad zakoči ali ništa strašno.(Imam procesor od tri jezgra i gtx 260)mislim da procesor treba da ima više jezgara ,a grafika ne igra neku veliku ulogu.

Rado bih probao taj emulator, i to upravo sa ove dve igre! Problem je sto ne mogu da ih nadjem… :frowning:

Ja sam otisao na torent sajt… sad me ubi ali ne mogu da se setim koji, i preko searcha nasao bez problema.

Sto se tice emulatora… znam da je bagovit i da ne mogu ocekivati da radi 100 procentno OK ali bar da se ne freezuje. Obozavam Dead Space i citavu pricu… poceo sam od nedavno da skupljam na comp sve sto ima veze sa DS. Mucicu se jos sa ovim emulatorom. Kad bih bar nekog znao sa chipovanim WII-em pa da mi uzajmi na 2-3 dana.

Uspeo sam da ubrzam RE i da radi kolko tolko korektno tj da ne secka konstantno. Ipak bih ga odigrao bas na WII konzoli.

Ako neko ima WII i zeljan je da pozajmi na par dana (ne pitajte me za iznajmljivanje jer nemam kesha trenutno (kredit, kartice itd)) a pritom je iz NS-a, bio bih mu zahvalan :slight_smile:

mislis voljan?
sumnjam da je neko zeljan :wink:

offtopic: kolika je cena chipovanog Wii-a(nov)?
jel se igre za Wii rezu na posebnim diskovima ili?

cene su oko 200e + - 20e, igre se rezu na obicnim DVD-ovima od po 19 din :smiley:

po meni je wii nista drugo nego PS2 sa motion kontrolerom. neosporavam konzolu, i ima par igara koje bih vole da probam/odigram, ali jedino ako bi neki ortak imao pa da mi da na par dana. ne znam cak ni dal bi dao neki kesh da iznajmim. Ali dobro, to je samo moje misljenje, verujem da ima jako puno ljudi koji uzivaju u blagodetima ovog japanca…

a sto se tice emulatora, nisam ni cuo za njega pre ove teme, i odmah cim sam video, odmah se bacio na skidanje Resident Evil Zero, i Twilight Princess, i video da RE Zero ima celih 9 frejmova na mom kompu. Ocekivao sam tako nesto zato sto imam samo jedan procesor i 9800gt ali na jesen planiram da mu bacim nekog quada i 8gb rama sa nekom novom grafickom pa cu sacekati.

totalno promašeno poređenje :slight_smile:

neke igre na PS2 imaju možda čak i bolju grafiku od Wii-ja, plus Wii ne može da pušta dvd filmove (bar ne bez ilegalnih modova i homebrew softvera) i slično.

e sad, stvar je u tome što su igre za Wii toliko dobre, da je meni Wii beskonačno bolji od PS2, i ako je grafika ista ili lošija a funkcionalnost van igranja igara manja.
Nintendo franšize i par 3rd party naslova na Wii-ju, po meni, ladno šiju sve što je ikada izašlo za PS2.
Zato sam Wii i kupio još pre 3 godine i ni na trenutak nisam zažalio.

daleko od toga da ga svaki dan koristim, ali ima 10 izvanrednih i spektakularnih igara zbog kojih mi je wii draži od PS2 sa 100 dobrih igara.

ja sam tu našao računicu za kupovinu Wii-ja, al siguran sam da nije za svakoga. (osim ako nemate malu decu, njima je svaki od 100 shit naslova dnevno koji izalze za wii ogromna zabava)

ja sam na dolphin-u pre jedno godinu dana probao Twilight Princess i igra je radila super, nije kocila, tu i tamo ti iskoci neka tekstura ali radila je.
problem je bio sto je igra bila totalno bez zvuka tako da posle malo igranja sam odlucio da je ne igram na taj nacin.

e sad sto se tice Wii-a, mislim da je super konzola, pogotovo ako volis igre za njega.
kupicu konzolu sigurno samo ne sad, mozda kad mi malo dopizdi xbox ili ti drugim recima za koju godinu.
tad ce i cena biti daleko pristupacnija pa mi nece biti zao da dam :slight_smile:

ovako. skinuo sam zeldu twilight princess, i kad sam otpakovao dobio sam ekstenziju .wii. nije valjda da je to raw pa moram da preradjujem. ajde ako je neko bolje upucen u ovo pa da me prosvetli

a joj, bilo davno kad sam se sa time bavio.
ali se secam da kad sam skinuo igru sa neta da nista nisam preradjivao.
samo sam je ubacio u emulator i igra je krenula sama(bez zvuka).

.Wii ekstenzija je skremblovana igra, moras da skines unscrambler da bi konvertovao to u .iso

How to burn a .wii file

gledaj da izbegavas downloade koji su .wii, uvek moze JAKO lako da se nadje u .iso formatu.
nije da sa .wii nesto fali, samo nema potrebe da se smaras da konvertujes u .iso

znao sam, citao sam vec o tome, ali nekako mi je bilo tesko da poverujem.

Upravo sam presao RE Darkside Chronicles. Mogu da kazem da sam uzivao. Obrnucu je jos par puta to sigurno. Nesto sam cackao pa je odjednom igra proradila i to na gotovo konstantnih 30 frejmova. Jedino mi krivo sto Dead Space Extraction jos nikako da nateram da radi (jos uvek se freezuje).

Sto se tice sam konzole verujem da je jako interesantna ali tek sam krenuo sa otplatom kredita pa dok se malo ne stabilizujem monetarno a i visoki mi racuni za stan (jer uvodjenje telefona i kablovske placam na rate pa su mi racuni skoro 3 i po hiljade veci) otiso bih u games i pazario konzolu bez puno razmisljanja. Pogotovo jos kada sam video da imaju Dead Space Extraction.

E drustvo vidoh u Games-u da ima Wiimote kontroler za 6 hiljada a takodje nisam znao da se on moze koristit i na PC-u uz pomoc blututa i free programa… zaboravih kako se zove ali ima na you tube. Eto info ako ima zainteresovanih za ovaj experiment.

moze da se kupi i daleko jeftinije od tih 6 hiljada ! O_o

pa ja sam moj dodatni wiimote uz wii kupio za 5500, ali pre skoro 3 godine!

inace, striktno govoreci, za konekciju izmedju wiimote-a i pc-a potreban je bluetooth adapter i nista vise, wiimote ce se upariti sa racunarom i prijaviti se kao HID Device.

e sad, naravno da nece tek tako raditi u igrama ili bilo cemu, jer igre nisu pisane da citaju input sa wiimote-a.
zato se najcesce koristi program GlovePIE.

GlovePIE omogucava da ili kroz graficki interfejs (biranjem opcija iz padajucih menija) ili pisanjem jednostavnih skripti (kojih po netu ima dvesta miliona, a ogroman broj dolazi i uz sam program) prilagodite tastere sa wiimote-a na tastere sa tastature, rotaciju sa wiimote-a na analogne ose dzojstika i slicno.

ja sam program koristio za voznje (naginjanje wiimote-a kao okretanje volana) i koristio sam sve moje band hero instrumente na kompu (kroz midi softver za “pravo sviranje” i uz guitar hero 3 i guitar hero world tour)

Da da sad si me podestio… gledajuci filmice na you tube-u primetih da su koristili taj Glove PIE. Blutut imam… jedino mi fali wiimote :-). A jel ima negde jeftinije da se nabavi a da nije inostranstvo ?

- Google Search

kolko vidim, spominju se cene tipa 4500, 4900. kakvih crnih 6 hiljada :S

elem, iskreno bi ti savetovao da pozajmis neki wii mote ako mozes, pre nego sto kupis.

ja sam recimo dosta koristio wiimote na racunaru, ali da ga nisam kupio za wii, sigurno ne bi kupio samo za racunar.

nije savrseno i nije predvidjen za vecinu igara (mali broj tastera)

s’ druge strane, moze da bude vrlo zabavan za voznje (ja sam koristio foru okreces za volan, naginjes napred-nazad za kolicinu gas-a)
i naravno mozes da ga koristis uz wii emulator.

Pa ja bih ga kupio za emulator jer sve ostale igre igram sa XBox kontrolerom (ukoliko su starije i nemaju dobru podrsku onda stari dobri mish i tastatura).
Iskreno ne znam od koga bih pozajmio. Ne znam nikoga ko ima WII a da je iz NS-a.

E a kazi mi jos jednu stvar kad smo vec kod kontrolera. Kolko wii ima kontrolera koje mozes pazariti ? Ima Wiimote, nunchak i onaj zapper ili kako vec. Jesam u pravu ? I jos nesto… predpostavljam da se bez Wiimote-a ne moze igrati… da mu on dodje kao neki osnovni kontroler a ova dva su dodaci koje mozes a i ne moras da imas.