Dobar izbor ili NE?

Eo ljudi razmisljam vec neko vreme da uzmem ovu starcicu pa me interesuje da li je to DOBRA ili LOSA
investicija ? http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/internet-uredjaji/sony-playstation®vita-.1755.html (nadam se da nisam prekrsio pravilo o postavljanju linkova ). Naime hteo bih da uzmem preko vip-a ali me malo buni cena mesecne preplate pitanje moje:

  1. Da li placam iznos mesecne rate koja je navedena plus odredjena tarife koju uzimam ( recimo Vip online 9 )
  2. Da li je DOBAR ili LOS izbor ? :smiley:

Imas u shopu ovde skoro duplo jeftinije. A sto se tice Vite, odmah da ti kazem da je ps+ neophodan zbog besplatnih igara, i da znas da ces morati da placas sve igre, nema piraterije. Tako da ti je ovo ulazna cjena, imaces jos mnogo da placas za igre.

fina ponuda,za nase uslove itekako fina.Po meni je taj 3G stvarno nepotrebna stvar,kod nas ti to nista nece mng znaciti i iskreno net na viti ce ti trebati samo mozda zbog igara i ps store-a,ne verujem da ces raditi jos nesto vise od toga pa ce ti i wi fi biti dovoljan.Drugo ,u vipu se vita jako lose prodavala,tako da ti se mozda zapadne i neki model jos tamo od pre godinu ipo ,dve sto im stoji tamo na lageru…

uzmi lepo ti ovde u XBR,ps+ ce ti biti potreban,imas par igara free tipa uncharted,gravity rush za pocetak a ostalo ces morati da kupujes a cene nisu ni malo jeftine cisto da imas u vidu sto je jako glupo za onakve igre…Inace moj ti je neki savet da ti ona uopste i ne treba,ja sam se zjb jos na launch-u i uzeo za 330e .Nisam je za ovih par godina 20x upalio i vise od 15h sigurno nisam odigrao,cist promasaj evo stoji mi u fioci jer sve ono sto mi se svidelo sam probao ili odigrao a ostalo me nije zanimalo tako da nema ni igara nesto posebno tako da razmisli da li ti to stvarno treba…

Ne verujem da su starije lose cak su i bolje zbog OLED ekrana tako da stari model ima skuplji ekran i kvalitetniju sliku prikaza. Sigurno mu nece dati koricen uredjaj nego nov, pogledaj cenu pretplate na rate mislim da se isplati, ipak za detaljnijenodes stamo kod SMARTOVA i pitas konkretno.

Sent from iPhone 5

Poznato mi je za igre da su skupe kao sam djavo, mislim da ga Sony pretero sto se rice igara koje je portovao sa ps1 na vitu ali ajde, mene je privukla ponuda. Uglavnom sacekacu jos malo mozda se predomislim pa uzmem neki smart fon za te pare.

veruj mi da vitu neces mnogo koristiti kuci veruj mi,preterali su sa cenama previse i nema nekih zbog kojih bi uzimao vitu…

Ja sam pazario Vitu sa 16gb memorije pre par dana i moram priznati da sam prijatno iznenadjen koliko je dobar utisak ostavila na mene.
Prvo 16gb je malo za koriscenje, jer blo koja kvalitetnija igra zauzima oko 3.5Gb. Tako da ako se uzima ovo je apsolutni minimum, sa granicenjem na max 7-10 igara raznih velicina.

Meni se sve isplatilo uzeti jer sam dobio prilicno igrara preko PS+ i dok sve njih probam/zavrsim, proci ce dosta vremena. Generalno cene za igre i nisu toliko strasne, vecina igara je do 10 eura, a samo mala kolicina je preko toga i to su velike igre (mozda 25% igrara).

Licno smatram, da ako ti se nesto svidja i mozes da kupis, onda i nije tako strasno povremeno se iskesrati - jednom u 3-6 meseci.

Moja prepruka je uzeti PS+ jer dobijas 2 igre mesecno, bez toga ce sigurno Vita biti jako skupo zadovoljsto za igranje. Plus svakih 1-2 nedelje sony izbaci neku suludu akciju za neki od serijala sa neverovatnim cenama. Pre 2 nedelje je bio skoro kompletan Tomb Raider serijal i sve po ceni od 2-3 eura max. Prosla nedelja je bila u znaku Prince of Persia i cene su bile iste.

Meni se svidja, a ostali neka vide :slight_smile:

Ja video ponudu na vipu pa reko mozda da zagrizem, ali zar stvarno nema nikakav nacin za igranje “narodnih” verzija igara? A vidim da je PS+ 10 dolara mesecno.

Izvinjavam se forumskom kolegi sto sam uleteo u temu ali rek’o da ne pravim novu radi tog jednog pitanja.

Pa, radi se na tome trenutno, ali je za sad omogućena emulacija PSP isoa. Sad kad se pojavi i TV će valjda da izbace nešto za Vita emulaciju.

Poznato mi je za igre da su skupe kao sam djavo

Ovo je najveca zabluda, igre su “besplatne” u okviru Plus pretplate. Da si napravio nalog pre 2 godine, vec bi ih imao podosta u kolekciji. Maltene sve sto je vredelo za Vitu, pojavilo se u free varijanti.

Takodje, imas stalne akcije gde su igre na snizenju, za neku sicu dolara. Zapravo ti se ne isplati da NEMAŠ Vitu, ako imaš neku PS konzolu jer će ti propadnu sve te igre koje dobijaš uz Plus. Za 90e se prodaju polovne dobro ocuvane.

Najveći problem ubedljivo je storage, što je ogromna šteta. 4GB kartica mi je kao neko prokletstvo, a opet toliko je retko igram, da ne mogu da nađem opravdanje za kupovinu veće.

Pa zavisi od toga šta igraš. Ako igraš samo Plus igre, onda je i dovoljno 4GB, jer su većina do 1GB.Uncharted i Persona 4 su izuzetak, možda ima još, ali sam za njih uočio.
Glavna stvar koja me nervira kod Vite je ono *****o ograničenje od jednog profila po kartici. Imalo je dobrih igara za Vitu na akciji na US storeu, ali kada sam čuo za to ograničenje, digao sam ruke, jer mi je većina igara koje imam za Vitu vezano ta UK profil… Nadam se da će srediti sa ovim TV-om, jer je zaista debilno ograničenje.

Aj sad da se ja malo prikljucim opet u ovu pricu. Vidim na sajtu im pise ugovor na 24 meseca a podeljeno je na 12 rata, zar ne bi onda trebalo biti 24 rate? Paket pretpostavljam korisnik sam bira (tacnije moze se uzeti za 1500 mesecno)?

Ne, nije tako. Ti ugovor potpisuješ na 2 godine, a plaćaš uređaj na 12 rata.

Prvih 12 meseci ti plaćaš ratu za uređaj + pretplatu, a nakon 12 meseci plaćaš samo pretplatu. A koliko se sećam, imaš izbor između dva paketa samo.

Edit: Imaš tri opcije: Vip Online 9, 15 i 21. Pretplata za njih je: 1090/1590/2190. U zavisnosti od pretplate, mesečno bi plaćao za Vitu dodatnih 2250/1500/750 prvih 12 meseci. Znači, prvih 12 meseci bi pretplata bila 3340/3090/2940 mesečno. Što znači, sama Vita bi izašla 61560 uz najskuplju pretplatu…

Jer nazalost nisam u stalnom radnom odnosu nego studiram, da mogu rado bih uzeo u slobodnoj prodaji pa se ne vezivao za vip i slicne njima. :slight_smile:

Ako nisi u stalnom radnom odnosu, mozes (najverovatnije) i od Vipa da se oprostis. Jedino ako su u medjuvremenu promenili politiku poslovanja, u sta sumnjam. Pre potpisivanja ugovora dajes saglasnost o ulasku u Kreditni biro. Kad sam potpisivao prvi ugovor kod njih (u to vreme nisam radio), morao sam caleta da vodim.

Ne znam, idi pa proveri, mada, po meni je sumanuto davati uz pretplatu iste pare za uredjaj koji mozes uzeti slobodno bez ikakve obaveze. :slight_smile:

Aj jos cu onda razmisliti pa da mozda ne uzimam dok ne skrpim dovoljno za slobodnu prodaju, i to sto kazes, verovatno nisu promenili poslovnu politiku (mada sam telefon uzeo bez problema na svoju licnu). Iskreno nisam fan tih ugovora ali bez istih bi skoro mi svi jos koristili telefone iz ranih 2000-tih.

Ovako, ako imaš račun u banci, i to duže od godinu dana, ovi u vipu ti neće praviti problema, ali će ti možda tražiti da platiš dve rate odmah. Tako su od mene tražili kada sam kod njih uzeo telefon. Dok brat kad je uzeo kod njih, nisu tražili ništa. Ništa drugo te ne bi sprečilo da uzmeš telefon ili vitu.

Tako sam i ja za telefon morao dati unapred 2500 pa su mi to oduzeli od sledecih rata. Pogledacu pa cu se raspitati (i odmah napisati i ovde ako nekog zanima), mada mi i dalje nije jasno kako su raspodelili na 12 rata a ugovor je 24 meseca.

Pitaj nekog iz porodice ili od prijatelja da ti izadju u susret i idi lepo uzmi beskamatni kredit i resena stvar. Shvatam te donekle, jer sam ja do skoro bio takav; daj da uzmem odmah, nema veze sto cu posle da se zaglibim placajuci za nesto sto mi ne koristi toliko(3G pretplata bi bila u ovom slucaju). Tri puta razmisli, pa odluci.

Upravo to, videcu nesto, na kraju i da ga ne uzmem, nije kraj sveta. :slight_smile: Hvala na savetima :slight_smile: