DiRT 3

Manual transmission i GYMKHANA!!! Vrh je ozbiljno :smiley: kad udjes u stos ono postaje decija igra, i jos mnogo zanimljiva :wink:

a taman sam planirao da dresim kesu za VIP pass u Dirt-u.

Mali off:

@StudioVpc

LVL 10 na dirtu 3 za jedno vece??? RLY??? manijak… :smiley:

pa rekao sam da su voznje moj zanr… :smiley:

nisu voznje tvoj zanr. voznje su moj zanr, tebi su voznje manija

mojim venama tece visokooktanski benzin :D… u forzi sam dosao jos odavno do stadjuma da nema dalje Leveling udario sam u zid i tu je kraj, posle ne znam gde idu oni XP poeni… ostalo mi jos da pobedim u onaj endurance od pola sata voznje i da kupim po 1 od svakog auta, e tu mi sad zafalile pare malo i bice 1000/1000

Posle odigranih 2 sata evo da i ja napišem prve utiske!
Kao prvo, prostora za neki veliki napredak i nije bilo. Dirt 2 je bio odlično urađen i doteran. Ispolirali su šta su mogli a sve što je bilo već savršeno, naravno, nisu dirali. Kao i većina, pozdravljam povratak snežnih deonica. Osveženje je igrati na njima i malo razbiti monotoniju u koju se vremenom upadne vozeći po pesku i prašini.
Da vidimo šta su sve dobre stvari:

  1. Muzika. Odličan izbor pesama, savršeno odrađeni zvučni efekti i glas naratora-komentatora-suvozača.
  2. Fizika. Primetno je bolje ponašenje kola
  3. Meni. Prikolicu (pomalo konfuznu) je zamenio “klasičan” meni i pristup opcijama je lagan i pregledan
  4. Grafika. Na nivou za dasnašnje standarde i za sada bez zamerki

Mora biti i ponešto loše, inače bi igra bila savršena…elem, neko je već spomenuo jednu, po meni, veliku nelogičnost. Zaista, kako to da auto na snegu ubrza do stotke za 4 sekunde!?! Opraštam zbog arkadnog pristupa celoj igri, jer Dirt 3 ipak nije simulacija vožnje, ali opet, miša mu malog, oko toga su se mogli potruditi…
Verovatno će se ovakvih primera nagomilati kako igra bude odmicala, ali za sada to je to.
Tek sam “zagrebao” po površini ovog fantastičnog naslova, i ovo će biti jedna od igara koju ću sa zadovoljstvom preći do kraja.

moja zamerka u grafici je, bog te mazo sve je tamno u tri lepe, a brightnessa ni od korova. nemojte sad da mi pametujete kako treba da uradim brightness na tv-u. generalno ili ne bi trebalo da bude toliko tamna ili da ubace brightness kao opciju…

meni grafika taman, ok, tamnije je kad gledas iz kola, kad gledas NA kola onda je taman, logicno je tako…

Jel vredi na ovo trositi DL DVD ? Nisam igrao do sad nijedan DIRT, zadnje sto sam igrao je Colin 2, i bas sam voleo tu igru po igraonicama.

vredi, mozes slobodno da krenes od dirt 2 pa na dalje, mene ovaj delimicno podseca na CMR 2, sate i sate sam proveo uz tu igru…

Ocheqjem puno od ove igre, juche je poruchio i neshto mi govori da ce opravdati moja ochekivanja jer sam pure relly style type of driver :smiley:

I ja nabavio… Probacu za koji sat, pa javljam i ja utiske…

Odlican nastavak po meni najbolji do sada,dobra grafika,fizika,igrivost…9/10.

sta sam malopre izveo kao na filmu :smiley: izbaci me krivina i krenem da klizam a tako sam lagano prosao u driftu izmedju dva lika i jos sam presao u vodjstvo hehehe evo klipa, sorry sto je snimano telefonom, nemam online pass da mogu da up-ujem direkt na YT iz igre, a jos i novi dash izasao…

https://youtu.be/FsK1tN2AGOA

Svaka cast brate bas te usralo…

Evo, probah i ja DiRT3. Da pocnem od grafickog izgleda. Meniji koji su me docekali na samom startu igre mi i nisu u potpunosti ispunili ocekivanja. Dok sam sa druge strane bio prilicno odusevljen grafickom prezenatcijom tokom samih trka. Fenomenalan model auta kao i prelepo okruzenje. Zvuk. Cini mi se da je moglo sve to da bude izvedeno sa vise nekih sitnih detalja (npr. u DiRT 2 je bio onaj spiker koji je stalno nesto mrmljao), medjutim to nije jedina zamerka sto se zvuka tice. Takodje mi se cini da je soundtrack mogao biti malo drugaciji, no ovo je vec stvar ukusa, ali cini mi se da ipak treba malo brze pesme da idu uz trkacku igru. Na kraju dolazimo do samog gameplay-a koji je i najbitiniji deo igre. Mogu da kazem da sam zadovoljan ponasanjem automobila, ali jos uvek nisu ispravili jednu stvar koja mi najvise smeta. Osecaj tezine automobila! Ovu primedbu sam imao i za prosli deo. Sve u svemu, ovo su samo neke sitnice, generalno mi se igra mnogo svidja, jos kad se na to doda mogucnost za splitscreen (koju igra poseduje) dobije se odlican naslov! Od mene 8.7/10

ja se maximalno trudim da ne koristim flashback, tako da gledam da od svake situacije napravim neko ludilo :smiley: evo ovde je ispalo tako, na istoj trci sam vozio i u rikverc na odredjenim delovima no ajde ostavicemo nesto i za kasnije ;)… mozda okacim neki gameplay iz dirt 2, tu sam ludeo zesce…

Grafika je stvarno prelepa ali sama fizika mi je identicna kao u dvojci. Mada i tu mi je bila dobra.

sjajno… :)))

Opcija koju sam pomenuo kao odlicnu - Split/screen i nije tako sjajna kako bi neko mislio. Sve je ok,ali ako vozite Norvesku, pripremite neke lekice za smirenje :slight_smile: Svaki put kada se auto malo nagne na stranu (udarcem u nagomilani sneg sa strane ili vec…) naprosto propadne kroz put kao da tu nikad nista nije ni bilo, onda upada u beskonacnu petlju gde samo pada a i rotira, texture pocinju da baguju i auto ubrzava nenormalno (brat je isao preko 400 :D). I sto je najgore, nije se samo jednom desilo vec cak 5 puta - nismo nijednom uspeli da zavrsimo trku zbog ovog ZESCEG BUG-a! Ne znam da li je ovako i na ostalim stazama, ali ovaj glitch je stvarno frustrijrajuci…