Diablo Immortal 2. jun PC, iOS i Android

Sigurno ce doci momenat kada ces udariti u zid, tako je sa svakom p2w igrom. Samo cekam taj trenutak. :rofl:

1 Like

E jbg ne mogu bas posle 1h igranja da provalim :slight_smile:

Za sada, sve deluje kao klasican Diablo. Najbitnije da su kontrole udobne i da postoji onaj socan, visceralni dozivljaj ubijanja. Lici dosta na Diablo 3 sto je ogroman plus.

Ne svidja mi se ocigledan upliv mobilnih trendova. Claimovanje dnevnih rewardsa koji zahtevaju konstantno logovanje. Upucivanje na store gde mozes da kupis neke packove za realan novac, dakle sto kaze @ph1beropt nije samo kozmetika. Ali i Diablo 3 je poceo sa tim aukcijama odavno, ovo je samo logicna progresija.

Za sada, interfejs je malo prenatrpan, gomila nekih side questova, u jednom momentu sam se povezao na battlenet i odjednom su oko mene drugi igraci poceli da jurcaju i resavaju svoje questove. Pomalo konfuzno i gubi se onaj sumoran, samotnjacki osecaj sporog progresa kroz teske horde neprijatelja. Magije sevaju na sve strane i za sat vremena vec lvl 21. Jedna stvar mi je takodje cudna - bosovima vise puta moras da skines ceo healthbar. Ne kapiram zasto.

Lako se nadje party za dungeone, mada ne znam kako ce biti kasnije. Ne svidja mi se sto je skidao dugo neki dodatak na osnovnu igru i to je blokiralo story progresiju, mozda su serveri optereceni prvog dana (ili je fora - plati da bi downloadovao brze, haha).

Ali, u sustini, igrivo je na mobilnom uredjaju. Evo, sad mi se nista drugo ne igra. To je neverovatno za mobilnu igru jer ih iz najdubljih dubina duse prezirem.

Nije problem ako je p2w, problem je ako je to previse i ne mozes normalnim igranjem da dodjes do istog ili boljeg loota i statsa. Precica u vidu realnog novca je stupidna, ali ok je da postoji jer izdavac mora od te gluposti da zivi i dodaje content. Sa tim sam se pomirio i u Fifi.

Ne znam kakav je inicijalni content, u smislu kvaliteta i kvantiteta, mora mnogo duze da se igra za taj utisak, mada ne sumnjam da ima frikova koji su vec obrnuli kampanju i vec gaze endgame content, heh.

5 Likes

Ja imam samo Genshin Impact ko reper. Ta igra mi uopste nije gurala p2w mikrotransakcije pod nos, a sit sam se naigrao. Eno ih ne znaju sta ce od para. Tako da jeste moguce imati i jare i pare.

Nadam se da ovaj Diablo vise naginje tom modelu. Skinuo sam ga i na svoj i na lidijin ajped, videcu da ga probamo zajedno ovog vikenda. Kad vec odbijaju da ubace co-op u diablo 2.

2 Likes

Sviđalo nam se ili ne, ovo će biti mega hit.

2 Likes

Ma sta ima da nam se ne svidja – oni nude sta nude, na nama je dal cemo da igramo.
Ta povlascenost koju gejmeri misle da zasluzuju mi nema puno smisla.

Ovo je bre besplatna mobilna igra, moraju odnekud pare da se zarade. Ako preteraju s loot boxovima i p2w zidovima, nece ljudi igrati. Ako budu ljudi igrali, onda to znaci da nisu preterali. Izbalansirace se situacija prirodno.

A na horizontu nas ionako ceka Diablo 4, za one kojima je ova igra suvise mobilna.

3 Likes

Sve se slažem :raised_hands:

1 Like

hah al kad sam znao da ce tu neko da me doceka. :smiley:

Komentarisem vise globalno, kako su ljudi naostreni protiv igre otkako je najavljena, jer nisu dobili tacno ono sto su hteli.

Takodje treba istaci da nisu sve mikrotransakcije a priori zle – sem Genshin Impacta, evo i blizzardov Hearthstone pokazuje da postoje resenja koja svima deluju fer.

2 Likes

Pa zato sto je Blizz nesposoban. Diablo 3 izasao pre 10 plus godina. I onda na Blizzconu koji je 100% PC based population ti najavis moblinu igru. Van svake pameti i sasvim zasluzen nastavak te price.

Heh, dobih odgovor na svoje pitanje…

1 Like
3 Likes

Ako se dobro sjecam, ovo je max za jednog karaktera 100.000$ :joy::joy::joy:

1 Like

Probali juce da igramo jos malo, posle jedno 45 minuta smo se oboje slozili da nas uopste ne drzi. Tesko je reci zasto – na full Diablo 3 smo se navukli odmah, a na ovu verziju ne uopste, iako je 90% stvari isto.

Mozda je delom do toga sto novi loot pljusti previse cesto, a statistika je suvise nebitna. Mozda i to sto dok igramo unaokolo protrcavaju drugi igraci, mimoilazimo se ko u nekom diznilendu. A bice da je donekle i do toga sto smo uspeli unutar 2 sata igranja vec da odigramo isti dungeon dvaput, sa sve istim bossom.

Sve zajedno, tanko nekako. Steta.

1 Like

Iskreno, meni je jako zarazna i igriva kao i svi diablo naslovi do sada.
Igra se, ali ne mora toliko da se plaća, free to play je , e sad, ko voli i ko može, može i da ubaci koju kintu, igram je na pc-u.
Kupio onaj battle pass od 5$ i jos par chestova, sve ukupno možda 20$.
jbg, stara ljubav zaborava nema :stuck_out_tongue:

1 Like

Najjači userscore ikada :smiley:

1 Like

Debilni su ti user score-ovi i skroz nerealni (osim sto su indikator da nesto ne valja u igri).

3 Likes

Ne mogu da se slozim. Pogotovo sto sam dugogodisni Diablo fan…Igra je ok, ali nikako nije zarazna ili naprotiv igriva bez placanja…Igra treba da se zove Immoral koliko su bezobrazni…Ja sam stao oko 46-7 lvl je sam prso kada me igra treci put tera da grindujem lvl da bi nastavio pricu, koji je to nivo debilizma? I to nije da ocekuje level, nego 3-4. Svakako endgame nisam hteo da igram jer je p2w, kontao sam makar pricu da ispratim ali dzaba, ne da igra.

Sa druge strane ne znam da li si provalio ali svi ti legendary crestovi koje si uzimao u kojekakvim bundleovima ili ne daj boze dobio kroz igranje su maltene bezvredni jer daju bound item koji ne mozes prodati u shopu tako da ako dobijes duplikat jbg, kupi ponovo i nadaj se da ce smesan drop rate da te ubode…samo Eternal Legendary Crestovi daju unbound iteme koje mozes prodati a gle cuda, njih samo sa RL money mozes da uzmes…potez da jadniji ne moze biti.

Sa druge strane igra ima hidden loot cap koji usporava free to play, taj cap je navodno 6. Svakako je igra najveci cash grab bezobrazluk do sada i po meni je igranje samo gubljenje vremena…

1 Like

Tuzno je sto ce whaleovi da kupuju i opravdaju postojanje ovakovog biznis modela.

Najtuznije je sto ce takav poslovni model morati da pukne kad-tad, ali do tada ce da povuce dovoljno studija sa sobom da cemo imati neki mini market crash slican kao jednom kojeg smo vec imali.

1 Like

:joy::joy::joy:

1 Like
2 Likes