DF Videocast: GeForce RTX - Is Ray Tracing The Next Level In Graphics?

Gledao sam juce prezentacije i nisam video bas nista spektakularno. Najjaca karta ce da kosta 1000+ eur. i to ako budemo imali srece i rudari ne pokuoe sve. Refleksije nisu dovoljne izvinjavam se. God of War, Uncharted 4 i Spiderman i dalje izgledaju bolje od svega prikazanog. Forza Horizon 4 takodje.

Pri tome su ovde nasvirali refleksije da bi se “videlo” a dobili su nadrealni efekat. Nadam se da ovo neće biti novi trend koji će svi vijati. Kada budu mašine mogle ovo bez problema da žvaću, ok, ali će ovako resursi biti potrošeni na ray tracing umedto na ai, fiziku i animacije.

Ja sam gledao u novu laru 15 minuta sve nesto cekam oce li biti tu necega, nista.

1 Like

+1
Isti video sam gledao, jos mi na momente izgleda igra ruzna. Cak je nVidia prezentacija bila blagi uzas kada su pokusali da docaraju ray tracing.

I onda neko kaze PC gaming je zakon,ma daj…

Pa ne moze graficka od ruzne igre napraviti lepu ali svakako ce pomoci da multiplatform igre rade mnogo bolje. Zamisli u koliko fps-a ce ovo cudoviste poterati multiplatform igre koje su na konzolama zakucane u 30fps-a?

Jeste ako imas dosta €€€ ili $$$$… Onda jeste :smiley:

1 Like

Upravo!
Ali i kosta, samo 350e me izasla 1060GTX pre nekoliko meseci. Mogao sam kupiti Xbox One X i odigrati RDR 2 ko covek :smiley:

Preplatio si je citavih 100 eura :slightly_smiling_face:

X je 460€. A kod PC-a treba dodati i CPU, ram, matičnu ploču… Ako izađe na PC naravno… Odustao sam od PC-a zbog svih tih problema… Pa čekaj dobre drajvere, pa patcheve za igru… Uh, koliko muka da bi seo da odigraš nešto. Pa te iz NN razloga baci na windows bet errora…

Sta znam, meni je pc najbolji za multiplatform igre jer igranje istih u 30fps-a mi je neka donja granica koju najradije gledam da izbegnem. To za mene nije igranje igre kako dolikije, ali aj moze da prodje, pogotovo za ekskluzive koje drukacije ne mozes ni da odigras.

Na osnovu cega si to zakljucio? Mislim da sam je kupio pre onog majning naleta, tada je jos bila 400-450e.

Ova je u pitanju. Zotac GeForce GTX1060 EVGA SSC Gaming ACX 3.0 6GB DDR5

Gari pa ti si kupio Nintendo Switch za koliko? :smiley:

Teško da ćetako nešto za te pare doćikod nas skorije :joy::joy::joy::grin::grin::grin:

Bas sad sebi gledam neku graficku pa znam kako se krecu cene i da GTX1060 moze da se kupi za oko 250 eura, jes da nije sa 6gb nego 3gb memorije. Mislim da cu uzeti RX-570 zbog freesync monitora :slight_smile:

Ma ajde da je ta jeftinija :smiley:
Joj, taj ATI i dan danas ima probleme sa drajverima, da covek ne poveruje, ja ih bas zaobilazim zbog toga. NVidia mi nekako bas uliva poverenje, kako izadje igra, sutradan odma drajveri za nju stizu, nijedan problem do sada nisam imao.

Ja bas nemam problema sa tim. Imao sam pre 10 godina :smiley:

Nekad su izbacili drajvere jednom u pola godine i pici. danas za svaku igru prave drajver. neka hvala.