Dev Diaries - Senua's Saga: Hellblade 2

2 Likes

Sve cool, ali kada će izaći igra to me zanima?
Smorili su više sa ovim glupostima.

2 Likes

I to i Stalker 2. Nikad kraja…

2 Likes

Pa najavili su za sledeću godinu. Ima vremena da daju datum. Možda čak na The Game Awards ili će možda praviti opet dev direct kao ove godine što su radili.

Meni je kec jedna od najboljih igara prosle generacije. Tezak trip, i odlicna igra.

3 Likes

Meni je priča kako je napisana i prezentirana možda najbolja ikad u gejmingu i sam performans, ali gameplay mi je malo tanak. Ne smeta mi to kad je ovo ostalo 10/10 ali bih volio da tu malo podignu ljestvicu u ovom novom dijelu.

1 Like

Sta ja znam, zagonetke su mi bile super, nista preterano tesko, tu je da zabavi onu tmurnu pricu a combat, pa mogao bi one da bijem do sutra, meni je bas bio dobar

2 Likes

Sjajna je igra. Sećam se da sam probao sa slušalicama jer tako preporučuju pa sam ih skinuo posle 5 min i igrao na zvučnike od TVa. Reko zajebi ti ovu priču :joy:

Cim sam video onaj trejler od Heilunga, sve je jasno kakva ce da bude igra. Mislim, to nije ni pitanje, ostaje samo da sedimo i da cekamo.

Prvi deo nisam presao na zalost, ni mene nije bas raspametio gameplay koji se bese zasniva na QTE-ovima, ali svakako ce nastavak biti mnogo masniji i budzetniji.

Mislim da cu prvi probati da predjem u VR-u pre toga, ima bese neki mod. :thinking:

Nije QTE, combat je normalan samo je malo čudan i clunky, nekad teško prebaciti lock on na drugog neprijatelja i slično. Ali nije toliko ni loš, imaš običan attack i heavy attack i parry i oba napada iz trka i onda ako mješaš imaš dosta nekih combo varijacija.

Nije duga igra, nekih 5-6 sati, uvijek možeš da odigraš. I ja sam tek ove godine.

1 Like

Greh je ovo igrati bez slusalica. Osecaj je bio da su svi oni glasovi bukvalno u mojoj glavi, kao da glasno razmisljam.
Ali to sto sam se sa final boss-om, tj taj poslednji fight, tukao pola sata, necu nikad zaboraviti…

2 Likes

Prvi deo je bio odličan, iako sam ga prešao tek iz drugog puta jer mi je trebalo vreme da se naviknem na taj tip igara. Priča i lore su odlično prezentovani a gameplay zabavan, bez komplikovanih mehanika. Combat je ekstra smooth, i što kaže Akiris, mogao bih do sutra da ga igram.

Dev diaries i svi traileri do sad ukazuju na to da igra ima daleko viši nivo produkcije. Posebno se vidi napredak u facijalnim animacijama, pošto koriste Unreal Engine MetaHumans.

Igraće se kad bude izašla, samo se nadam da će dobro raditi na PC-u.

2 Likes

I ja sam u tabor kome je igra legla perfektno. Nema tumaranja nekim fejk praznim otvorenim svetom i rešavanja beživotnih questova, nema levelovanja, nema upgrade-a, sve je prilično straight forward i linearno iskustvo koje mi je falilo u moru open world igara. Plus taj creepy mračan ton koji igra ima, dizajn boss-eva je top, pogotovo ono čudovište u podzemlju što mu se vide kosti i sl. Bukvalno mi je bila frka da mu priđem, odradili su ga profi.
Borba mi uopšte nije smetala, ko je igrao Prince of Persia iz 2008. ovaj način borbe “1 na 1” mu nije stran.
Tu je block, tu je parry, tu je light attack, heavy attack, oba napada u kombinaciji sa zaletom, dobra priča može da se odradi. Vidim dva lika na mostu kako mi prilaze lagano, kreće muzika, ja se zatrčavam pun spprint na njih i iz skoka kolenom im lolmim štit i probijam guard i povezujem combo mačem. Pa nema slađe. Ja ne znam o kakvom QTE ljudi pričaju jer toga u igri ni nema koliko se sećam. Mislim da ljudi malo mešaju taj koncept i da ne znaju baš šta znači (ne svi i ne nužno ljudi ovde nego neko pustio buvu na netu i sad svi kopiraju kako je igra qte borba što uopšte nije slučaj) Više je God of War qte nego ovo, Rise Sone of Rome može da se kaže da je qte, ovde nema nikakvih finišera niti “pritisni i tapkaj dugme u pravi tren” momenata u toku borbe ili bilo gde.
Što se nivoa tiče, isto imaju jeziv vajb, pogotovo onaj u mrklom mraku gde se mutno naziru neke spodobe kroz sitne zrake svetla bez ikakve naznake u kom pravcu trebam da idem. I bio je jedan level gde su me jurili kroz neki lavirint sa nekim lancima pa gledaš da budeš što tiši, a opet ne znaš kuda da ideš… Bilo je momenata gde sam stezao zadnjicu uza zid :joy:
Mana sa dvojkom je što mi se čini kao da su je najavili prerano i onda šta god da puste od trailer-a i ne pokazuju datum izlaska počne da smara i daje utisak kao da je prave mnogo više nego što mislimo.
Vidi se da teže ka perfekciji i nadam se da će to uspeti. Samo se nadam da će biti dosta gameplay-a i da neće biti sve skriptovano kao u gameplay trailerima kojim smo videli.
E da, i muzika kida u igri ko god voli viking soundtrack, vardrunu i sl.

2 Likes

Znaju šta znači nego pretjeruju pojedini namjerno. Jednom mi je isto tako jedan lik koji mrzi soulslike igre napisao da je combat u njima glorifikovani QTE.

Vidiš ovo što si napisao nisam znao uopšte. Najviše problema su mi zadavali ti sa štitom jer nisam znao kako da ga probijem, pa sam radio uglavnom focus da uspirim vrijeme i da ih sredim na brzinu a kad ne može focus onda dodge i 1-2 udarca i tako strpljivo s njima. Igra ti bukvalno ne pokaže ništa, imaš samo pauzu da stisneš gdje vidiš kontrole.

Najveći problem kod ove dvojke za sad je što kriju taj combat, ništa nisu pokazali. Ali to može značiti svašta. Da nisu napredovali ništa ali takođe i da su bitno popravili pa kriju da bude iznenađenje.
Znam samo da je Melina 2 godine išla na časove borbe, radila je sa likovima koji su bili koreografi u Star Wars filmovima a i rekli su da će borba biti realna i da će Senua moći izvesti samo poteze koje Melina i stvarnosti može da izvede.

Kod štitova samo charge u sprint i na udarac ona skoči u makazice i nabode ih kolenom i polomi štit. I onda udri. Ja se samo zatrčavao na njih, to mi je bilo baš epic :joy:

Kontam da će sve iz prvog dela podignuti na viši nivo tako da ne sumnjam da će i borba biti top. Samo da ne bude da oduzimaju gameplay zarad gomile nekih cut scena i sl.

Prilično sam siguran da sam probao da ih udaram iz trka i samo mi blokiraju udarac. Jedino ako se nisam trebao da se zabijem u njih bez stiskanja dugmadi komandi za napad.

Lebemekani. Mada ona cetiri nivoa su otprilike fobije, pa vidim da patimo od iste :joy: :joy: :joy:

1 Like

Prvi deo je bio super linearan (tu i tamo, put ili dva da se malo skrene ali završiš svakako na istom mestu). Meni je to sasvim ok, i nadam se da to neće previše menjati. Takođe u prvom delu je bilo dosta kompromisa zbog ograničenog budžeta: raznolikost protivnika, ubacivanje video snimaka umesto da je sve CG, očigledno ponavljanje asseta… Sada ne moraju da brinu o tome, nego da se fokusiraju na fluidnost borbe. A to je jedino što je preostalo da nam pokažu. Verujem da će svaka rukavica i klompa u igri biti perfektna, samo dajte da vidimo makljažu. Verovatno na TGA u decembru.