DEATHLOOP - Official Gameplay Reveal Trailer | PS5

https://www.youtube.com/watch?v=mc2hz3LJhTY

Mene ovo jako zanima, izgleda zanimljivo i dolazi od Dishonored developera.

1 Like

Znao sam da je Dishonored. Sjajno izgleda (ali opet, ponavljam se, pomalo oldgen…)

Rekoh pre nekog vremena da ćemo u prve dve godine nove generacije videti retko šta da je zaista next gen. Prosto ljudi nemaju vremena da se toliko brzo upoznaju sa hardverom, prilagode svoje ideje mogućnostima ili stvore potpuno nove mehanizme. Da ne govorimo o tome da za sve to treba napraviti za 4K, animirati. Samo zato što neka igra izlazi samo za PS5 ne znači da je punokrvno next gen izdanje, ali hype i marketing nas “teraju” da u to poverujemo.

1 Like

Upravo to sam hteo da napisem. Nekad je bio skok sa PS1 na PS2 recimo. I to je bilo to. Pa launch naslovi za prethodnu generaciju su bili kakvi, malo ispeglaniji od prosle generacije. Ako neko moze da uradi punokrvni Next gen title to su samo first party studios. PS4 mislim da je Infamous Second Son prvi napravio taj generacijski skok. Ali realno, prvi pravi punokrvni nextgen je bio Uncharted 4. Pricam o Playstationu, nisam uopste imao Xbox ove generacije pa ne znam kako je tu islo.

1 Like

Pa ipak je bila veca razlika nego sad, ovo sad mi je bas mizerno unapredjenje sve sto sam video. Xbox je recimo imao Ryse son of rome sto je vizuelno stvarno bilo nemoguce na 360.

Mid gen konzole su pokvarile taj oštriji prelazak sa jedne generacije na drugu, po mom mišljenju najveća glupost ali šta je tu je…

1 Like

Meni je ono što sam video u Ratchetu neuporedivo bolje od Ratcheta na ps4 i teško da ova generacija može takav nivo detalja, količine stvari na ekranu i efekata da izvuče. Meni je ono next gen.

Pa prosli deo je izasao pre 4 godine a oba mi izgledaju kao da gledam Pixar animirani film. Ovde jedino sto sam video je gomila stvari na ekranu u isto vreme, ali mogli bi oni to da odrade i za ps4 da su ga radili 2020, mozda ne bi izgledalo bas ovako ali mi nije to generacijski skok koji sam očekivao.

Ali ako se pogleda i cista snaga izmedju recimo xbox one x i ps5, to je 6 teraflopa prema 10. To nije ni duplo, do sada su uvek svi reklamirali nove konzole kao 5-8 puta jace, a sada reklamiraju ssd da je mnogo brzi. Ni series x koji se reklamira kao zver je samo duplo jaci od onex. Meni tu nista ne zvuci kao razlika u generacijama na koju smo navikli, mozda za koju godinu.

Tako izgleda, ali nije sva snaga samo u teraflopsima, recimo one x je pet puta jači od običnog one pa bi onda to trebalo da je next gen mašina, a svi znamo da igre izgledaju samo malčice bolje…

Pa rekoše ljudi da nije isto samo uporediti TFS, jer drugačija generacija tehnologije u pitanju i da je razlika mnogo veća.

Da, upravo ovo. Ali, pored nove arhitekture, tu je i mnoooogo jači CPU, brža memorija koje ima više i SSD.

1 Like

Pa znam jasno je to meni, ali nemam next gen osecaj sa ovim igrama, definitivno ce biti najmanja razlika u generacijama do sad i verovatno ce se osetiti tek za godinu dve prava razlika.

Moraju i devovi da se potrude da bi se videla razlika. Svi su još na endzinima prilagođenim trenutnoj generaciji. Ti imaš PC od 2K evra i nemaš igru za koju bi rekao vau kako izgleda, zato što su to sve igre sa konzola sa poboljšanom rezolucijom i fps. Ali istina, za par godina videće se razlika i verujem da će biti veća nego izmedju poslednje dve.

Sa druge strane, imali smo primere ove generacije u Titanfall 2 i Dishonored 2 gde se skakalo iz sveta u svet za tren oka. Nije kao da je tako nešto nemoguće, samo smo pre svega ovoga smo dobijali izjave “kako će SSD omogućiti do sada neizvodljive stvari”.

2 Likes

A ljudi videli smo šaku trejlera, konzole neće još pola godine, ne znam čemu sav ovaj pesimizam. Definitivno nikad više nećemo videti skok kao izmedju ps2 i PS3/x360, ali sigurno će nova generacija biti top, mnogo bolja od trenutne. Kada samo vidim ovo učitavanje u Destiny dodje mi da se roknem. Dovoljno mi samo to što ću moći tu igru da pikam u 60fps. Sve ostalo mi je bonus :joy:

Current gen je omogucio da kvalitet grafike vise zavisi od umeca, budzeta i truda developera nego tehnickih mogucnosti konzola. Ako pogledamo jedan God of War, ili Uncharted 4, Horizon… postignut je toliko visok nivo fotorealizma, ili stripskog “realizma”, da je za svaki sledeci skok, pored neproporcionalnog poboljsanja tehnickih mogucnosti neophodan i znatno skuplji development. Karakteri sa vise detalja, svetovi bogatiji od RDR2, ili Witchera 3, kostaju enormno puno novca da se naprave. Nije mi bas jasno ni kojom magijom je postignuto i ovo do sada, game dizajn je toliko napredovao da je to nezamislivo. Kada pricamo o non VR gamingu, diminishing returns ce biti sve izrazeniji i ocekujem pravi nextgen ugodjaj tek sa PSVR 2, i necemu sto ce Microsoft ponuditi, verovatno akvizicijom postojecih resenja. Ukoliko rezolucija bude dovoljno visoka, nadam se da cemo klasicne televizore ubrzo sa zamenimo headsetima, kada ce cak i obican non VR gaming postati daleko lepse, bioskopsko iskustvo. Uzbudljiva evolucija inputa, i specificno VR mehanika, takodje su pred nama. Ne tako mala belo-crna kutija, omogucice neke stvari koje ni izbliza nisu prikazane na reveal-u koji je bio current gen 1.5. Brza ucitavanja i 60fps nisu ona prava stvar. Cerny zna zasto je toliki fokus na 3D zvuku, i zasto je heptic feedback tako kompleksan.

Nevezano za tehnicke mogucnosti i grafiku, reveal je bio E3 u malom, po kvalitetu i zanimljivosti prikazanog. Pred nama je zanimljiva sledeca godina, dosta novih IP-jeva na pomolu, ne libe se da eksperimentisu i pomeraju granice.

Da, i koštaće još više u ovoj generaciji. Ali sa razvojom tehnologije razvijaju se i alati koji će vremenom skraćivati potrebno vreme da se neke stvari naprave. Koristiće se sve više ML (machine learning), AI i softver poput Houdinija u kreiranju svetova. Samo 11 ljudi radi na igri Ascent a svet u kom se igra dešava izgleda kao da je stotinjak njih sve to pravilo a koristili su samo napredne alate koji to omogućavaju a sa druge strane tako nešto su jedino mogli da urade na sledećoj generaciji, i to u 60fps:

500

3 Likes