Dazzle vs. HD PVR

E ovako,oba snimaju vaš gameplay od konzola,e sada mislim da može i na monitoru,ali evo uredjaja

[SIZE=“5”]DAZZLE[/SIZE]

[SIZE=“5”]HD PVR[/SIZE]

Vi glasajte,ako neko ima neka kaze kako to radi! :slight_smile:

Da ima momentalno bih uzeo Dazzle! Bolja od svih kartica, lako se prikljucuje, i to je jedna od najrasprostranjenijih za gaming tako da ima siroku podrsku!

A jel radi Dazzle na monitoru?

A koliko para to kosta i gde moze da se kupi ? Mislim i na Dazzle a i na HD PVR.

Pa ne, posto mu je ulaz u PC preko USB-a.

Pa dazzle ti je od 40-80 eura,a hd pvr oko 200 evra…

PVR je oko 100-150e HD PVR ima mnogo kvalitetniju i ostriju sliku od dazzle-a ali i znatno vecu cenu :S Ja bih se odlucio za HD PVR

Pa da,ali je skuuuup

Jesi siguran da je ovo dole HD PVR? Koliko znam, HD AV prikljucci (zuti, crveni, beli), ima ih 6 umesto 3, a ovde se vidi samo ulaz na 3.

Dazzle izgleda kao igrackica u odnosu na ovo cudo, koje verovatno ima i hard disk za snimanje naprednije algoritme za kompresiju i ko zna sta jos.

Ali, zasto bi iko snimao gameplay? Ok, nije losa stvarcica za kacenje na youtube, ali… Nekako mi se cini da osim gaming novinara ne treba bas svakome.

Eh, tu se gadno varas. Gaming novinari su najmanje poznati po koriscenju tv kartica. Najvise se HD koriste za snimanje TV serija i filmova na premijeri (na TV-u naravno) i onda smanje na SDTV ili zadrze HDTV i uploaduju na nama tako omiljene hostove sa kojih skidamo filmove.

Pa kao prvoja bih da to radim (snimam gameplay i saljem na YouTube) samo zato sto…kada jednog dana postanes partner sa youtube zaradjujes i to tolilko para da svaki mesec mozes da uzmes…onako dobar XBOX 360 elite nov,e toliko para oni tebi salju,PLUS ads ako imas svoj sajt,oko 500 klikova…eto tebi 100$…hmm NIJE LOSE?

Ja sam cuo da je jedan sa YouTube platio HD PVR oko 200-250$

Ja sam se neko vreme interesovao za taj dazzle da mogu da radim walk i playthrough-ove za you tube ali nema nigde ovde da se kupi. Pokusao sam i na Limundu. Proveravao par puta. Bio je jedan ali prodat. A i ne dopadaju mi se te fore sto koriste da sami sebi dizu cenu (mislim na Limundo)

Elem… kontaktirao sam firmu koja je kupila Pinnacle a oni su mi odgovorili pa pogledam kod svog local vendora. Dalje me mrzelo da sirimi prepisku i objasnjavam im da u Srbiji nema vendora za Pinnacle.

Da ti kazem nesto,ako oces da postavljas klipove i sve to samo radi para,bolje nemoj,jer kao prvo upropascujes youtube-u,a kao drugo ne radis iz ljubavi i zabave prema tome,a i plus ima da se nacekas dok ne krenes da dobijas kintu na youtube-u,moras da imas odlicne klipove i odlicnan komentator da budes.
Ja razmisljam da krenem da snimam i pravim walkthrouh videe ali da budem komentator na srpskom,ali za sve to ti treba puno odricanja i puno vremena.

Ja bih isto da pravim tako neke klipve gameplay/commentary, iz zabave i nekog ličnog zadovoljstva, novac za to mi nije ni na kraj pameti.
EDIT: Našao sam ovo, jel to to ?
NOVOGODISNJI POKLON DAZZLE DIGITAL VIDEO CREATOR 150 - Limundo.com

Ja radim to iz ciste zabave. Imam sasvim lep posao i lepu paricu. Naravno uvek je dobro doshao bonus ali moja ideja je da pravim sebi video arhivu igara koje se meni dopadaju. Za sada sam zavrsio 4 igre i krecem petu. Samo Dead Space nije HD. Uostalom mozete baciti okce na moj kanal Games Video Archive.
Uopste se ne opterecujem brojem subskrajbera ili koliko je ljudi posetilo/gledalo klip… Mada sam video da su me neki vec embedovali.

Imas dobre klipove,tako da sam subscribe… :slight_smile:
Imam nekoliko pitanja,ako te ne mrzi da mi odgovoris:

1. Koji program koristis za renderovanje i editovanje klipova?
  2. U kojoj rezoluciji ih renderujes?
  3. Pretpostaljam da snimas sa frapsom,jel snimas full size ili half size?
  4. U kojem formatu ti je fajl pre nego sto ga stavis na youtube?
    Hvala unapred… :slight_smile:

Ja nmg da pronadjem taj kanal…moze link plz :slight_smile:

YouTube - fskpzNS’s Channel

imam ja snimljenu celu Assassins Creed 2 poslednju misiju, snimano frapsom, nekompresovano je bilo 36GB :D, 33 minuta traje ceo snimak, posle toga ostavio i dalje u HD da bude, kompresovano 1.3GB WMV format…

Svidja mi se,nije lose…samo kada bi postojalo tako nesto sa nasim komentatorom…mozda i postoji ali ja ne znam :smiley:
A inace od svih tih igara ja sam igrao samo bioshock,bas jeziva igra,a grafika da ne pricamo…na kraju sam stigao do pola,i ako imam solidan comp ne gotivim da igram na njemu jer nikada ne moze full grafika i uvek mora da secka…tako da cim uzmem novu konzolu,a to ce biti za 2-3 meseca,krecem da prelazim sve redom :slight_smile: