Darksiders 2 Gameplay - Challenge the Crucible + prva 23 minuta igre

https://youtu.be/k-waVoHN5wQ

https://youtu.be/ex98-VXrl1U

Ko ima nameru da igra bolje da ne gleda :smiley:

Evo procitah jedan od prvih review-ova za igru. U pitanju je Play Magazine, i ocenili su igru sa 86%. Generalno je sve ok, iako kazu da dosta lici na keca (sto je dobro po meni), i kao najvecu prednost a ujedno i kletvu smatraju samu velicinu igre i sta sve moze da se radi u igri. Kazu da ima toliko stvari da se radi, da ce neko odlepiti za tim i potrositi na desetine sati ne bi li kompletirao celu igru ( count me in), dok ce nekog toliko contenta jednostavno smoriti. Od budzenja lika, do zagonetki, upgradeova, secreta, collectibles-a, pa cak i do deonica gde se igra pretvara u thrid person shooter. Prisutan je i ovaj gore pomenuti crucible, Nightmare mode (slicno hell mode-u u Diablu 3), pa cak i New Game +. Sa moje tacke gledista, ovo mi se cini kao jedna od najboljih igara ove generacije.

ako vas zanima ceo review, casopis u pdf formatu mozete skinuti sa ovog linka

DepositFiles

Prvi put cujem da neko puno contenta navodi kao manu. Tnx za Play, mada, ja licno ne verujem nista tim prvim hardcopy opisima sto se tice ocena, dok ne izadje na eurogameru / gametrailers / gamespotuā€¦ oni otprilike uvek potrefe moj ukus.

edit: po topicu iz neogafa

kazu da se igra sastoji iz 4 zone, od kojih je svaka velika kao darksiders 1. sto meni nista ne znaci jer sam prekinuo darksiders 1 kod baga koji me je terao da ucitavam save game 1h ranije, ali, nekome ce da znaci. :slight_smile:

Takodje valjalo bi napomenuti da je darksiders 1 potpuno besplatan za korisnike PSN plus-a, a da se cd key za PC verziju Darksiders 2 (ako ocete da igrate kako bog zapoveda u 1080p) moze kupiti za 23.77e sto je najjeftinije da sam ja video, kod Milana, koji na ovom forumu ima nickname Wahad, tj preko njegovog sajta cdkeys discount.

Haha, zaista. Pazi, bitno je da sadrzaj, ako ga ima gomila, bude barem delimicno opcion. Npr, i Doom 3 i Rage bi bile bolje igre da su sasekli single player po nekoliko sati (u slucaju ragea, bilo bi bolje da su drasticno skresali trke, voznju uopste. Ponovni prolazak unazad (!) kroz Dead City da ne pominjem). Koliko kapiram, dosta misija i dungeona u DS2 bice samo opcion, sto je najbolja varijanta.

Bas jutros gledam quicklook na Giantbombu, mnogo mi se svidja sta sam video ā€“ odlican art direction, lepa i fluidna animacija, brz i raznovrstan gameplayā€¦ sve kako treba. Iskreno, najvise me brine da sam malo prerastao taj tip igre. Najgori scenario: sescu da igram, klimacu odobravajuce glavom na skoro sve aspekte igre, i kroz sat-dva shvatiti da igram automatski, bez prave uzivancijeā€¦ otprilike tako zamisljam da bi izgledalo kad bih uzeo da igram nintendove platformere.

iako mi je Darksiders kec u top 10 svih vremena, ipak mi nije tip igre za preći dva puta. Verovatno je do mene, ali ja sam toliko sustao igrajući prvi deo da to nije normalno.
Jedva čekam da probam i ovo čudo, ali sumnjam da ću baÅ” svuda da zavučem nosā€¦

otprilike tako zamisljam da bi izgledalo kad bih uzeo da igram nintendove platformere.

hm?? ali ovo je mature igra, tipa god of war 3, da nas ne zavara stripska grafika. kako to moze da se preraste, tj koji bi onda bio tip igara pogodan nasem uzrastu? sah, domineā€¦? :smiley:

e vidis, ja mislim da nikad necu prerasti ovaj zanr. ovaj zanr je stvoren za mene. Legacy of kain serijal npr mogu da prepricam dan danas celu pricu hronoloskim redom kako je isla iako su igre stare 15-16 godina. jedan od najboljih serijala. nesto ovakvog tipa mogu da igram kad god. eto i sad igram zeldu preko gamecube emulatora, nit mi smeta 4:3 ekran, nit mi smetaju neke decje bolesti sto se tice kontrola koje su u 2006. godini bile prisutne kao normalne, a najmanje mi smeta ps2 grafika. prosto uzivam, dok mi na boxu stoje igre koje sam cekao a nisam ni upalio (dawnguard npr, deadlight, spelunky, risen 2,). ovo kad izadje, nece biti tog coska u igri u koji necu zaviriti, i vec vidim sebe kako nabijam nekih 60 sati i skidam sve achievemente (sem naravno onog nightmare mode-a)

Nadam se da ce tako biti i meni. Najgore sto moze da ti se desi dok igras neku igru (npr diablo) jeste da se u jednom trenutku zapitas: sta ja to radim sa svojim vremenom?!

Razmisljam po cemu se razlikuju Skyrim i Darksiders. U oba slucaja, tvoj osnovna interakcija sa okolinom je tucha. Stavise, Darksiders jos ima zagonetke i komplikovani environment-traversal kao bitne elemente gameplaya. A opet, Skyrim me je ocarao, iako je na nivou gameplaya daleko siromasniji. Bas taj neki realizam, hucanje vetra, krajolici, koracanje kroz tundre, to je ono sto mi je drzalo paznju.

A Kingdoms of Amalur sam recimo probao demo. Uprkos mom najboljem trudu da mi se svidi, bilo mi je sve vreme blago dosadno. Mozda bas zbog isuvise sarenog toon okruzenja. Pa se zato malo plasim da ce to trckanje tvog cikice po ekranu i vitlanje hladnim oruzjem ispasti dosadnjikavo.

Sve sam izbirljiviji. To je poenta. DS2 deluje jednako solidan kao i prvi deo, tu nema dileme. Samo se pitam da li ce doci dan kad mi ovakav zanr vise ne drzi paznju.

a ja nabio preko 90 sati u amaluru ne racunujuci DLC-eve :slight_smile:

kontam sta hoces da kazes, a to da se zapitas sta ti radis sa svojim vremenom je pocelo meni da se desava sve cesce. jbg, godine :slight_smile:

Volim da verujem da na mene nema negitvnog uticaja stripska grafika, bez obzira na godine ali upadljivo mi smeta u diablu koji naprosto vise nema taj mracni feeling prethodnika.

Uhvatio sam sebe da mi se recimo secret world daleko vise svidja od bilo kog drugog mmorpg-ja ne zato sto je toliko mnogo bolji od njih, nego zato sto je grafika fotorealisticna, monstrumi su zaista zastrasujuci, a neki questovi dostojni jednog silent hilla.

Meni licno ne smeta stripska grafika u igrama koje su ā€œdecijeā€ (kao, sta ja znam, costume quest) jer im prilici. ali u igrama kao sto je darksiders, moze da zasmeta.

Mozda je vreme da batalimo konzole i svi zaigramo Day Z :slight_smile:

Dobar pocetak igreā€¦ bice bolji od keca imam osecajā€¦

Kec je bio ******

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Koga zanima 3d vajanje moze ovde da vidi hi-poly assete radjene u zbrushu:

The Character Art of Darksiders II

Izgledaju fantasticno. Da radim u game industriji radje bih vajao ovako nesto nego milionitog americkog marinca ā€“ ima ih gomila, savrseno izvajan svaki nabor na odeci, ali tako tako dosadniā€¦

Voleo bih samo da znam koliko je vremena po modelu imao. Tri dana? Tri nedelje?