Da li steti konzoli sledece?

Zanima me,dok ne shvatim kako da brze prebacujem fajlove preko LAN-a,da li steti konzoli,tj.hard disku,da se istovremeno igra i da se prebacuju fajlovi na njega?
Toliko za sada.

to ne mozes ni da hoces. Samba ne radi kad pokrenes igru

Samba mi je iskljucen i ne znam ni kako da ga namestim i konfigurisem.Faljove prebacujem preko FTP-a sa Filezilla-om.

Pa kako prebacujes preko ftp-a ako ti nije namesten lan?! Preko wireless-a?

LAN je podesen ali mi je brzina prebacivanja izmedju 800KB do 1MB/s a kako sam citao neki imaju 8Mb/s do 11MB/s,a kod mene ova mizerija.Zato i pitam da li steti konzoli da se prebacuju fajlovi na nju dok se igra.

Zavisi cime konvertujes. Sto vise fajla, to je sporije prebacivanje. Tu brzinu koju vidis nema nikakve veze, ja sam se smejao kad mi je jednom napisalo estimated time na kompu 36 sata, a prebacilo se za 5 minuta. Sa XBC imas mnogo fajlova, sa Iso2god ne, a kad stavis na full repack i sa iso2god dobijes manju igru, tj skine sve te zastite koje dodaju suvisne gb igri.
Tako da ako si sa iso2god nece ti toliko biti problem da sacekas, nisam pokusao da igram dok se prebacuje, ali mislim da ne bi trebao, jer ces nesto s****** sigurno. Better safe than sorry. A inace, ne mora da namesta sambu, samo ukuca ftp kad povezuje i to je to.

@Vid,nema veze sa cime konvertujem jer je velicina igre ista,jedina je razlika u velicini fajlova.Vreme transfera mi je isto za igre oko 6.5GB-2 sata i koji minut pri brzini od oko 900KB/s.

previse je to sporo, imas neki problem sa konfiguracijom mreze, resetuj ruter inproveri da ti nije ipak ukljucen wireless.

Resetovao sam ruter,isto.A wireless mi nije ukljucen jer nemam ruter sa tom podrskom.Cak se na racunar ne prikljucuje preko kabla na mreznu karticu nego preko USB-a.Ja ne mogu da dobijem ni svoju brzinu koja mi iznosi 3.9Mb/s nego 3.42.

Nemoj da pricas ako ne znas, razlika postoji u broju fajlova. Sa xbc-om mozes dobiti i 10.000 fajlova, pa ce ti se prebacivati 3 dana. To je ceo fazon, kad prebacujes preko ftp-a razliku pravi broj fajlova, to sto su velicine igre iste to nema nikakve veze.

puno je 2 sata za 6.5 Gb

ja sve igre ekstratujem sa XBC i u najgorem slucaju kad sam imao jako puno fajlova igre se prebacivala nekih 40 min
ali uglavnom je izmedju 20 i 30 min

Znam dobro o cemu pricam zato sam i napisao to.

Probaj da iskljucis privremeno antivirus, proveravati svaki fajl i to ume da uspori.

Koristim KIS ali mi nije ukljucen,tako da to nije problem,nego je verovatno to sto je ruter spojen sa racunarom preko USB-a a ne preko mreznog kabla.Da ne bi tema otisla u drugom smeru,jos jednom bih pitao nekog da mi odgovori na pitanje da li se sme istovremeno i igrati dok se igra kopira na hard?
Hvala svima.

Ne kazem da ne znas, ali ovaj put nis u pravu, dok VId jeste u pravu. Probaj da uzmes neku od Capcomovih igara. Uzmi Shadows Of The Damned. Ekstraktuj iso preko XBC-a, pa onda uradi i preko Iso2God ali stavi partial iso rebuil, ne full. pa probaj da prebacis preko ftp i jednu i drugu i javi koliko je potrajalo. Dajem levi bubreg da ce brze prebaciti igru pravljenu preko iso2god, zato sto ces dobiti cca 45 fajlova, dok ces preko XBC-a dobiti preko 15.000. kad kopiras fajl koji je velicine 270mb npr, brze ce ga prekopirati nego 270 fajlova po 1 mb…

Mogu li ja da dobijem bubreg? Do kad traje nagradna igra? troll :drunk:

Gamelover, normalno je da više fajlova prebacuje sporije, čak i sa harda na hard a preko mreže pogotovu, takvi su mrežni protokoli plus za svaki fajl zasebno mora da ponovo otvara MFT na disku i upisuje adresu fajla na disku. Pa kad se sve uzme u obzir, za 7GB podataka u 2K fajlova oduži se u pm.

A na tvoje pitanje, ne šteti, samo će ti sporije učitavati jer igla na hardu ludi, čas upisuje ovo sa mreže na jedno mesto, čas učitava igru sa skroz drugog mesta.

Pozz.

PRVO brzina ti zavisi od maticne i mrezne karte na njoj,potom od lan kabla pa do parametra itd…Ti time da ubrzas prebacivanje neces,u sustini isto ti je manje vise.Da li ti prebacivao jedan fajl od 7gb ili 100 njih od 7gb nema velike razlike ako idu istom brzinom…

1000% daleko sporije prebacuje vise fajlova nego manje, ako su folderi iste velicine. U praksi provereno vise puta…

Hvala svima jos jednom.Necu igrati dok se prebacuje igra na konzolu,za svaki slucaj.
Tema se moze zakljucati.