Da li da prodam PC?

Pozdrav ljudi, danas sam pricao sa roditeljima o PS4 i uvideo da je jedini nacin da prodam PC, dodam jos novca i uzmem PS4.
Pa sada me zanima sta bi vi uradili na mom mestu, mislim teska je odluka, jer CSGO igram vec dugo vremena i igram na najvecem MM ranku tako da cu popustiti ukoliko prodam PC, ali sa druge strane jako mi je stalo da uzmem PS4 a igre bih uzimao preko shareova.

Pa predpostavimo da nemas novi PC koji moze da pokrene nove igre, tako da PS4 ne bi bila losa investicija. E sada, moras uzeti u obzir da ces placati online ako zelis da igras, i moras da nadjes neko drustvo sa kojim mozes da delis igre i da igrate zajedno. Najbolje je da se sracunas koliko ces koristiti ps4 i kakav PC imas i da li uopste vredi ostavljati PC ( ako je stariji ), ali opet nekako najjaci argument je gde tvoje drustvo igra? Ako su na PC, ostani, ako su presli na ps4 predji na ps4 tako ces izvuci maksimum.

A i naravno, cena konzola ce padati polako sa vremena na vreme, ako ti se ne zuri juri neke popuste kada ga spuste bas, ili cekaj jedno godinu-dve pa uz ps4 pokupi i neke ekskluzive kada jos izadju. Ali opet sve je na tebi.

Komponente su u redu, drzalo bi te to jos neko vreme ( barem po meni, jedino sto je graficka malo starija ) a sto se tice cena stvarno nemam nekog iskustva sto se tice polovnih roba tako da tu mozda neko drugi moze da ti pomogne. E sada na forumu ima dosta ljudi koji su uveliko presli na sledecu tj. trenutnu generaciju konzola, ali opet bilo bi lepo kada bi imao i nekog na lokalnom nivou da imate ps4. Ako si uglavnom igrao solo na PC-u i trazio drustvo preko neta da igrate onda nema nekih problema i sa ps4 da nadjes ljude preko foruma, nekako mu isto dodje.

Ja smatram da je i dalje jeftinije i isplativije sastaviti pc i lepo se igrati nego kuburiti s konzolama pogotovu ako se kupuju polovne komponente al izbor je tvoj.Naravno ne kazem da su konzole lose i da su nesto mnogo skuplje al ipak izadje vise na kraju po mojoj racunici.Al naravno zavisi od toga i sta igras,koliko vremena provodis u gejmingu i kakve igre te u stvari privlace najvise.Inace tvoja konfa realno vredi nekih 170-80e al dosta ljudi to prodaje i za vise tako da kontam da moze i da se “uvali” nekome za 200-220e i tad bi bio na konju.Ako vec igras csgo dugo i “nalozen” si poprilicno dobro razmisli dal ces moci bez te igre i kako ces dalje,da ne bude posle na konzoli jaooo nemam sta da igram il trebaju mi pare da kupim ovo ili nemam drustva ovde jer je sve novo itd… :wink:

Sto se tice toga nzm sta da ti kazem ako tebi ne smeta i odgovara ti onda ko smo mi da ti sudimo :smiley: Mada moram da priznam da nema nista lepse nego kad se uvalis u neku fotelju ili krevet i igras na tv-u od 46 inca ili vise :wink:

A sto se tice ekipe imas ovde dosta ljudi koji imaju ps4.Imas teme predvidjene za to i slobodno tu pisi i javi se i sigurno ces naci nekoga za saradnju oko kupovine igara :slight_smile:

^
Nisam siguran ni kolko je to dobra varijanta jer mu je slab cpu pa ne bi mogao da iskoristi pun potencijal neke skuplje i bolje graficke karte tj imao bi bottleneck u vecini novijih igara :slight_smile:

Ma kinesko napajanje :confused:
Uzecu PS4, samo ce u pocetku biti tesko posto cu imati samo 1 igru ali nekako cu se snaci xD

S jedne strane, jeste da su smartfoni prakticno zamenili pc u mnogo slucajeva. S druge strane, zar mozes danas bez ijednog pravog kompjutera u kuci da budes?

Razumem da izgaras od zelje da igras fantasticne igre na novoj konzoli, ali i pored svih pojeftinjenja i pogodnosti koje imamo, ipak je gejming i dalje skup sport. Kad sam ja bio siromasni student, toliko sam zeleo da igram japanske rpg-ove i tabacine na ps2 da sam na polovnu konzolu dao svu svoju tesko stecenu ustedjevinu, plus mi je devojka pozajmila dobar deo.

Tako da razumem tvoju muku. Ali u danasnje vreme, sa steamom, rasprodajama i gomilom f2p igara na pc-u, ne znam jel pametno prodati kompjuter zarad, ipak, igracke, sa brojem ekskluziva koje se daju nabrojati na prste jedne ruke.

Sigurno ni tvojima nije lako. Zele da ti ucine, ali verovatno na igre gledaju sa zbunjenoscu i blagim gadjenjem. Ja sam od svoje mame mesecima krio da sam spucao sve pare na ps2. Eh, grozna vremena, ne vratila se. :smiley:

Rekao bih da si vec odlucio. Razgovor sa roditeljima je ozbiljna stvar, prosao sam slicno nesto, treba hrabrosti za tako nesto. Dosao si na console forum da bi te podrzali i da bi nasao ekipu. Ekipa ti ne treba za PS4, razumem da ces prosto morati da ustedis, ali nije lose ni da kupis i prodas sa nekim malim gubitkom novca. Takodje, na tom forumu se razmenjuju igre bez troskova, ti posaljes podatke, on tebi i eto.

Dakle jasna je stvar, kupi PS4. Trajace ti makar sledecih 5 godina, igre ce izgledati sve bolje, a na tom PC-u neces moci uskoro da pokrenes ni kalkulator. Gaming PC je jako losa investicija ako nemas para za nadogradjivanje makar svake druge godine. Nema nista gore od toga da razmisljas kako ce ti raditi nova igra, da li ces uopste moci da pokrenes… Na PS4 nemas tih dilema, sve je podredjeno maksimalnom uzivanju u gamingu. Monitor je dovoljan, ne brini, cak ces imati manji input lag a samim tim brze reakcije i prednost zbog toga u odnosu na igrace na fensi velikim ekranima. :slight_smile:

Evo šta sam ja radio.

PC sam zadnji put nadogradio pre 4 godine (zanimljivo je da od tada do danas AMD nije skoro nijedan novi CPU i GPU izbacio, koji je u nekoj Serbian buyer affordable kategoriji) i mislim da ću ga tako i ostaviti. Što se mobilnosti tiče, zbog posla, uzeo sam HP Stream 11 iz Amerike, koji me je ukupno izašao 200e. Ima orig Win10, baterija bez problema 9 sati. Koliko ga koristim punim ga jednom nedeljno. A apsolutno svo igranje sam prebacio na konzole.
Računari i PC servis mi zarađuju lovu kojom plaćam račune, igre itd.

Razlika između PC i Console gaminga za mene - Na PC-u sam se i igrao ponekad ali ne pamtim da sam jednu igru odigrao do kraja. PS4 - mislim da nema igre koju sa uživanjem nisam dovršio. Na kompu mi brzo dosadi to piljenje u monitor sa 40-50cm udaljenosti, “stolica” me nervira koju god da uzmem, komande na tastaturi su u 90% slučajeva užasne, vožnje sa glupavim direkcionim tasterima su totalna budalaština a za pravi volan ti treba par stotina evrića, ova igra nije optimizovana, onoj pada fps kad uključiš to i to, samo troši, troši i troši, nadograđuj i nerviraj se dok ne podesiš sve.

Velika je razlika izmedju gamera u srednjoj skoli/fakultetu, i zaposlenog gamera. Iz vise razloga. Novac je samo jedan od njih. Zaposlenom coveku ce isto tako vise odgovarati konzola jer mu se smucilo sedenje u stolici i buljenje u ekran. Mladjanom gameru je jako bitno gde mu je drustvo, da se ne bi osecao izolovano.

Cak i ako gledamo iskljucivo iz aspekta da se prodje sto jeftinije cheap PC gaming je glup i neisplativ osim u slucaju da te zadovoljava Dota i Counter Strike, nije ti proglem da sve igras sve na low u 15-20fps. To je lepo ako imas skromne potrebe, ili se utripujes da si neki strasan pro gamer, ili igre ti nisu neki mnogo bitan aspekt zivota, ionako ces za godinu dana da juris zenske, krenes po splavovima i zaboravis na mozak. Ja se, iskreno, nadam da ovo nije jedna takva prica.

Ljudi, na zalost, ne kapiraju neke osnovne stvari, idu u minus i zaduzuju se u kredite oni koji imaju najmanje para, a tako se ne radi, PC gaming spada u istu kategoriju, PC gaming je hobi samo za one sa najvise novca i entuzijaste, gaming na jeftinim konfiguracijama nije jeftina ulaznica u gaming svet nego je uporediv sa metodama mucenja. Meni to nije imao niko da objasni, “progledao” sam kada sam kupio prvu konzolu. Konacno ne razmisljas vise o podesavanjima, FPS-u… to nema cenu, za nekoga ko se “pati” ceo zivot sa mid range kartama.

Neko ce reci - da ali njemu PC treba da bi nesto i ozbiljnije radio, zezao se sa programima i instalacijama, ulazi u taj svet. Malo mi je nelagodno da preporucujem nekom klincu da proda PC, znam koliko sam se ja zrtvovao i koliko su se moji zrtvovali da bi se meni obezbedio pristup racunaru, danas mozda ipak nije ista stvar, svet je mnogo vise mobilan, konzole imaju pravi operativni sistem a PC je prilicno “zaglupljen”. Ne znam, ali bez obzira na sve, naginjem PS4 soluciji. Taj “ozbiljan” posao na PC-u je tesko zavaravanje sebe i roditelja u vecini slucajeva…

Ne znam koje si godište, ali nema ni veze, dobro si odlučio. Iovako ćeš za par godina kada budeš hteo da menjaš taj PS4 verovatno već i sam zarađivati, pa nećeš morati da prodaješ jedno da bi kupio drugo.

Ja bih ti preporucio da ne prodajes komp nikako ako planiras da studiras nesto vezano za IT ili da se zaposlis u tom sektoru, takodje , kolko vidim ides u gimnaziju, u trecoj godini cete raditi programiranje sto ume biti veoma zeznuto, pogotovo ako ti je profesorka informatike iskompleksirana zena koju je zahvatila menopauza, kao sto je to slucaj kod mene…tako da bih te savetovao da dobro razmislis, jeste da i ja retko kad palim komp otkad sam kupio ps4 i da su telefoni zamenili kompjuter u skoro svakog segmentu, ali isto tako u pojedinim segmentima je komp nezamenljiv,ali koliko ja vidim ti si vec doneo odluku pa sta da ti kazem, nek je sa srecom i da te dugo sluzi :smiley:

@Sime Hvala :slight_smile:
Ljudi doneta je potpuna odluka, prodajem PC, imam neki keš od stipendije, pozajmicu od brata 90e i uzimam PS4 :smiley: :yay: