Da li da iskljucujem xbox iz struje?

Majka mi prigovara da stalno iskljucujem xbox iz struje tv samo ovu crnu kutiju …Da li cu imati neke posledice ako ga cupam iz struje ili neka ga nek stoji sve ukljuceno?Probi mi mozak vise :S

zbog cega bi posle svakog koriscenja gasio xbox iz struje?Drzi bre sve ukljuceno ko i svi ostali,nista i da hoces ne moze da mu se desi,gasi ga jedino kad grmi ili tako nesto…

Kad grmi gasim taj produzni gde mi je PS2,Xbox,televizor…

Promenio sam ti naslov da bude malo prikladniji a sto se tice pitanja nemas potrebe da ga gasis,isto kao i komp i slicno,takve uredjaje gasis iz struje samo kada negde putujes na par dana ili eventualno kada grmi.

Nisam neki elektricar ali nemas potrebe za tim. Da bi pregorilo nesto dok grmi - jako male sanse, pogotovo ako si negdje u gradu. Razlog toga je bolja elektro-infrastruktura u centru nego negdje van grada tj. na selu. Dalje, prvo treba da crkne trafostanica koja je zaduzena za tvoje naselje tj. da iskoci njen osigurac, nakon toga iskacu osiguraci u kuci pa ako i to prodje prije ce ti crknuti ves masina nego TV ili xbox

Sve u svemu - gasi iz struje ako ides negdje na put pa neces nista paliti jedno 5 dana ili kupi onaj produzni kabel koji ima prekidac na sebi + stabilizator i to je to

Imas pametnu mamu i to je dokaz da se trebaju slusati stariji :slight_smile:

U principu svi ti uredjaji su na Stand by modu kada ih ugasis i oni idalje vuku neku struju. Ipak, ta potrosnja je mizerna da bi bilo vredno stedeti na tome. Sto se tice sigurnosti uredjaja - ne dobijas nista osim sto sprecavas neki moguci strujni udar ali opet, sansa za tako nesto je minimalna. Pored udara groma za koji ne znam da li zaista moze da izazove kvar, moze da bude nezgodno kada nestaje struja jer kada se vraca, gomila uredjaja kod svih kojima se struja vraca povuku struju u isto vreme i moze da dodje do kratkog pada napona. Opet, sansa je jako mala da ce nastati ostecenje tako a i sve to moze da se kontrira stabilizatorom napona i onim anti-surge prikljuccima (protiv strujnog udara).

Licno ne gasim iz struje osim kada idem na put.

Hvala znaci gasim kad grmi i kad idem negde a ovako nista.

Ukratko, da. Moze lock