Da li ce biti bolja slika na PC monitoru

Ovako, imam neki mnogo los TV, xbox povezujem preko onog crvenog zutog belog kabla, slika je toliko losa da ne mogu da citam tekst u igricama uopste . Da li postoji nacin da povezem sa PC monitorom i da slika bude bolja, na monitoru imam neki ziljavi ulaz, kupio sam HDMI-DVI kabl ali ne moze da udje, mnogo je manje znaci mislim da je VGA ulaz. Da li ce slika biti bolja ako kupim npr HDMI-VGA kabl (ako to postoji) ili samo neki VGA kabl iz xboxa u monitor? Nemam bas para za nov TV jedva sam i xbox uzeo. Preko cega ce mi biti najlepsa slika? Ovako mi ne vredi i da igram igrice kad ne mogu nista lepo da vidim.

Ja koristim adapter koji se stavlja u HDMI port kozole, a na drugom kraju ima izlaz za monitore, VGA. E to ti treba. Pogledaj da bude i sa izlazom za zvuk, razlika je oko 200 dinara, a dosta znači. Znači, HDMI to VGA.

e hvala brate, a jel ti slika dobra, onako cista nije mutno sve i moze da se vidi tekst?

Da, čista je. Normalno, bolje bi bilo na tv-u, ali i ovo završava posao i više nego dovoljno. U odnosu na CRT, razlika je drastična.

http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=2272

Naravno da ce slika biti mnogo bolja! Do sad si igrao na SD (720x576 rezoluciji), a kada budes prikljucio pomocu adaptera na monitor radice ti u HD-u (1280x720), tako da, ocekuj znatno poboljsanje kvaliteta slike. Tek ces onda da uzivas :slight_smile: Jos samo jedna stvar, ne stedi na adapteru, makar bio 300-400 din skuplji od onog bez zvuka, jer u protivnom ce ti trebati audio adapter za xbox koji kosta mnogo vise.

a gde ima da se kupi taj HDMI-VGA kabl? Kod mene ovde nema

EDIT: najbolje bi bilo da mi date link neke internet prodavnice gde mogu da kupim taj kabl sve sa onim za zvuk

Imam neki HDMI-DVI kabl, na njega sam stavio VGA adapter i gurnuo u monitor ali nema slike nikakve , jel to znaci da ne mogu da povezem ili samo da mora direktno HDMI-VGA kabl?

Nekad neće automatski da ti prebaci na veću rezoluciju, probaj da upališ konzolu preko kontrolera, znači, držiš ono veliko dugme u sredini, onda držiš Y i RT, ako ti sve radi, trebalo bi da se konzola restartuje i da se pojavi slika. Probaj to, pa ako i dalje imaš problem, poslaću link gde sam ja našao taj adapter.

Da ti skratim muke, imao sam bukvalno isti problem kao ti, u sobi imam ja mislim, prvi tv koji je izasao u boji i takodje pola slike sa leve i desne strane nisam video, a slova ni da ne pricam. :slight_smile: Imas na kupujemprodajem, ukucaj HDMI na VGA plus Audio ili tako nesto i izbacice ti sta ti treba, cene su od 1100-1300 din u zavisnosti od “modela”. Stavio bi ti link ali mislim da nije dozvoljeno. I veruj mi slika na monitoru mi je perfektna sada i jos mogu sluske da nakacim, uzivanje. :slight_smile: Sve se lepo vidi, pa cak i kada se igra split-screen, sve je preglednije.

pusti mi link u private msg gde da kupim

Da se ubacim, skoro sam presao sa plazme 42" na led 46" i mogu va reci opet na 720 ima razlike kod novog tv-a ima igrice koje mnogo bolje izgledaju nego na starom tvu.