Da li bi se sa ovime mogao riješiti RROD na xboxu?

Zdravo , na internetu sam naletio na zanimljivu temu za popravljanje xbox rrod-a , naime neki lik je jos 2009 napisao neki fix za rrod , i dole u komentarima su pisali da im je poslije toga sve normalno islo.E ovako to ide

Prvo da se rastavi konzola,i skine ona bijela plastika za zracni tunel,očisti hladnjak i poslije toga iskljuciti ventilatore.
Spojiti napajanje , ubaciti bilo koji disk i upaliti konzolu , pojavice se naravno rrod, i poslije nekoliko minuta iskljuciti ce se jedna crvena lamplica.Sa time ce se puno zagrijati cpu i gpu , pa ce se loši lemovi ponovo da zaleme.Kad ostanu dvije rrod lampice , ostaviti jos koji minut,ugasiti je i ostaviti da se ohladi.

Šta mislite o ovome?

Ne moze na taj nacin da se popravi RROD. Jedino da se profesionalno odradi reballing Xbox-a, mada ne znam ko to radi ovde. Vecina tih fix-eva sa net-a ne valja, cisto da te upozorim. Kada je meni crkao Xbox, probao sam slicnu metodu, radio je pola sata kako treba i opet se vratio RROD.

A nece ti ni reballing pomoci ako se previse igras sa pomenutom metodom

Ne isplati se popravljati , ide na prodaju kao neispravan , pa za kolko ode.

Ne isplati se realno ako pogledas, 50evra nadjes Jaspera a reballing 50evra…
Kupi drugu konzolu, te popravke prave stetu i kratkotrajne su ,na 90% konzola prodje par dana rada i opet …

Imam ja jedno pitanje moja konzola radi normalno 15-20 minuta i onda se upale 2 crvene lampice koliko sam video na netu problem sa pregrevanjem , sad da li ce zamena termalne paste pomoci ovde?

Procitaj ALX-ov post.

Nemojte mi zameriti na ovo sto cu sad da napisem, nit vas vredjam nit mi je to namera. Ali kupujete kojekakve konzole za 30 eura, i onda ocekujete od nas da vam napravimo cudo. Ili da idete u rat protiv vetrenjaca sa nadom da cete popraviti nepopravljivo. :judi taj problem na Xbox 360 konzolama postoji od 2006.godine i niko do sada nije popravio.

RROD vam je kao kancer, ako se odmah utvrdi i odmah izleci kako treba pobedili ste. Sto duze cackate i cekate, to su manje sanse da ga izlecite.

I prestanite preko limunda da kupujete “nikad popravljane, 100% sacuvane i proverene da rade konzole.” Ili kupite novu u shopu ovde ili bilo gde da ne bude da reklamiram shop, ili trazite po oglasima na sajtovima gde se ljudi bave konzolama. Opet cu navesti ovaj forum, ako ovde neko prodaje konzolu, taj je provereni clan i verujem da mu ne bi palo na pamet da prodaje neko pokvareno g*vno da izvinete jer ce izgubiti svu reputaciju i kredibilitet na forumu.

Hvala