Cyber bullying ("digitalno nasilje")

Ako ovo nije bullying i doprinos da ti mali degeni konstantno osudjuju i napadaju bilo koga onda ne znam. Lik ima bas dobar uticaj sta god da radi, tako da tu nema price. Ne moze niko da kaze e ti si kriv za nesto, ali u tom periodu je pokrenuta bas akcija na nju. Svi smo mi drugaciji, neko ne moze sa tim da se nosi, a to vidimo iz prilozenog.

Ps. ako je slika previse vulgarna ili ne prilici, neka je admin ukloni.

3 Likes

Prilicno je degutantno, ali mozda bolje da ostane kao primer kako ne treba raditi.

2 Likes

Svakako ovo je najblaze sto je radio i pisao, pocevsi od pesmi i ogavnih stvari.

1 Like

On je tezak debil, koji ima katastrofalan smisao za humor i umobolne stavove.
Ali ne prepisujte nekome titulu ubice tako lako, nije ljudski. Ko god da je, kakav god da je.
Olos je, retard je, debil je. Ali ne verujem da je imao za cilj da nekoga ubije. Ne treba ga maltretirati time i komentarisati o njemu na taj nacin.
Pod pretpostavkom da se on ubije zbog tog pritiska onda smo svi mi koji mu to pisemo uradili isto sto i on i njegovi pratioci. Nisml nista bolji.

1 Like

Као што није нормално то што он ради, није нормално ни да те овакве ствари дотичу а поготово натерају на црне мисли.

4 Likes

Slazem se. Jer taj okidac moze da bude i najmanja psovka na primer, ako si labilan. I onda treba okriviti onog sto je opsovao za smrt?
Nikako ne kazem da je ona kriva, daleko bilo. Samo jednostavno imala je velikih problema.

Normalno da niko ne treba da mu prepisuje nesto, pogotovo sto se potencira da je razlog bio nesto drugo. Ali niko ne moze da kaze da on sa svojom popularnoscu je navukao na klinku u tom periodu velik hejt, ko zna sta si debili mali pisali i na ulici dobacivali.

Ljudi se napiju ko stoka, izađu sa autom na cestu i ubiju trudnicu na pješačkom. Je li mu to bila namjera? Naravno da nije ali je bio svjestan da svojim postupcima može da ugrozi druge ljude i završi u zatvoru.

Tako i ovo.

Ako si majmunčina to te ne apsolvira od krivične odgovornosti bez obzira na umišljaj.

Da je moje dijete u pitanju znao bih tačno šta bih uradio. Za nauk svima ubuduće.

5 Likes

U zakonu postoji odrednica “podsticaj na krivično delo”. I izvršilac, i podstrekač se krivično gone. U zavisnosti od krivičnog dela, podstrekač se može smatrati manje, isto, ili više krivim nego sam izvršilac.

Ne znam koliko u tom slucaju ima elemenata krivicnog dela, kako to nas zakon definise, i sta sve moze da se podvede pod “navodjenje”. Povrsno sam upoznat sa time da asistirano ubistvo ili eutanaziju jos uvek kod nas zakon ne priznaje, sto u odredjenom smislu, porodici tesko obolelih pacijenata moze da predstavlja pravnu poteskocu.

1.2. Navođenje na samoubistvo i pomaganje u samoubistvu

Kad neko navede drugo lice na samoubistvo ili mu pomogne u izvršenju samoubistva, pa ono bude i izvršeno, takvo lice može biti kažnjeno zatvorom od najmanje jedne godine. I pokušaj se kažnjava; podnosi se krivična prijava okružnom javnom tužilaštvu ili stanici milicije.

Mislio sam na “cyber bullying” kao krivično delo.

Uskoro ce ceo zakon morati da se menja i da se uvrsti kao krivicno delo i ovakav tip nasilja. Da se sve jasnije izdefiniše kako bi kristalno bilo jasno sta se sme a sta se ne sme.

Ukoliko se to ne uradi, debili i kreteni ce i dalje biti uzor mladjoj populaciji, pa ce biti sve vise takvh, sto vodi u ambis.

Slazem se, treba uvesti zakon. Sa svim se slazem samo kazem da se protiv sajberbulinga ne treba boriti sajberbulingom.
Isto kao sto sam protivnik smrtne kazne, jer ne mozes koristiti smrtnu kaznu da se boris protiv ubijanja na primer.

6 Likes

To je to

Ocekivano, pogotovu jer tvrdi da su mu poznati detalji i razlog za samoubistvo, o cemu je obecao da ce dati “izjavu za medije”.

Uhapšen Baka Prase, puštena Diksi, divan dan za srpsko pravosuđe, el tako @Fabrizio_Tagliano ? :slight_smile:

1 Like

Sad svi pisu da cyberbullying nema veze sa njenom smrcu, ko zna sta se desavalo u njenom zivotu.

Baka Prase zna sve o tome (ili bar tako tvrdi).