Custom firmware

Sada kada imamo share, razne akcije, free games, kupovina igara ‘‘iz fotelje’’,razmenu, itd…

Da izadje sutra cfw za XO i PS4 (pretpostavljam da ,ako izadje, izaci ce za oba sistema istovremeno, jer je isti sistem zastite? PC takodje? ) … da li biste reagovali

ili

Jer kada piratizujes nekako se osecas kao gradjanin Bangladesa,Burkine Faso, Sirije, Kaludjerice…

Kada kupis igru legalno osecas se kao gradjanin Engleske ili Kanade… Lep osecaj :slight_smile:
Inace Sega Saturn cd konzola nedavno ‘‘provaljena’’. Posle 20 god :slight_smile:

1 Like

Nije do osecaja. Onaj ko ima iluziju da je u srbiji mnogo bolje nego u spomenutim drzavama zivi u teskoj zabludi. Nego ljudi su suvise postali zavisni i integrisani sa online servisima. Ako nabacis cfw pozdravi se sa trofejima, friends listom, svakim oblikom mulitiplejera, apdejtima, trofejima… Propada ti live/plus pretplata. Moras da platis cip ili downgrade jer je 90% korisnika preplaseno da ce brickovati svoju konzolu. Itd. Sa deljenjem naloga naravno i dalje je taj hobi skup ali je podnosljiv.

Tako da ako mene pitas piraterija na konzolama moze da ode u istoriju i o tome vise i ne razmisljam, ali ako promene sharing politiku itekako cemo biti u vtlo ozbiljnom problemu, mozda se cak i vratiti na fizicke kopije i preprodaju istih.

Ono sto mi je u ovoj generaciji nedostajalo je samo piraterija za Wii U, priznajem… Previse mi je da kupujem originale i za trecu konzolu, mada svaki drugi dan merkam ponude i bas sam bio blizu da zagrizem.

Pa da…Jednostavno su kreirali ekosistem gde ljude vise zabole za cfw.
Najbolja zastita. Good thing.
Ko nema para nek cepa ps3 ekskluzive (ako postoji neko ko ih nije odigrao), a kad njih zavrsi tu je ps2, nintendo wiii… :slight_smile:
Fizicke kopije mi se svidjaju jer ja mogu, kada predjem igru da kazem ortaku ‘‘Evo ti igra U RUKU,UBACI U KONZOLU I IGRAJ’’. Bez accounta, golda, regiona , itd… :slight_smile:
WiiU naravno ima par bisera, jer… nintendo , sta reci vise :slight_smile:
U najavi je cfw za njega, navodno pitanje je dana.
Nintendo je u buli sa hardverom, ova nova prenosna konzola ako ih ne izvadi, dozivece sudbinu sege.
Sto je mozda i dobra stvar. Ko bi ih ‘‘kupio’’ onda? Zamisli recimo nintendo ekskluzive samo na ps4.5

Ako bi se pojavio sistem poput LT za 360, što ti i dalje omogućava da igraš pirate, i to online, onda bi razmislio, ali sam ja trenutno toliko zašao u Live i PSN ekosistem, da me uglavnom baš briga. Do sad sam nabavio stotine igara i verovatno ću nastaviti da ih kupujem. Glavni razlog zbog kog bi koristio CFW je da probam igru i da vidim da li vredi mog vremena i novca.

To je Daemone kao poruka u vidu txt fajla koja ide uz crack ‘‘Ako vam se dopada igra podrzite izdavaca i kupite legalnu kopiju!’’.

Verujem da se ipak izuzetno mali procenat odluci na kupovinu :slight_smile:
Nek bude para samo, da nas ova kriza ne pregazi, i da budemo ‘‘legalni gradjani’’.
Sa regionom Engleska :wink:

:wink:

Sony 1. 1997 god. Ubacujem disk. ‘‘Bonus’’. 2 nivoa igriva igre koja tek treba d’izadje.

‘‘Lebtejebo pazi ovo!!! Smestili na cd cak i to! Jedva cekam da Steva Djubre donese iz Bugarske, kupujem odmah’’! (kopiju, naravno :slight_smile: Nemam ps4, zanima me ima li toga i sada?

Na fizickoj kopiji bonus, igrivi demo nekog naslova?

Region koji staviš nema nikakve veze sa legalnošću i piraterijom. Možeš da budeš i Južne Afrike a da koristiš Engleski nalog. Boli patka Sony i MS dok im daješ pare.

A što se tiče toga da li pirati kupuju igre koje skidaju i igraju, ne znam za druge, ali svaku igru koja mi se svidela sam kupio original u fizičkom ili digitalnom obliku. Ako mi se igra svidela, ja bi je nabavio, i to igre koje prethodno možda ne bi probao, poput Dark Souls, Wet, Nier, Persona, SMT, i slične igre koje su poprilično subjektivne i recenzije ti ne mogu preterano pomoći. A onda je tu i druga strana, probao sam igre za koje nikad ne bi dao pare nakon što sam ih probao i za koje bi se razočarao da sam zaista dao pare, poput Inversion, Spec Ops, i dosta sličnih primera.

Zar ima jedan primer gde su razvojni timovi i izdavači probali da zajebu krajnjeg korisnika, ne osećam nikakav dug prema njima, a ako vidim kvalitet, spreman sam za to i da platim.

Na početku generacije su pričali o mogućnosti da će svaka igra imati Trial u određenom periodu, koji će trajati po sat vremena, pa od toga ni traga ni glasa. Da, imaš na YouTube recenzije, kao i po IGN i sličnim sajtovima, ali je retko ko objektivan kad su recenzije u pitanju.

Jbg, bar na youtube na osnovu gameplay-ja uvek mozes da procenis da li ti igra ‘‘lezi’’ ili ne, bez obzira na komentare i recenzije.

Salim se ja u vezi regiona i naloga, money make the world go round.

Ti si svetao primer, 99% korisnika ipak nece kupiti legalnu kopiju ako ne mora.

Voleo bi da vidim sledeci scenario…

Ozbiljan IP, (novi ili stari , nebitno…), izdavac angazuje studio, 150 ljudi,rade 2 godine i naprave hit koji IZUVA. Onda kazu…
"Besplatan download.Nema mikrotransakcija i ostalih gluposti. SP kampanja full, igraj igru, uzivaj…Na kraju doniraj koliko si u mogucnosti i koliko smatras da igra vredi’’.
Verujem da bi izdavac koji bi izasao sa takvim modelom ogromne pare zaradio, umesto ‘‘60$ on amazon’’ politikom…

Ne znam kada sam skinuo pirata poslednji put. Cene novih igara na pc-u posle par meseci su toliko niske da mi ne vredi da se cimam oko toga koja verzija i kako radi. Zbog online igranja takodje ne bih kupovao pirate na konzolama.

A za neki kvazi osećaj me zabole, nemam ja šta da se pretvaram da sam neko od nekud.

Bilo je preko 1000 ovakvih tema i uvek je zakljucak isti, to nece skoro a cak i da ga bude vecina ljudi ne bi preslo na pirate jer gube free igre svakog meseca, gube online igranje… Vreme piraterije je proslo, oni koji jos uvek zive u 360-3 eri to ne vide tako, ali oni koji znaju prilike na one-4, to svakako znaju i gotovo da nema govora o pirateriji… Ja imam 73 000G, ne znam ni sam koliko igara, dlc-a i ostali stvari mi je vezano za profil, tako da igranje sa piraterijom bi mene ekstra mnogo kostalo+koliko sati imam na tom profilu… Evo ti prosta stvar, sta raditi sa gow4 ako nemas live ili sa bf1? Predjes kampanju i mozes samo da obrises…

Ne može Youtube klip, a većinom ni buđavi demo da me ubijedi da dam 50-60e za igru, a za dosta njih je i 5-6 mnogo. Najbolje bi bilo kad bi developeri kad izađe igra dali svima full access 24h da te privuče da je kupiš.

Kako to mislite 90% igara se pređe za 24h? Ah, pa onda ništa.

1 Like

Ja imam 73000e, od svih igara koje sam igrao u životu.

1 Like

Jednog dana ces da odrastes i svatices koliko gresis… 150 ljudi, dve godine, plate, penziono, hrana… Kostaju mnogo… A taj model koji si opisao je komican :smiley:

Secam se vremena…’‘davno proslo vreme’’ moglo bi se reci…

kada sam igrao SVE. To je bilo doba mladosti,drugi obezbedjuje resurse, visak sl vremena…

sada kada me je zivot bacio u masinu (kao i vecinu nas) ostane vremena za par EKSKLUZIVA.

To mogu da priustim par puta godisnje. Vise vremena i nemam. Lagerujemo gomilu igara a odigramo 10 %.
Verujem da bi piraterija znacila nekom mladom deranu, padawanu takoreci :slight_smile: (no hard feelings :slight_smile:koji ima visak vremena a manjak para…

Ne kapiram sad da li se to odnosi na mene, ali kada si već dao meni reply pretpostavljam da da.

Na koga god i da se odnosilo, samo ću da ti kažem da ne donosiš zaključke o drugima preko interneta, pogotovo kada ne znaš ni 0,1% o njima.

Milane, ako doniras novac nekom kickstarter projektu za koji nemas blage veze sta ce ispasti, zasto ne bi donirao izdavacu koji je izdao igru za koju si rekao…

@nikola
Toliko sam neiskusan na forumu, da ne znam cak ni da postavim post na drugi nacin osim na ‘‘reply’’. jbg

@Milan89SD
Muka nastaje kod nas koji jednostavno MRZIMO online gaming. Dobra sp kampanja, predjem, i razmenim igru.
Muka je sto za 8 sati sp kampanje trebam da izdvojim 60$. Vise mi se isplati da iznajmim konzolu tog dana kad imam vremena…
Ok Nikola, izvinjavam se.

Nemoj da lupaš 3 posta za redom, nego edituj na olovičicu na postu ako hoćeš nešto da dodaš.

Muka ti je mozda, zato sto nemas nemas live ili plus, nemas ekipu ili si prosto ocajan… Ali da osetio gow 3 horde koje su vladale forumom i livom, onda bi imao drugacije misljenje… Kada se okupe ljudi nije isto kao kada ti sam igras… Halo, bf, gow… Moras igrati sa ekipom, mi smo za gow j imali sjajnu ekipu i dominirali redovno na 50 partija izgubimo maksimum 3-5… Isto tako je sada bilo za gow 4 betu, prosto smo bili organizovani… Igrao sam i sam, ali mi je uvek to bilo dosadno
… Ako “mrzis MP”, probaj par igara, ne moze svako da igra bf, cod, halo, gow… Komunikacija je mnogo bitna, a neki ljudi nemaju komunikaciju, imali smo takve za destiny raid… Koliko sam ja skontao ti si gamer koji mrzi mp, nece da daje pare za igre, konzole treba da se daju za dzabe, igre treba da budu dzabe… Ako pogledas teme u nazad nacices mnogo takvih kao ti koji su ovde kukali nad svojom sudbinom, ako ti je piraterija toliko bitna onda predji na nintendo wii i mozes da igras igre sa wii u dzabe :slight_smile: Xbox one i ps4 zaboravi na duzi period ili prosto ostani na 360-3 ili predji na pc…

Milane, imam utisak da me opasno ne razumes.

Tj sve sto napisem shvatas kontra.

Ja objasnjavam kako piraterija gubi smisao, a ti me nazivas ocajnim i siromasnim.

Ako ne volim online multiplayer to znaci da sam asocijalan, glup i siromasan?

Ja sam recimo specifican i ne prija mi komunikacija sa ljudima koji su drugaciji.

Da li me to cini ocajnikom? Mozda.

Igrao sam i ja multiplayer, lan party, ponesemo svi kucista, povezemo i rokamo :slight_smile:

Za multiplayer jednostavno nemam vremena.
Tu je organizacija, okupljanje u odredjeno vreme, itd…

Jedino da napravim ekipu i da se posvetim profi gamingu pa da zivim od toga.

U Juznoj Koreji.

Boze slika i gifova… I… I just can’t…

Ok Lordish , izbegavacu ubuduce.