Crysis na PS3 i XBox 360 potvrđeno,objavljen sa trailerom

Electronic Arts nam je sada i zvanicno potvrdio da tada(2007g) najveca PC exluziva Crysis ipak stize na konzole i to vec polovinom sledeceg meseca.Igra ce se u prodaji pojaviti u digitalnom obliku na XBL-u(Xbox 360) i PSN-u(PS3) pa ce tako i cena biti manja.Na XBL cete je moci kupiti za 1600 MS poena a na PSN(PS3) za 20$.

Objavljen je i trailer pa pogledajte kako ce to izgledati na konzolama.

https://youtu.be/uILV2jFkKV8

Crysis ce na konzolama sadrzati samo singleplayer kampanju ali ce zato biti malo graficki ulepsana u odnosu na originalni Crysis (PC verziju) dok ce sama prica ostati potpuno ista kao i na pc verziji.

Crysis striking Xbox 360, PS3 in October - News at GameSpot

Donest ce novo osvetljenje i nesto novih efekata.:wink:

KAd god je grafika bila u pitanju PC gamer-i s UVJEK koristili Crysis kao dzoker! Ukoliko se sjetite medijske pompeje koja je nastala kad je objavljeno kako Crysis(1) izlazi SAMO za PC jer je ultra-mega-giga zahtjevan, revolucionaran u gaming industriji, mjenja shvatanje igara iz korijena, nevidjena grafika i fizika i zbog toga ne izlazi za konzole jer su one fuj kaka i ne mogu to pokrenuti!

4 godine kasnije u “zov profita” ukljucuje se Crysis(1) ali za konzole!!! Odjedno moze i na konzolama i sad jos bolja grafika! Pa kako sad to majku mu… A ista konzola sad i 2007… Zanimljivo! Naravno sad se javljaju oni koji govore da je caka u CryEngine 3 i da je Crysis(1) ustvari uradjen u CryEngine 3 pa da ZATO sad moze na konzole + ljepsi nego na PC (a svi znamo da je to jedna od najzahtjevnijih igara ikad)

Bilo kako bilo, jos jedan samar onima koji se kunu u mis i tastaturu. Do juce sam bio PC gamer, mislim i danas sam, ali PC je PC a konzola je ipak konzola. Sad vidim kako je konzola bolja i kad se drugi prilagodjavaju vama nego kad se vi prilagodjavate njima pa svake 3 godine uzimati novi PC

Puno njih su kupovali Crysis-a i hvalili se da ga igraju samo da bi se znalo da “on ima” kuci jaku masinu PC(naravno u to vreme 2007g.).

trailer im je izuva, sada me zanima da li ce i igra biti toliko dobra :slight_smile:

Za LOW i neku normalnu igru i nije trebala bas pretjerano jaka masina. Ja sam igrao na :

CPU : Athlon 3200+
Ram : 1GB DDR
GPU : nVidia 6600GT 128

Stvar kod Crytek firme je da im je optimizacija jakoooo dobra + kvalitetni i jaki engine. Nesta kao “id” u slucaju Doom-a i drugih igara. id ce se bas pokazati za RAGE koji izgleda dobro a min. specifikacija i nije nesta za danasnje racunare tako da to govori puno o njihovoj privrzenosti i radu

Bilo kako bilo, Crysis je “must have” u svojoj kolekciji! Malo i je glupo sto su se odlucili za “virtualnu” distribuciju al’ aj… Mozda se nekad pojavi na disku pa makar i XGD3 :smiley:

Nemesis, upravo tako! Gde god sam se svadjao na temu sta je bolje za gejming oni izvlaci Crysis, samo CRYSIS, a sto ne gledaju Dragon Age 2 gde se grafika raspada a o teksturama NPCova da ne pricamo. Slazem se sa njima da je PC rupa bez dna, da moze da se budzi i budzi, ali eto bas kao sto si ti rekao CRYSIS stize na konzole, sada cu to natrljavati svakome kome stignem. Mislim da je suludo raspravljati se sta je hardverski naprednije, PC ili konzole, ali zna se dobro na koji sistem se proizvodjaci fokusiraju, pa sta ce im onda i dve besne grafe od po 500e, I7 procesor i ostalo kada se igre prilagodjavaju konzolama! Samo je pitanje vremena kada ce Microsoft lupiti sakom u sto i reci “kraj PC gaminga” a oni to lako mogu da urade, kontrolisu najpopularniji operativni sistem, mozda ce Win8 imati podrsku za igre ali ne bih se usudio da kazem isto i za sledeci Windows.

I srecan sam sto Crysis izlazi za XBOX, nikada ga nisam igrao (nisam imao dovoljno jak komp) tako da jedva cekam, izgleda zanimljivo.

Moja licna predvidjanja su ta da ce tek sledece konzole imati radni vjek od 10 godina. Ima jako dosta razloga i ko god imalo prati IT scenu slozice se samnom da sve sto je danas HIT sutra je vec zastarijelo. Govorim o komponentama. i7 je sad hit a stalno izlaze za mrvicu jaci modeli i naravno skuplji. Tako je i s GPU! nVidia i ATI se stalno bore za prevlast kako u High tako i u srednjoj klasi sto dovodi do novih i bas jakih graficki kartica (GTX 580 / ATI 6990).

Buducnos konzola, po meni, lezi u APU! AMD se totalno bazira na APU kako da dekstop tako i za laptope ili tablete. Oni koji su vec izasli pokazuju jako zavidne rezultate ALI oni s bulldozer arhitekturom koji tek trebaju da izadju e oni ce da … mame!! 4-ero jezgreni procesor (ili 6) na 3.2 ili 3.6 GHz + 6850 a sve u 32nm-skoj izradi s deklarisanom 100W potrosnjom! E to je vec nesta! Zamislite potencijal konzola kad je u njima nesta ovako. Jos dodajte RAM-a koliko vam volja i neki SSD ili sta tako.

Necu vise u OFF, casna partijska!

Crysis ocekujemo te!

Ali dzabe sve ovo kada neki i dalje misle koliko je njihov PC napredan… Ma odustajem, corava posla…

Crysis je ubedljivo po mom mišljenju bolja igra od dvojke. Pre par godina sam igrao neke vreme multiplayer koji je bio poprilično zabavan! :slight_smile:

PS: Sva ova vaša priča me podseća nešto na FarCry 2. :smiley:

Slazem se sa kornjacom. Meni je kec bolji od dvojke za duplo. Govorim o single playeru. Sigurno cu ga preci i na xboxu.

Hmm, tesko mi je da poverujem da ce uspeti da se pokrene Crysis u punom sjaju, mada je mogucnost verovatno sto je DX9, ne DX11. Crysis 2 izgleda neverovatno sa DX11, nesto sto ova generacija konzola nikad nece moci da ostvari. Bilo kako bilo, nemam nameru da igram ponovo Krizu, jedva sam je i pre 4 godine presao.

Meni samo ne ide u glavu kako nakon ovog snimka neko izvuce zakljucak da je konzolna verzija graficki ulepsana?

Moja licna predvidjanja su ta da ce tek sledece konzole imati radni vjek od 10 godina. Ima jako dosta razloga i ko god imalo prati IT scenu slozice se samnom da sve sto je danas HIT sutra je vec zastarijelo. Govorim o komponentama. i7 je sad hit a stalno izlaze za mrvicu jaci modeli i naravno skuplji. Tako je i s GPU! nVidia i ATI se stalno bore za prevlast kako u High tako i u srednjoj klasi sto dovodi do novih i bas jakih graficki kartica (GTX 580 / ATI 6990).

Buducnos konzola, po meni, lezi u APU! AMD se totalno bazira na APU kako da dekstop tako i za laptope ili tablete. Oni koji su vec izasli pokazuju jako zavidne rezultate ALI oni s bulldozer arhitekturom koji tek trebaju da izadju e oni ce da … mame!! 4-ero jezgreni procesor (ili 6) na 3.2 ili 3.6 GHz + 6850 a sve u 32nm-skoj izradi s deklarisanom 100W potrosnjom! E to je vec nesta! Zamislite potencijal konzola kad je u njima nesta ovako. Jos dodajte RAM-a koliko vam volja i neki SSD ili sta tako.

Vidi i Xbox360 i PS3 kad su se pojavili sa sobom su doneli nesto revolucionarno. Xbox je doneo xenox prvi GPU koji je koristio unified shader arhitekturu dok je pc u to vreme i dalje koristio stari DX9 sa razdvojenim pixel i vertex shaderima. Tek godinu i vise dana nakon toga Nvidia je predstavila svoj G80 cip koji je koristio slican pristup procesiranju. PS3 u vreme kad je predstavljen, je imao mocni Cell itd. Znaci i jedna i druga konzola kad su predstavljene su u sebi imale hardver “buducnosti” a tesko da ce ijedna imati radni vek od 10 godina.
Danasnji APU-ovi a i buduca bulldozer arhitektura sa aspekta sirove svage su odavno prevazidjeni u poredjenju sa odvojenim CPU, GPU resenjima. Oni jesu isplativi sa stanovista troskova proizvodnje i same potrosnje ali sto se performansi tice su inferiorni.
Ukoliko zaista zele da naredna generacija konzola ima 10-ogodisnji radni vek, morace da osmisle i implementiraju neka resenja koja nam danas nisu dostupna, tu pre svega mislim na GPGPU computing, a ne da se drze APU tehnologije koja je vec pregazena sa stanovista performansi.

da li ce ova igra moci da se skine za xbox pa da se nareze na cd pa onda da se igra ili mora da se skine sa xbla

Biće dostupna samo preko Xbox Live-a, tačnije neće biti dostupna u prodavnicama.

Bas steta ako je tako. Nadam se da ce neko ipak odraditi RIP

Vidi i Xbox360 i PS3 kad su se pojavili sa sobom su doneli nesto revolucionarno. Xbox je doneo xenox prvi GPU koji je koristio unified shader arhitekturu dok je pc u to vreme i dalje koristio stari DX9 sa razdvojenim pixel i vertex shaderima. Tek godinu i vise dana nakon toga Nvidia je predstavila svoj G80 cip koji je koristio slican pristup procesiranju. PS3 u vreme kad je predstavljen, je imao mocni Cell itd. Znaci i jedna i druga konzola kad su predstavljene su u sebi imale hardver “buducnosti” a tesko da ce ijedna imati radni vek od 10 godina.
Danasnji APU-ovi a i buduca bulldozer arhitektura sa aspekta sirove svage su odavno prevazidjeni u poredjenju sa odvojenim CPU, GPU resenjima. Oni jesu isplativi sa stanovista troskova proizvodnje i same potrosnje ali sto se performansi tice su inferiorni.
Ukoliko zaista zele da naredna generacija konzola ima 10-ogodisnji radni vek, morace da osmisle i implementiraju neka resenja koja nam danas nisu dostupna, tu pre svega mislim na GPGPU computing, a ne da se drze APU tehnologije koja je vec pregazena sa stanovista performansi.

Da, sto se tice jacine slazem se s tobom ALI u pitanju je ipak konzola. APU, o kojem sam pricao, treba da donese dovoljno snage koja ce se dobrim software-om moci iskoristit. Optimizacija je sve! I sve se moze kad se oce…to upravo dozivljavamo s Crysis-om. Cinjenica je da su obe po izlasku imale nesta revolucionarno u sebi ali opet i nisu!

ATI GPU u XBOX-u (xenon) o kojem govoris je, tehnicki, jako slab (ako uzmemo radnu frekvenciju i memorijski magistralu) ali opet imao je to o cemu govoris iako je nvidia jedina (tad, a mislim i da je i do sad bila dosljedna) vertex shader. To je nVidia-no podrucije ali jako slabo je primjenjeno. Ako se ne varam GTA 4 i Starcraft 2 koriste vertex shader. Jos jedna zanimljiva stvar kod Xbox-ovog GPU-a je ta da on ima svoji memoriju koji jako dobro koristi. Iako sam “funboy” nVidia-je moram priznati da je ovaj GPU u Xbox-u bolji od onog iz PS3 jer je tu zajednicka memorija s CPU pa “belaj”

Cell CPU u PS3 hmm jako zanimljiva stvarcica i drago mi je sto se si nje dohvatio :slight_smile: Taj isti ima u sebi 5+1 ili je 6 (nisam bas upucen u to) SPI koji se ponasaju “kao” zasebno jezgro. Prilikom programiranja ,koje je tesko za taj CPU maksuz zbog arhitekture kao i velikog proja SPI-a, moze se izvuci velika snaga iz njega ALI jako tesko. To je razlog zasto multiplatformske igre izgledaju bolje na Xbox-u nego na PS3 - optimizacija i teze programiranje za PS3. Kako je to mana PS3 tako je i vrlina - PS3 eskluzive stvrano izgledaju fenomenalo jer su “from ground zero” radjene za tu specificnu platformu. Prilikom programiranja SPI svaki SPI obavlja jedan zadatak (audio, video, rendering…) dok Xbox-ov CPU obavlja tako sto se, fakticki, sav bazira na izvrsenje specificno zadatka (za one koji nisu upuceni to vam je ono zujanje ventilatora kad ucitavate novi nivo ili se desava neka drasticnija promjena u grafici igre - drugi lvl, teritorija…)

uuu GPGPU computing je jako skup da bi sad dosao na konzole ali i dobar. Ipak nek ti GPGPU ostanu na medicini, space programima i gdje se sve vec koriste zbog velike snage i brzog racunanja. O tom programiranju u Gaming svrhe nisam upucen i vjerujem da nije mudro slovo ali mislim da je i ovo danas dovoljno. Svakako se slazem s Crytek-om kad kazu da im treba vise RAM-a i tu APU daju jako dosta prostora za implementaciju. Vidjecemo al’ svakako bih volio kad bi nesta od ovog tvoj analiticckog i jako strucnog razmisljanja sta bilo :wink:

I ja sam mislio da igra kao sto je Crysis ne moze na konzole zbog hardverske ogranicnosti. Medjutim izgleda da ipak moze, kad glavonje narede da se optimizuje :slight_smile: