Chromecast

Uzeli smo juče Chromecast da bi gledali Netflix jer nam trenutni tv baš nije pametan a petljanje sa kablovima i spajanje laptopa em dosadi em se smorim dok sve namontiram pa mi nije do gledanja. Ovako samo hit & run, radi kao po puteru. Razmišljam koliki sam idiot i što nisam ovo ranije uradio.

Uglavnom sada me zanima koje su sve mogućnosti, koji cast appovi su najbolji (official i unofficial) ili neki media setup koji kombinuje torrente, stream i cast?

1 Like

Ja koristim amazon firestick i kodi.Dobitna kombinacija za mene.Nisam se toliko interesovao za chromecast ali sigurno ima opcija da se kodi instalira a posle su mogućnosti ogromne

Ovo i mene zanima. Ajde napisite obojica neke utiske?
I amazonov uredjaj me zanima.

1 Like

Imam chromcast vec dve godine čini mi se, odlična stvar. Skineš na telefon show box, popcorn, kodi… i sve strimujes na tv. Za show box i popcorn koristim LocalCast kako bi mogao strimovati na chromcast. Meni je on povezan na a/v resiver tako da ga koristim i za strimovanje radio stanica.

1 Like

Ocigledno jedini @SlobeX i ja imamo amazon fire tv stick :slight_smile: nemas cast to Tv sve pustas sa njega, sve sto postoji ima na njemu od streaming servisa.
Ne mozes da pogresis sa njim prosto je 100% dobitna kombinacija za sve.

Dopuna:

Ovo sto pricaju gluposti po Youtube za jailbreak i root… ne treba mu namerno mesaju loncice a sam sistem fireos ima slideload za kodi i vrlo lako se instalira, na svaki moze i najnoviji fire tv da se ubaci kodi.

2 Likes

To su fraze za privlačenje pregleda root i te gluposti :wink: Fire os je zamaskiran android tako da nema greške sa njim a košta 30e nov što je odlična cijena za uloženo dobijeno.

Znam ja da je fire os UI… preko lolipop 5.1.1… ali nisam hteo da ih davim i ovako su zbinjeni, da li treba ne treba nesto a na njemu sve radi nativno sa cistom instalacijom :wink:
Za cenu dobijes vrhunski uredjaj koji moze da se napaja sa usb tva, pobeda u eleganciji i skrivenoscu.

1 Like

E sada, glup pitanje. Sta ima od ponudjenog i vredi li ista onako iz kutije bez cackanja, prckanja i strimovanja preko telefona.
Hocu to da uzmem za nekoga ko to bas i ne zna da radi i treba da bude sto prostije.
Meni bas i ne treba posto sve to imam na apple tv manje vise.

Piraterija nije jednostavan hobi a za nekog ko ima novca za legalne sadržaje onda fire stick ne izleda komplikovano

1 Like

Fire tv stick kao sto rece slobex i po meni najpristupacnije i najlakse za koriscenje.

@robotnjik

mozda si trebao uzeti Intel Compute Stick. Kosta oko 130$ dolazi sa legalnim windows10 operativnim sistemom i sve to za te pare. Stream i pustanje HD sadrzaja je flawless plus je to jelte, racunar sa operativnim sistemom, gde lepo skines sa torrenta film pustis, bla bla. Dolazi sa 32gb storage-a plus ima micro sd slot

Imas Intel remote keyboard app koji ti pretvara telefon u daljinac. Ili uzmes malu bezicnu tastaturu i mis, dzagnes USB predajnik u njega i udri. Nema kablaze, jer taj ulaz gore koji lici na usb je HDMI koji ide direktno u tv, jedino imas adapter koji ubodes u struju iza tv-a

Nema dalje za te pare. Imamo par komada u firmi, pa kad budes u NS-u navrati da vidis.

Koristimo ih za klijenta gde rade 24/7 i pustaju video sadrzaj i evo vec godinu dana rade i nijedan nije pokazao neke znakove kvara.

1 Like

Da ali ovaj pristup je minimalisticki, uprosceno nema misa tastature sve samo sa malim BT daljincem ili preko standradnog od smart TV. Uzmes u obzir sta treba da radi i da li ti treba mini racunar koji je 3x skuplji a full hd, netflix, hulu, amazon… i ostali servisi su fabricki podrzani i rade savrseno. Ne zaboravimo jos i kodi 17.x mozes da ubacis i da prosiris vidike sticku cista 10 po meni, vecina koji probaju amazon fire tv stick slozice se apsolutno sam siguran.