CES 2022 Gaming stuff

Sto tema kaže CES 2022 i sta vam je zapelo za :eye:
vezano za gaming i nove tehnologije :smile:

1 Like
4 Likes

Ok super, ali džaba sve, ako ne postave jedan HDR/Dolby vision standard…
Kad za skoro svaku igru moramo nameštati postavke, kao postoji game mode, a game mode do mojega za svaku marku tv drugacije postavke, za svaku konzolu drugačije postavke , za skoro svaku igru drugačije postavke …
Kontam ko ima sredstava nabavi najpopularnije modele televizora po jedan od svakog LG, Samsung, Sony, Philips, Hisense itd…, i po jednu konzolu PS5 I XSX I napravi youtube kanal gde će stavljati postavke za najpopularnije igre …
Milion subscribers u roku od mesec dana :sweat_smile:

Možda grešim ali ne vidim potrebu za stalnim podešavanjem. Meni LG C1 sam izbaci da li je HDR ili Dolby vision. Sliku sam podesio po uputstvu onog azijata sa you tuba. Takodje kada gledam Netflix ili you tube sam mi prebaci na cinema mod.

1 Like

Svaki noviji model to radi automatski, ne pričam o prebacivanju sa HDR/DV pokreni lupam Halo infinite pa Forzu pa Assassin’s creed Valhalla na C1 za svaku idu druga podešavanja tj. Kod svake su boje i slika off… I za svaku ide drugačije podešavanje…
Imaš npr. ovog lika pokušava da isprati sve to, msm pokriva dosta popularnih igrica, ali samo za LG Cx…

Eto profo ko misli na tebe :rofl::rofl:
Imaš taj prvi link taman dečko govori o podešavanjima za Destiny 2 na LGCX :rofl:
I to još baš za XSX :sweat_smile:
Ma kao da je pravio podešavanje samo za tebe :rofl::rofl:

1 Like

Pa to moraš sad namestiti i ostaviti posebno jedno HDR podešavanje samo za Destiny 2 :sweat_smile:
Tako sam ja za Forzu namestio i to se ne dira :grin:
Ova ostala čačkam kako menjam igre .

1 Like

Svaka tebi čast kada imaš volje za tim. Za sada sam zadovoljan slikom koju sam podesio. Verujem da je bolje ako bi podešavao za svaku igru ponaosob.
U svakom slučaju pogledacu šta lik kaže, možda se i ja predomislim

1 Like

podsećanje :rofl::rofl::rofl:

Au meni to ide na živce jako, pošto volim dosta da igram starije naslove to je tek muka npr. Sad sam završio Valhalla-u i počeo opet Odyssey, slika na dolby vision skroz off…
Skroz druga podešavanja…
Ali dobro ja nikad ne igram više od dve igre odjednom, u 99% jedna multiplayer i jedna SP i dok ne završim ne stajem…

1 Like

Meni je Valhalla radila na dolby vision namestio sam savršeno, a Odyssey mi radi na HDR-u ali skroz druge vrednosti, trebalo mi je jedno sigurno 10tak minuta da potrefim sve kako treba.

Biće to sjajno vreme kada tv automatski podesi sve parametre kako je tvorac igre zamislio. Do tada peške namestanje.
Ako te ne mrzi stavi podesavanja za Valhallu, baš da uporedim😃

1 Like

Cekaj Hdr I dolby trebaju drugacije vrednosi? Uf necu ja skoro menjati TV :slightly_smiling_face:

Ovaj sam namestio potaman i odlicno je.

1 Like

Gde su ona dobra stara vremena Plazma od 40 kila i x360 nema ubaciš narezan disk i igraš ko čoek :sweat_smile:

@umnjak
Ja sam išao po ovim podešavanjima u igri i još sam malo čačnuo u podešavanjima na tv …
Msm oko video kontrasta nisam siguran …

1 Like

Hvala. Probaću kada dođem kući :smiley:

1 Like

Pa da vredi se potruditi malo posebno kod igara kao Valhalla gde ces realno spizditi 60-70 sati minimum…
Nadjes neka osnovna podešavanja I onda jos malo prilagodiš svom ukusu, ja npr. volim malo svetliju sliku i malo jače boje …
I to čačnem uz preporučena podešavanja koje nadjem na YT i onda sam miran :grinning:

1 Like

I onda se vraćamo opet na onaj moj prvi post da se mora uvesti standard za HDR/DV jer nema smisla…
A videćeš koliko znači kad se sve podesi kako treba i koliko je bolja slika …

Nadam se da ću biti jednako oduševljen :smiley:

Najjača stvar sa CES… :heart_eyes:

2 Likes

Cenim 3000e da ce da klepe :joy: Kad ga skalperi dohvate 5000e :joy:

1 Like