Cena popravke displeja

Telefon mi je danas ispao i ekran je napuako na vrhu (oko prednje kamere i zvucnika) i ajde sve bi bilo uredu da mi tac radi ali ne reaguje uopste na dodir, koliko bi servisi naplatili popravku ?

Zavisi koji telefon. Ja sam platio prosle godine 150e za S3.

Imam manje poznat telefon vivax -smart fly x50, moj drug ima s3 ekran je skoro ceo razlupan ali sasvim normalno reaguje na dodir?

Za taj telefon veci problem ce ti biti da uopste nadjes servis koji ima rezervne delove. Sto se tice druga, ne znam, digitajzer znaci radi samo treba da se zameni staklo, nek proveri sa nekim boljim servisom, npr onaj za S3 u YU biznis centru, tu sam ja nosio moj.

A kako to da se meni razlupao a ne reaguje a njemu normalno radi ?

Ti imas Vivax, on ima Samsung :slight_smile:

Nema to veze, zavisi od vise faktora, najvise od ugla pada, velicine ekrana, da li je imao neki bamper, pa i srece… Meni je S3 pao “flat” na staklo, nije izgledalo opasno ekran maltene neogreban ali je otisao digitajzer. Servis to ne zanima oni menjaju sve jer im se skuplja popravka vise isplati.

Ako se polomi samo onaj povrsinski deo (koji dodirujes prstima) onda i dalje moze da radi, ali ako se osteti i displej ispod cao djaci.

Govorim direktno za razlog zasto ne radi-slabiji kvalitet komponenti. Digitajzer je povezan sa maticnom, i ne bi trebao tako lako da prestane da radi. Kad se mjenja digitajzer, od modela telefona zavisi da li mora samo staklo, ili i displej djuture sa njim. Cini mi se da S3 mora da ide i diplej i digitajzer, kao i kod Note serije. Na iPhone, recimo, samo se mjenja digitajzer.

Znaci gore nisam mogao proci :(-o

Možeš samo da ga baciš. Te manje poznate marke nema gde da se srede, a čak i da nađeš nekog nekim čudom, ima da te oderu. A zašto ti ne radi, a drugu radi S3, jeste da se svodi na to kako i gde ti je pao, ali je glavni faktor u kvalitetu telefona. A taj ne zvuči kao neki preterano kvalitetan i izdržljiv telefon.

Pa da nije izdrziv nije tacno , padao mi je dosta puta i nije mu nista bilo a specifikacije telefona su i vise nego odlice za tu cenu zao mi je sto se moram odvojiti od njega :confused:

Ako ti tako kažeš. Činjenica je da ne radi više nakon pada. Sad ti ostaje da se moliš da ima nekog ko ih servisira, mada, mrka kapa ili da kupiš novi. A pošto je to čuvena marka i brend, počni da spremaš pare.

Poslao sam poruku gigatronu pa cu videti da li vrse popravku uredjaja posto koliko sam video po komentarima ljudi su popravljali

Ja sam gledao kod drugara koji radi u servisu, kada su im stigli displeji za s2 i s3 (za novije ne znam) kod njih je tako da su to povrsinsko staklo i ekran zalepljeni jedno za drugo nekom pastom ili gelom, sta li je vec… I zato oni menjaju sve djuture… Moglo bi da se menja pojedinacno, ali mora da se zagreva onim fenom kako bi popustilo to sto ga drzi, a to mnogi nece da rade pa menjaju zajedno… Sto je po meni i bolje, zato sto ko zna kada moze ovaj drugi deo da rikne, ako je ovaj sada menjan…

Sve zavisi kog majstora ces nac uglavnom ce ti ici od 50 do 120e.
Meni su trazili oko 120-130 a nasao sam majstora za 50, samo sto je meni pukao i displej i stalklo.
Na kraju krajeva, mozes poruciti taj dio sa interneta za male pare i dati ga nekom majstoru da ti ga sredi i cao zdravo!..

Poslao sam poruku gigatronu

Ako si kupio u džidžatronu oni su duzni da obezbede servis.

A kako da ga obezbede ako npr jednostavno ne moze da se nabavi taj deo ?

Sve je to regulisano zakonom. Ako ne mogu da poprave uredjaj, moraju da ti ponude alternativu (povracaj novca, zamenu za drugi aparat iste klase i sl).

onda i nije sve tako crno :smiley: A sto bi mi vracali novac kad sam ja sam kriv sto mi je ispao? Sad ja uzmem cekic razlupam telefon i imam pravo da dobijem drugi ? o.O