Castlevania: Lords of Shadow

Verovatno zato sto su igre postale jako unosan biznis a u biznisu nema mesta emocijama :).Vidis da Squaresoft kupuje fireme i polako ide ka tome da drzi monopol nad igrama :).Ljudima uopste nije bitno da li se prica igre nekome svidja ili ne, ako se igra ne prodaje na zadovoljavajucem nivou ukida se.Trziste je izgleda takvo da vecina gleda kod igre samo ono sto si naveo, niko ne zalazi u dusu same igre tako da su casopisi i sajtovi posveceni tome prinudjeni da na taj nacin i ocenjuju igru.

U jbt al si se iznervirao :smiley: Konkretno za alone in dark, to je kultna franshiza koja je krenula u pogresnom smeru (za one koji su igrali sve delove), a jericho mi je tako jednolican i dosadan da je to strasno, toliko ocekivanja od igre koju potpisuje clive barker (ocekujuci novi undying) dobil smo genericki shooter.
A za castlevaniu probacemo pa cemo videti.

Ljudi su se razmazili :slight_smile: Znas kako… kad ti u kratkom roku serviraju tooooliko BOOOOOMbasticnih naslova… pa sve to lepo upakuju i napakuju sa brdo animacija, muzike, prelepom grafiko… vremenom ljudi pocinju da ocekuju od igara upravo to… tehnicku stranu minimum 9. Na zalost mnoge igre ne prodju taj kriterijum a ne zasluzuju da odu u zaborav.

  • 1
    Sve se slazem sa tobom.Ja sam od ove igre pogledao samo prva 2 klipa koja su se pojavila i jako mi se svidelo.
    E sad sta ce reci neki tamo “game filozof” me apsolutno ne dotice.

Generalno stav tih velikih sajtova,uopste ne mora da se poklapa sa ukusom krajnjeg igraca i uopste ne mora da bude merilo kvaliteta neke igre.Npr. nekoj igri ce zbog grafike zakinuti ocenu dok nekom opet ta grafika ne igra nikakvu ulogu pri proceni kvaliteta igre. Ja niti citam te opise niti me zanimaju,ako mi se nesto igra i odgovara mi prilicno me zaboli patka sta je za tu igru rekao neki debeljak sa IGN-a.

Po meni ocena je sasvim realna,igra ne donosi stvarno nista novo i deluje kao nekakav mix gow,dmc i sotc i ne znam cime bi zasluzila bolju ocenu-dobro mozda su joj mogli dati 8:hm.Inace meni i ovakva kaka jeste deluje mocno i privlacnije od gow3 ili darkseeder,mracna i brutalna atmosfera i uopste mi ne smeta sto su napustili onaj 2d koncept.Ne znam kako bi sa 2d postigli ovako mature atmosferu,tako da je meni prelazak na 3d bio pun poodak jos i na ps2,tako da jedva cekam da je ubacim u konzolu-samo da josodlucim da li u ps3 ili box…

Znaci ovo sto reko Chelicni je delimicno sto sam ja i hteo da kazem kroz onaj moj mali roman.
“neki” ljudi su se stvarno razmazili u ovim novim igrama da stvarno previse ocekuju SPEKTAKUL od novih igra.
Sad ako ova igra moze tako da izgleda i tako dobro da se “igra”… Zasto onda ne moze i ova nova?
(ali zar to nije onda kloniranje… Nesto sto ljudi koliko sam ja shvatio stvarno mrze u video igrama :D).
Drago mi je kada vidim da se ljudi slazu u ovome o cemu sada pricam.
Evo moj najbolji drug… Nema uopste internet i stvarno voli video igre.
Evo na primer mnoge igre sto su kriticari i Reviewers rekli da su “lose”, njemu su veoma dobre i zabavne.
Cesto se dogodi da kad dodje kod mene hoce da igra Dynasty warriors Gundam 2 (igrao je Dynasty warriors ranije ali ovo mu se najvise svidja).
A i nije bas neki veliki fan Gundama ili Mecha anime (velikih robota :D).
Stvarno je steta…
Nista eto da zavrsim ovu diskusiju i ovaj offtopic, opet cu kritikovati Bobby Kotick-a zato sto nam kvari Gaming Industry.
@Bobby
Prokletnice jedan sto se rodi?!?!

Nadam se da nece biti klasican ubi-zakolji hack n slash,bilo bi super da ima platforminga koji je bar malo izazovan.

da rezimiramo

Gamespot - 7.5
IGN - 7.5
Eurogamer - 8/10
OXM - 9/10

I citajuci sve review-ove, jedno je zajedncko. igra nema svoj identitet. Gamespot i IGN su dali nizu ocenu zato sto je navodno Mercury Steam promovisao igru tako sto je blebetao kako je ovo Rebirth i Reboot fransize stare 25 godina. a neki resemblance sa starijim igrama (osim settinga) ova igra nema. kao sto je ign naglasio ovo je castlevania igra koja nije za castlevania fanove. tako da ce najverovatnije vecina fanova biti razocarana. i sta je jos zajednicko za sve opise? Svi kazu ako odbacite ovo sto sam napisao gore, igra je fantasticna i ENORMNO DUGACKA, za ovaj tip igre. mislim prvi playthrough bez trazenja secret-a na normal modu iziskuje malo vise od 20 sati igranja je vise nego za pohvalu.
inace svi oni koji ocekuju puno od igre nek procitaju review OXM-a. oni su prosto opisali igru takva kakva je, ne trazeci nikakve izgubljene identite ili neznamstajos. jednostavno opisana je igra sa strane price, grafike i gameplay-a. Nije da branim igru posto ocekujem puno od nje ali davati prilicno niske ocene za jedno briljantno ostvarenje samo zato sto ne lici na njegovu stariju bracu je bezveze. ali dobro, ja nisam pratio castlevania serial pa mi ovo ne smeta. verujem kad bi od izasao LOK nastavak koji je RTS ili fps, popizdeo bi.

evo review-a

Review: Castlevania: Lords of Shadow - Official Xbox 360 Magazine

Tri mane koje se provlace:

  1. Nije prava castlevania igra - Meni nista ne znaci nisam igrao ni jednu igru iz tog serijala.
  2. Pokupila fazone iz drugih hit igara - opet mi slabo znaci jer nazalost nisam igrao ni jedan God of War kao ni Uncharted i zbog toga ovu igru jedva cekam jer je valjda pokupila najbolje iz navedenih.
  3. Opada broj frejmova - Ovo treba videti, nadam se da nije kriticno.
    • popravice update-om kao i darksiderse

Ma kakav IGN i GameSpot … To su bolidi kada su u pitanju review-ovi …
Ovo nije jedina igra koja je dobila slabu ocenu ( a ustvari je dobra) … Da ne pricamo o Mafia 2 …

15-20h Gameplay, fantasticna grafika, GoD stil … Uff, jedva cekam :slight_smile:

Hmmm, upravo procitah da ce ici na dva DVD9 :woot:, ako oni na odredjenom sajtu ne pricaju gluposti.Na sta li ce to da lici…

bio si u pravu…

Cek bre sta je mogla da pokupi iz uncarteda?Uncarted je pucacina sa 3 zagonetke u celoj igri, aklo je pokupila kolicinu zagonetki onda bolje da nije nista kupila iz uncarteda.
Pre bih rekao da je ovo preslikani gow, sto je super :lol:

Stvarno je na dva diska,mozda drugi nije igra nego bonus materijal…?

I mene podseca na gow, ali samo po combat sistemu (sto su odlicno iskopirali, ne onako lose kao dante’s inferno), ali glavni problem je izgleda u tome sto borbe nema dovoljno nego pola igre provedes tumarajuci i pokusavajuci negde da dospes, a onda umres zbog lose kamere. Malo su za*ebali sa tim exploration delom, bar prema gametrailersu. Uncharted i Gow su, oba na sopstveni nacin, ispolirano savrsenstvo gde je svaki sekund u igri pazljivo izreziran da bude maksimalno zabavan i ne dozvoljava ti ni da trepnes. Medjutim, moram da kazem da se meni Castlevania i pored obeshrabrujucih ocena - ne zato sto su katastrofalne, nego zato sto sam ocekivao mozda i najbolju igru ove godine - i dalje jako svidja na gameplay snimcima i prosto lezi mi taj zanr akcionih avantura.

Sto se tice identiteta, to sto mi nismo pratili serijal, to je zato sto smo pali s marsa, jer je u pitanju jedan od najpoznatijih i najobozavanijih 2d serijala ikada. Sto se nas tice, moze da se nazove i Senka: Gospodari Zamka, ali dodirne tacke sa serijalom treba istaci u opisu jer ce vise ljudi od toga imati korist i to jeste relevantno za konacnu ocenu.

U svakom slucaju, mrzim sto sad moram da pricam o igri umesto da je igram. Uh, ko ce docekati sledecu subotu… prosto bih se samo-banovao sa lajva da bih je vec danas ubacio u drajv, isto kao i enslaved koji mi je vec narezan. Nije sto sam toliko nestrpljiv, ali nit’ imam neke vajde od silver accounta nit sam uopste siguran da cu za mesec dana biti jos “ziv” na lajvu.

Ne, drugi je takodje igra, rekli su da ce biti oko 20gb na blurey disku tako da je ovo ocekivano za xbox360 da bude na dva diska.Plus sto je igra duga oko 15 do 20 sati koliko cujem?

Jao nekako mi tesko i MEH da sada skacem sa Enslaved na castlevania…
Sacekacu dan mozda dva pa cu onda da skidam.

Slazem se sa tobom da se mora napomenuti da je igra izgubila identitet serijala jer je ipak taj serijal kultan (koliko god ga mi ne igrali :D) i sigurno ce razocarati fanove istog. Kako cemo se mi osecati kada u max payne 3, tmurna i mucna noir atmosfera Njujorka bude zamenjena dzunglama i lijanam :smiley:

Castlevania.Lords.Of.Shadow.XBOX360-MARVEL

pojavila se igra… navali narode!!!

cisto da potvrdim informaciju igra je na dva dual layera 13.67 GB…