Castlevania: Lords of Shadow

Developer:MercurySteam,Kojima Productions
Publishe:Konami
Serijal:Castlevania

Platforme:PlayStation 3, Xbox 360
Datum izlaska:October 2010
Zanr: Third-person action-adventure
Modovi:Single-player

Zemljina alijansa sa Rajem je ugrožena od strane zle sile poznate kao Lords of Shadow. Tamna magija poznatije kao “Dark Spell” je zaustavila mrtve duše da odu, dok zla bića nastanjuju zemlju, kako bi napadale sve žive ljude.

Glavni lik igre je Gabriel Belmont, on je član “Brotherhood of Light”, koja je elitna grupa svetih ratnika koji štite nevine ljude od natprirodnih bića.

Gabrijelova zena Marie je brutalno ubijeno od strane njih i njena duša ne može da ode dok je još zabrobljena u limbu. (Ponovo Limbo :smiley: - rec potekla iz latino reci limbus sto znaci ivica )
Njegova zena sada nije ni živa, a nije ni mrtva. Ona shvata šta treba da radi i upućuje Gabriela ka tome da spasi svet. Da bi to uradio mora da prouči “Dark Spell”.

On putuje kroz opustošenu zemlju, susrećući se sa ostalim likovima kao na primer sa njegovim mentorom Zobekom.

Postoje dve maske, koje su ključ ove igre. Sa Božijom maskom imate moć da vratite ljude iz smrti. Gabrijel nastoji da porazi tri frakcije Lords of Shadowa kako bi sakupio sve delove Božije maske, a uz pomoć nje bi vratio svoju ženu.

Lords of Shadow je akciona avantura iz treceg lica, sa elementima borbe, istraživanja i rešavanja zagonetki.

U borbi se upotrebljava zapaljen lanac u stilu biča poznat po imenu “The Combat Cross”. Komande se sastoje od direktnih napada, koje idu na to da zadaju direktnu štetu protivniku i udaraca koji zadaju štetu neprijateljima koji su vas opkolili. Igrac ima inventory koji se sastoji od noževa, svete vodice i druga oružja iz životne sredine koje uključuju slab drveni cekic. Lanac moze da se unapredi i ne koristi se samo u borbi, nego vec i za uništavanje zidova, itd…

Igrač će takođe moći da nađe predmete koji ce povećati njegovo zdravlje i njegove sposobnosti. (healts and abilities)

Kojima Productions nastoji da napravi igru za koju neće igrači moći da kažu “ovo smo već videli”. Ovog developera znamo po čuvenom MGS serijalu.

Castlevania: Lords of Shadow Trailer - E3 2010

Castlevania: Lords of Shadow Gameplay 1 - E3 2010

Castlevania: Lords of Shadow Gameplay 2 - E3 2010

Nadam se da vam se svidja izmena prvog posta. :slight_smile:

Ovo je kljucni deo opisa:

:D:D:D
Brate,ne bih se ja sad zamarao za igru koja izlazi tek za vise od godinu dana:D

Sta fali sto je otvorio temu ova igra je i zasluzuje.
Po meni najzanimljivija nadolazeca igra samo je problem sto izlazi za godinu i po.
A inace sve mi se svidja a gameplay podseca na gow sto je jako dobro.
Takodje i Kojima ucestvuje u samom projektu tako da igra tesko da moze da zakaze.

Ja mislim da ce za godinu ipo biti puno bolja nego sto sada izgleda.
Nadam se da ce biti duza igra i puno zabavna.
Upravu si Perisa da je mozda najbolja nadolazeca igra.
Ne znam da li ce biti na live-u.

Podseca cak i na Devil May Cry 4 u nekom smislu. I delovi neki na POP 3

Sta misle drugi?

Da ozivim temu. Ajde za one koji nisu videli sta misle o igrici. I da li su igrali prosli zastareli deo. Imate da ga skinete trial sa live.

Way to bump…

Inace,igrao sam Castlevanio na PS1,i ponekad je upalim na PSP-u…

Ja sam je skinuo bio sa xbox live, ali nemogu smorno mi je malo.
Ali ovo sto nam predstoji ce biti igrica veeeeka.:smiley: (Tako je bilo i sa Gta IV)
Salim se.:slight_smile:

Assassins Creed vec jeste igra veka tako da otpada ta titula :smiley:

Izgleda odlicno ali ko zna sta ce sve jos izaci sledece godine.

E ovaj thread sam hteo ja da napravim…Ali tek negde sredinom 2010…
Mada nema veze.

Ova igra izgleda suvise dobro:eek:

igra izgleda bas do jaja, samo sto izlazi tek za vise od godinu dana… Podseca malo na god of war, ne znam jos mi je rano da zakljucujem, jos je rano… Ali na prvi pogled izgleda UZASNO dobro :smiley: ali naravno sve igre koje se najavljuju izgledaju tako :rolleyes:

Dobro vec se i vidi gameplay. Mozda nebude izasla, a mozda bude i bolja od ovog sto sada gledamo.
Na Konamiju je sve da odradi.:slight_smile:

OMFG prodato !!! igra ce biti kao darksiders/LOK

Ijao majko moja kako me ova igra privlaci.Posto mi se uvrnut seting Bajonete,Dante-a i Daksidersa i nije nesto dopao ovo izgleda kao importovano iz univerzuma u koji cesto zalazi moj um.:slight_smile:
Izgleda jako dopadljivo i bajkovito,sa zadovoljstvom cu igrati.

[I]Count Me In!!![/I]

Da, mnogo vise lici na Princa. Imam jako dobar osecaj u vezi sa igrom. Mirise na klasik.

Normalno da mirise na klasik.
Dosta mi je krvi,pakla,apokalipse,sektasa,vestica,i kojekakvih krvavih bajki pravo je vreme za jednu lepu,bajkovitu avanturu koja takodje poseduje dinamican i brz gameplay samo sto posle igranja takve igre ne osecam nikakve nelagodnosti u stomaku.
I 15 h gameplay-a,idealna mera ua mene,sve preko je cisto proseravanje.:smiley:

Imam trailer na konzoli koji sam skinuo dok jos nismo bili proterani sa liva, :frowning: malo, malo pa ga odgledam. :smiley: Moja najiscekivanija igra zajedno sa Reach.

Ja nesto ne verujem u ovaj info od 15 sati. Tako su rekli za mnoge igre pa sam presao za 2/3 od predvidjenog vremena. Ili sam ja rodjeni speedruner ili oni malo preteruju,