Call of Duty games moving to three year development cycle

Going forward, Call of Duty games will get a bit more love. Activision has announced that future games in the series will move to a three-year development cycle. The series has traditionally maintained a two-year cycle until now, with developers Infinity Ward and Treyarch alternating annual releases.

“For the first time, this year’s Call of Duty game, and future Call of Duty games, are being built on a three year development cycle,” the publisher revealed in a conference call (via IGN). “There are several advantages to doing this, the first is of course quality. This will give our designers more time to envision and to innovate.”

This year’s game is being developed by Sledgehammer Games, who have been independently working on their own game. Previously, the team played a support role for COD games. Presumably, Treyarch’s next COD game will be out in 2015 and Infinity Ward’s next game will be out in 2016.

A izvor rodjo?

Call of Duty moving to 3-year, 3-studio dev cycle, Sledgehammer on 2014 game | Polygon

Stalno zaboravlja da ga doda

Odlicna vest, poslednja igra je bila vrh, vidi se pomak u samoj grafici (mada malo losija), a i u gameplay-u, tako da ce ubuduce igre biti jos bolje :slight_smile:

April-lili? … Svasta…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Izbacuju COD svake godine, nije dobro. Objave da ce praviti cod na svake tri godine, opet nije dobro. Make up your mind

Cekaj, koliko sam razumeo, bive tri razvojna tima u rotaciji, te cemo recimo jedne godine dopiti MW4, druge BO3, a treće Ghosts 2… Jeste da u osnovi svaka igre ima 3 godine za razvoj, ali ostaje da vidimo sta cemo dobiti, ali ako bude ista prica kao do sad, to nece valjati. Zamisli da kupuješ svake godine COD? I da je već najavljeno da će minimum naredne 3 godine izlaziti COD, znači, već u startu ode 150 evra… Jednostavno, zasitili se ljudi, a oni još muzu za sve pare

Možda svaki tim kroz tri godine razvoja donese neki novitet u već ustaljeni mp koji je do bo2 bio skoro uvjek isti

@daemonkiller92
Jeste to sto kazes to za nase pojmove u Srbiji ispadne dosta para za igrice. Definitivno sam sve vise poceo da kupujem igrice posto 90% igara koje igram su MP. Tako da na kraju balade ispadne to fina cifra.
Ali nije losa for da te tri stvari razdvoje i da izbacuju na tri godine a opet ce svake godine imati neku novu igru da ponude a da ne smore sa istim naslovom.
Po meni je realno da izlaze na 2god. Taman te smori MP pa kako god da je dobar.

I ja kontam da ce imati tri razvojna tima i da ce opet izlaziti na godisnjem nivou. Realno bi bilo da razvojni ciklus bude 3 godine, a da igra izlazi svake druge…ali dok god budu odlucivali o tome oni koji samo gledaju finansijsku stranu (and they do) bice nama cod-a svake godine.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Pa od ljubavi se ne zivi :smiley: ako nema para nece biti vise ni jedan COD nikad!