Bulletstorm

Genre: Action
**Publisher: **Electronic Arts
Developer/Co-Developer: [COLOR=DarkGreen]People Can Fly/Epic Games[/COLOR]
Release Date: 22 Februar 2011

https://youtu.be/gjNEKnifT5M

https://youtu.be/Ty1H29WMgkE

Igra zaista izgleda fenomenalno, i, za mnoge, jedna od najiščekivanijih igara u prvom tromesečju 2011!

Jedva čekam da dođe 22. pa da je “kupim”.

@Gallardo
Ako koristis Xbox Live bolje sacekaj 25. zato sto tad izlazi zvanicno u Evropi. 22. izlazi u Americi…
Ako ne koristis live onda je ‘‘kupi’’ odmah, zato sto je vec ima u nekim ‘‘prodavnicama’’ :smiley:

Igrao sam bulletstorm nekih 3-4 sata i mogu reci da se dugo,dugo,dugo nisam ovoliko zabavio i smejao igrajuci neku igru.Gameplay je fantastican,milion skillshotova i mnogo dobrih oruzija sto je najbitnije.Grafika je odlicna,sto se moze i ocekivati od unreal engine 3.A likovi i prica neverovatni.Ima mnogo momenata u igri kada sam se cepao,i za imena skillshotova i za neke stvari u nekim misijama(necu da pravim spoilere,videcete i sami).Igra je prevazisla sva moja ocekivanja,i preporucujem je svakom,jer je igra u svakom pogleda odlicna.Cista petica sa moje strane,a verovatno ci i kad izadje da kupim pc verziju,da ispostujem developere. :rock: :beer:

Hmm…

To proceed, security and program updates are required? System updates will be added to ensure security and proper functionality

Zadnji put kad me je 'vako nešto pitao, morao sam ponovo da fleshujem konzolu :slight_smile:

Imam LT+, jel “bezbedno” da se apdejtuje?

Ako ti je to update za igru,bolje nemoj.I iskljuci net(xbox live),ako zelis da igras bulletstorm barem do 25(ili kog vec izlazi za evropu),da budes siguran,tj. da ne popijes ban.

ma box mi je offline, ne pojavljujem se na netu sa njime… Nego nisam siguran da je update za igru jer kaže
" …System updates will be added to ensure security and proper functionality"

Jel samo meni javlja ovo, ili… kod tebe ništa nije pitao?

Moze jos malo utisaka?Malo mi deluje previse sareno za moj ukus.Da nije na fazon Duke Nukem?

Ovo ti je nešto kao Gears of War u prvom licu. Ako ti se GoW svideo, trebalo bi i Bulletstorm da ti se svidi.

Upravo tako. BulletStorm kombinuje nekoliko (unazad par godina proverenih) recepata i fuzioniše ih u jedno izdanje! Šarenilo npr . Enslaved-a, cover sistem Gearsa, FPS od recimo BC-a 2 itd… Možda nije originalno, al’ radi posao.

Pa ako ti nije prikacen na net,kako ti trazi update? :stuck_out_tongue:
Ne znam,meni nije trazio,ali ja sam iskljucio pa nije ni mogao da mi trazi update.

ti imas updateovan dashboard na najnoviju verziju zato sto se kacis na LIVE, on ima koliko ja kontam, AC:brotherhood verziju dasha, tj. prvu verziju kinect dashboarda, pa mu zato igra trazi update.

eto odgovora, i nadam se da necemo vise videti diskusije o je*enim dashboardovima, updateovima, firmwareovima i slimovima u svakoj temi. Ovo je tema o igri.

OFFTOPIC OFF!

BULLETSTORM
Cisto reda radi da obavestim,ako nemate onaj predzadnji Dash. (2.0.12611.0) necete moci pokrenuti Bulletstorms,ja sam imao betu od tog predzadnjeg Dashboarda i trazio mi je Update i kad sam Updejtao mi je updejtao taj predzadnji Dash. (2.0.12611.0),i naravno igra mi radi kao i sve ostale.
Evo samo sam hteo javiti da ako neko ima stariji Dash ili betu od 2.0.12611.0 traziti ce vas Update mozete slobodno napraviti taj Update bez straha,naravno ako IMATE OVAJ LT PLUS.

To gore je kopiran moj post od jucer iz teme igre,verzije,pachevi…
Slobodno bez straha napravi Update,Updejtat ce ti na onaj predzadnji Dash.
Jos bolje posjeti temu igre,verzije,pachevi… bit ce ti sve jasno tamo smo jucer bas pisali o tome;)

P.S.
Akiris SORRY na OFF TOPICU ,napisao sam jer znam kako je meni bilo jucer neugodno kad mi se to pojavilo,ja mislim da se ne ljutite.
jos jednom SORRY na OFF TOPICU

EDIT:
Bas sam jucer poceo igrati igru odusevio sam se pogotovo nakon ove kratke"suse" igara,jedva cekam vecer da mi mala ode spavati da nastavim sa igrom dosao sam do 3 Chaptera

Danas sam malo igrao bulletstorm i ne znam da li su to glitch-evi ili sta vec.Imao sam jedan boss fajt i treba da ga ubijem(logicno),vidim ja posle nekog vremena nestaje mi municije i isprazni se skoro do kraja(pise ostao jos jedan metak) i onda i njega istrosim i ono opet repetira i tako stalno,nikad nisam ostao bez municije.Onda na istom tom boss fajtu,izbegavao sam kao sa strane da me ne bi ubio i provalio sam da moze da se kliza bikvalno sve vreme(ja sam sigurno minut klizao,i na kraju me smorilo). :stuck_out_tongue:
I da,ja sam se npr. zbunio kad sam video pise mi npr. act 2 chapter 1 a ja pre toga bio na chapter 4.Nekako je logicno da ide: chapter 1 act 1,a ne obrnuto.Ali dobro,sve ostalo je odlicno. :slight_smile:
edit:Ova igra ima mnogo glitcheva koje ce se nadam patchovati,jer crysis 2 leakovana verzija ima manje glitcheva nego bulletstorm,i dosta padova framerate-a kada se akcija zahuhta.To mi se pre nije desavalo,tek sad pri kraju igre i negde na sredini,ipak je ovo za 4+ a ne 5 ko sta pre dao ocenu.

Video sam igru i nedeluje nimalo lose ali cu sacekati neki updejt ili pec pa da igram kao covek, imam dotle sta da igram :slight_smile:

Ja sam igru prebacio u wave 3 (onaj 360 waves patcher), updatetovao na novi dash i igram (sa xbox-om ne idem na Live). Bas sam se iznenadio da radi, a nemam novi LT+. Vazno je da sam sada srecan…!!!

Za one koji nisu jos presli igru jedna losa vjest za ljubitelje ovog EPIC naslova,kolega mi je presao igru i igra je stvarno pre kratka3-4h,7 actova i 2 chaptera

dobra igra !

my 2 cents…

Moram priznati da, da sam nekim slučajem napisao ovaj review negdje tamo na trećem act-u, zaista bih promašio u ocjeni.

Da krenemo od loših stvari. Odmah na prvom chapteru sam uspio da se zaglavim na naizgled ravnoj površini, a ovo mi se posle desilo još dva-tri puta. Rezultat - morao sam restartovati checkpiont što nije neka zavrzlama jer igra automatski sačuvava dosta često, ali nije ni lijepo. Igra počinje dosta grubo, bez nekog posebnog dramskog zapleta, sa dosta nejasnom motivacijom protagonista i njihovim ne sasvim jasnim odnosom. Nećete stići ni da se zapitate ko sam ja i čemu ovo sve, a na vas će već jurišati čete poludivljih i mutiranih kreatura. I tu dolazi do izražaja naizgled najbolji adut igre - nabrijani gameplay, raznovrsnost oružja i bukvalno milion različitih načina na koje možete trajno onesposobiti protivnika a najčešće i lišiti suvišnih udova. Igra funkcioniše po sistemu što krvavije to bolje, način na koji izvršite egzekuciju protivnika biva bukvalno ocjenjivan, a bodovi koje pritom dobijate predstavljaju svojevrsan “novac” koji možete trošiti na nova oružja i municiju. Tako da umjesto da jednostavno napucate sačmaricom morona koji vam na cijev nalijeće sa sirovim komadom oružja, bolje bi bilo da ga malo prošetate po vazduhu vučnom trakom (izvodi se pomoću stvarčice na ruci, koja ujedno ocjenjuje vaše umijeće ubijanja i najčešće nije baš impresionirana), uvežete mu dvije granate oko vrata, napucate nogom nazad među drugare, detonirate granate i otvorite mesaru… I upravo tu igra pada na svom najjačem oružju: Umjesto da spašavate živu glavu vama će koncentraciju odvlačiti kombinovanje poteza, i kao rezultat će vam se desiti da vas protivnici okruže i skaše k’o slavsko žito. Još gora stvar će vam se desiti negdje na pola igre (gorepomenuti treći act) kada vam dosadi čista repetitivnost poteza leash + kick + shoot. Da stvar izvuče, nekako se u tom trenutku počne razvijati priča, pa nekako dovučete cijelu stvar do kraja. Što iznosi nekih 5 sati igranja u najboljem slučaju.

Ova igra nije “velika” iako je satkana od dijelova koji pretenduju da to budu. Unreal grafika, GoW gameplay sa trunkom Serious Sama, Encharted okruženje, Bioshock + Singularity gadget na ruci sa Bionic Commando efektima… Očigledno tvorci su imali jasan stav - uzmi najbolje od najboljih da bi napravio najbolje. Ipak, i pored uloženog truda izostao je onaj “vau” efekat koji smo proživljavali igrajući gorenavedene naslove iz jasnog razloga: Sve ove igre su imale da nam ponude nešto novo, do tada neviđeno, dok je Bulletstorm zakazao na tom polju. Kopija ne može, bez obzira na trud i kvalitet, nikad biti bolja od originala, a Bulletstorm predstavlja upravo to, svojevrsan kineski Adidas među video igrama - piše “Adidas”, izgleda ko Adidas, samo što brzo puca po šavovima i noge smrde k’o da je Herakle u njima čistio Augijeve štale…

Da ne bude zabune, ovo nije loša igra. Ima svoje adute, i ako ne očekujete previše od nje, možete kvalitetno provesti nedeljno popodne uz nju. Svi segmenti koje sam kritikovao gore ustvari uopšte nisu loši, samo nisu onoliko dobri koliko su veoma lako mogli da budu. Predstavite sebi slavsku trpezu za 30 osoba. Ovdje oval sa mezom, tamo tanjir sa pečenjem, sarma, salata, kolači… Sve je to u prenesenom značenju Bulletstorm. Pitate se šta je tu loše? Loše je to što ako pojedete od svega po malo nećete steći očekivani blaženi osjećaj u želucu, već dvodnevne stomačne tegobe i otkinuto dugme na pantalonama…

Ocjena: 80.

Odličan rewiev! Možda malo, tek-tek, subjektivan, ali valjda tako i treba da bude…