Bucno napajanje

U zadnjih mesec dana imam problem sa napajanjem,kompjuter radi normalno po par sati(nekad samo par minuta) i odjednom napajanje krene da se dere nenormalno dal je problem prasina ili godine rada nzm…i onda moram da ugasim comp na napajanje i posle toga radi OK u suprotnom cim se pali opet se cuje ta buka…
e da,desi se i ta malo protresem kuciste malo grublje i ta buka prestane :slight_smile:

Pretpostavljam da je stock napajanje (ono obicno, najjeftinije)… Jednostavno je tako, posle odredjenog vremena zakaze ventilator i kapija… Bruji samo tako (udaranje nekad pomaze ali to je kratkog veka)… Uzmes i kupis novo napajanje i problem resen. Ja sam par puta probao na starim napajanjima da podmazem ventilator ali… nije bas najbolje… Kao sto sam rekao, ako mozes kupi novo napajanje i to je to :slight_smile:

Preciznije Blueberry PSB520
koje mi preporucujes do nekih 6 hiljada najvise,gledao sam neka Chieftec i Cooler Master ?

Imas pravo da zamenis ako je bucno to prestavlja kvar i ne radi kao sto bi trebalo.

Uzmi Thermaltake Smart SE SPS-630M ili Thermaltake Smart SE SPS-530M.Ovo od 530 se uklapa u budzet dok je ovo od 630 oko 7000.Ja sam ga uzeo.Odlicno napajanje.Ima ventilator od 140mm i ultra je tih.Prezadovoljan sam + sto je najbitnije sa tim napajenjem mozes da uradis kasnije i nadogradnju kompa bez problema jer moze da podnese sve.

jedino sto me muci sad je duzina kablova na tim modularnim napajanjima,na ovom mi je bukvalno knap knapova 2 kabla su mi onako zategnuta preko celog kucista jer su kratki…jel su na tom 630m dugacki ?