Bloodborne

I, počinjemo sa Bloodborne :slight_smile:

Let’s Play će biti poseban post, a reviewovi će biti dodati u prvi post :slight_smile:

Let’s Play za Bloodborne

Reviewovi

Bloodborne sabio sa review-ovima, trenutno drži 93 na metacritic-u. :slight_smile:

Jimquistion - 10
DigitalSpy - 5/5
Telegraph - 5/5
Game Informer - 9.75
Gamespot - 9
Destructoid - 9
GamesRadar - 4.5/5
The Escapist - 4.5/5
NZGamer - 8.9

IGN/Kotaku/Eurogamer/Giantbomb još nisu završili reviewove, ali svi hvale igru. Igra se jutros upalila za US tržište, a ovih dana će se upaliti preko evrope i UK-a) (koji dobija igru za 3 dana).

Sent from my D6603

Holy ****, ala su pozitivne ocene… Stigao je Bloodborne :smiley: Hail Miyazaki :smiley: Umbasa…

But wait, there’s more :slight_smile:

Stevivor - 7.5

Gaming Age - A

Gamespot - 9

Jimquistion - 10

Destructoid - 9

RPGSite- 9

GamesRadar - 4.5/5

MMORPG - 9

Game Informer - 9.75

NZGamer - 8.9

The Escapist - 4.5/5

CGM - 9.5

DigitalSpy - 5/5

Telegraph - 5/5

PlayStation Lifestyle - 9

Attack of the Fanboy - 4.5/5

Tapezilla -5/5

Hardcore Gamer - 4.5/5

Gaming Trend - 95

Tom’s Guide - 4/5

NeoSeeker - 9

PSU - 9.5

EGMNow - 9.5

God is a Geek - 10

Digital Spy 5/5

Falcon Kick - 10

Hardcore Gamer - 4.5/5

Gaming Nexus - 9

RPGFan - 95

Vandal - 9.4

Spazio Games - 9

EveryEye - 9

Siliconera - No Score

Sydney Morning Herald Review - No Score

IGN - Review in progress

Venturebeat - Review in progress

USGamer - Review in progress

Kotaku - 20 hours in impressions

Sent from my D6603

Dodate su ocene u prvi post.

Game Trailers je dao 9.6

Dodat je Poll da bi dobili i XBR User ocenu za igru :slight_smile:

Zaboravih da dodam, pojavio se i LORE za Bloodborne :smiley:

pisem ovo dok cekam da mi se zavrsi dawnload on 27 gb da bih mmogao da nastavim igru posle drugog bossa
kao okoreli fan demon souls and darc souls igara poceo sam bez ikakvih , ama bas ikakvih informacija o igri
uspeo sam iz prvog pokusaja da ubijem ono cudoviste na pocetku i to bexz oruzija
u prvih sat vremena su me dosta ubijali jer sam koristio ono najslabije oruzije( ko igra sa sekirom mnogo je lakse)
primetio sam da se stvaraju neprijatelji na odredjenoj deonici igre cak i posle njihove smrti
prvog i drugog bossa sam presao samo sa osnovnim oruzijem ,go( navika is souls igara) bez ikakvih upgradea
cini mi se da mi vise lezi ovak vid ofensive taktike nego li koriscenje stita u souls igrama
za razliku od souls serijala ovde se dobijaju hp potions na tone , a mogu da se kupe u beskonacnom broju
za razliku od soulsa ovde nema razlike u brzini trcanja-uvek konstantna
sve u svemu nije lose mada me grafika umara ( moguce zbog male dijagonale ekrana 32")

Jest da je mali off-topic, al’ u Souls igrama vas niko nije primoravao da igrate sa stitom ( iako je poprilicno tesko bez njega ). Zato su shieldless run-ovi ( ali ne caster ) bili meta, i bili su krajnje interesantni jer je za svakog boss-a trebala drugacija strategija od uobicajene.

Ontopic : Vidim i po redditu da su generalno ocijene izmedju 9-10 sto me odusevljava. Hoce li neko sa XBR-a pisati review nakon sto odigra do kraja ?

Može bilo ko da napiše, ali se niko nije javio. Za Dark Souls 2 sam ja pisao, ali ne mogu za Bloodborne, jer nisam igrao. Ako neko hoće, slobodno.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Ovako se ostaje bez trademarka:

Yesterday, on March 23, 2015, Sony Computer Entertainment America saw five of its trademark applications abandoned, likely because of administrative error (same situation as with the trademark for The Last Guardian in February), in the US. Four of these trademark applications concern computer game software, the remaining concerns headphones.

The affected trademarks are (source via links):

  • 86190942 | [NO HEROES ALLOWED: NO PUZZLES EITHER!](http://tsdr.uspto.gov/#caseNumber=86190942&caseType=SERIAL_NO&searchType=statusSearch)
    
  • 86193020 | [HOW GAMES WERE MADE TO SOUND](http://tsdr.uspto.gov/#caseNumber=86193020&caseType=SERIAL_NO&searchType=statusSearch)
    
  • 86252545 | [KILL STRAIN](http://tsdr.uspto.gov/#caseNumber=86252545&caseType=SERIAL_NO&searchType=statusSearch)
    
  • 86262151 | [BLOODBORNE](http://tsdr.uspto.gov/#caseNumber=86262151&caseType=SERIAL_NO&searchType=statusSearch)
    
  • 86265990 | [GUNS UP!](http://tsdr.uspto.gov/#caseNumber=86265990&caseType=SERIAL_NO&searchType=statusSearch)
    

Reason for abandonment:

[QUOTE] Abandoned because no Statement of Use or Extension Request timely filed after Notice of Allowance was issued. To view all documents in this file, click on the Trademark Document Retrieval link at the top of this page.

The attorney who handled these applications was Kiphanie Radford who is no longer with Sony. She also handled the application for The Last Guardian which was abdoned on February 16 this year. Since then, Lindsey Anne Mohle (RIHC, The State Bar of California) together with Anthony Justman (Senior Director, Legal & Business Affairs at Sony) handle most trademark cases. If these trademarks have indeed been abandoned due to administrative error, I find it a bit strange. It’s been after all more than a month since the The Last Guardian incident, I would have thought someone would have checked if other trademark applications were in jeapordy of being abandoned. Seemingly nobody bothered to do so.

As for the games connected to these applications, there should be no problems, especially Bloodborne ought to see no holdback as it launches today (March 24) in North America. These issues ought to be resolved shortly. One could consider this rather sloppy practice however if indeed abandonment is due to an administrative error on Sony’s part. [/QUOTE]
[SIZE=1]Sony sees five trademarks abandoned (including Bloodborne) in the US[/SIZE]

Izgleda da je Bloobrone upravo onaj tip igre zbog koje se kupuje nova konozla , a ako je verovati ocenama mozemo da kazemo da ovakav novi IP ovakvog kalibra nismo imali na X1 ni Ps4.

Ja sam ocekivao ovakve ocjene, ipak souls igre imaju prejak komjuniti i fun base, tako da im ovo dodje kao meni recimo novi Stalker. Imaju provjerenu mehaniku i gameplay koji ne moze da omane i svi su zadovoljni. Nije to The Order recimo od kojeg ljudi ne znaju sta da ocekuju pa se smore posle cut scene koja traje pola sata i batale i igru i sve :slight_smile:

Ako je suditi po ocenama i od kriticara i od igraca (93/100 od kriticara na Metacritic, 8.9/10 od igraca; 92,21% od kriticara na GameRankings), ovo je prva prava ekskluzivna, ne-remaster igra na tekucoj generaciji konzola, zbog koje bi, verujem, neki kupili PS4, a da ga prethodno nisu imali. Takozvani killer app, odnosno system seller. Nazalost, u mom konkretnom slucaju, to opet nista ne bi promenilo, ne mirisem nesto RPG, ne mirisem ni horor, a i uvek me frustriraju ovi YOU DIED simulatori. Ali da se ogranicim, ja sam TOTALNI ČUDAK, i meni je tesko udovoljiti. Lynx vam zeli puno sati dobre zabave. Mnogo me raduje sto se konacno pojavila neka igra vredna kupovine nove konzole. Voleo bih da uskoro i XO izbaci neku ovako dobru igru (ako je suditi po ocenama).

A inače nisi do sada rekao jedno 7-8 puta da obožavaš ovakav tip igara, but no, don’t let me stop you. :smiley:

Voleo bih da uskoro i XO izbaci neku ovako dobru igru

What did I just read?!? :smiley:

Nije ovo Killer app jer je igra za veoma usku publiku. Nema veze što igra ima 9.3 kada većina igrača neće izdržati da igra.

XBOne već ima bolje (ocenjene i u globalu) exkluzive do sada. Ajde PS4 ratnici, shoot :slight_smile:

Baraba je eufrat, ne zamjeri mu :smiley:

Pravi je vragolan, ahahahah. :smiley:

Ja mislim da kad vidim da za igru treba 100h, vec unapred znam da je necu zavrsiti. Mislim da sam najvise u sp kampanju ulozio u Peace Walker, oko 45-50h igranja. Naravno, racunam samo za jedno prelazenje igre.

Ja se u poslednje vrijeme plasim dugackih igara, tesko se upustam u njih. Pa ni AC Rogue ne igram koji i nije nesto specijalno dugacka igra, stoji mi na hardu i eskiviram ga. Mada sa ps4 bih promijenio strategiju, ne bih igrao sve gluposti koje izadju pa bih mogao da se fokusiram na igre tipa Bloodborne i Witcher.

Eurogamer je prilicno odusevljen:

Which leads to the overwhelming question: is Bloodborne better than Dark Souls? I don’t know, and anyone who says they do is a fool. I knew from the start that Dark Souls was brilliant, but it took months until I appreciated just how deep and complex a masterpiece it was. The most important thing about Bloodborne is that, despite the surface similarities, it plays and feels very different. Who knows how I’ll feel in a few months? But first impressions are easy. Bloodborne is brilliant.

Iako sam preorderovao i preloadovao, ja ću izgleda tek sutra probati, u najboljem slučaju večeras preko noći :frowning:

Pitam se da li će me držati kao i The Order samo 2h ili ću igrati nešto duže…