Battlefield : Hardline je 900p na PS4, 720p na XO

Zasto je toliko tesko igrati igru i uzivati u njoj i ne razmisljati i opterecivati se na kojoj rezoluciji radi

Pa ako je Shadow Fall plafon šta je onda The Order? Probijanje plafona :)?

Nelogično je da neko kaže za prvi naslov koji se radi na “prvim” dev kitovima da je max. Kako i za grafičke za PC tako i za konzole, treba vremena da se nauči “najkraći put” za najbolje performanse i kako se nešto radi na njima. Uporedi PC i isto ti je. Ista igra, isti grafički engine, prvi deo radi gore i izgleda gore od drugog dela u nekoj franšizi. Nije jednom to bio slučaj.

A što se tiče Battlefield-a, odavno je rečeno da Frostbite engine se ne scale-uje dobro na konzolama zbog načina na koji engine renderuje sve šta je u njemu, i dok se ne promeni engine ili ne napravi jedan baš za next gen konzole, kao što rade većina kompanija danas, neće biti “dobre” performanse na starim engine-ima.

A isto tako, milion ljudi pre želi 60fps fluid nego 30fps u 1080p, pogotovo za MP igre jer je mnogo mnogo bolji doživljaj i osećaj kada se igra. Problem kod BF4 je što je skoro bio launch title, a problem kod Hardline-a pored toga što koristi apsolutno isti engine sa starim net code-om i optimizacijom (kao na početku BF4 otprilike. Ako niša drugo Hardline izgleda “čistije” od BF4 zbog boljeg AA, ako ništa drugo to su uspeli da izvuku. A uzmite u obzir da ovu igru radi tim koji je možda jednom radio na FPS igri, a još manje na MP FPS-u.

Na kraju, ovo se znalo još par meseci, ne znam čemu sada čuđenje :)… Verovatno zato što igra izgleda za ~8 dana.

EDIT: Jedini problem koji ja nalazim u rezoluciji je to što ako ivice nisu ispeglane ne vidim lepo na daljinu, tj pucam preciznije tamo gde je veća rezolucija. A to su rešili u Hardline-u tako što su nabili AA i još neke za****ncije. Tako da meni nije bitno, igraću tamo gde mi je lepše i gde ima više društva :slight_smile:

Za 3 dana dobijamo full igru na 6 sati preko EA Access pa cu okaciti ovde klipove. Kazu da je kampanja dugacka 8 sati, ja cu pokusati da je sabijem za 6. :smiley:

Dobijamo na 10 sati i biće otvoren samo chapter ipo :slight_smile:

A bedak, to nisam znao. :frowning:

Pa ako je Shadow Fall plafon šta je onda The Order? Probijanje plafona ?

Ako gledamo sve graficke segmente i kompleksnost, besmisleno je porediti te dve igre iz mnogo razloga.

Nelogično je da neko kaže za prvi naslov koji se radi na “prvim” dev kitovima da je max. Kako i za grafičke za PC tako i za konzole, treba vremena da se nauči “najkraći put” za najbolje performanse i kako se nešto radi na njima. Uporedi PC i isto ti je. Ista igra, isti grafički engine, prvi deo radi gore i izgleda gore od drugog dela u nekoj franšizi. Nije jednom to bio slučaj.

Sve zavisi kakvu Logiku koristiš. Ti koliko vidim voliš Dedukciju, gde se opšti zaključci primenjuju na individualne slučajeve. E sad iako sve ovo sto se tiče najkraćeg puta do najboljih performansi stoji, postoje i odredjene činjenice koje ne dozvoljavaju da se dedukcija u slucaju Shadow Falla u potpunosti primeni. Kao prvo to je cinjenica da je arhitektura sadasnjih konzola daleko poznatija razvojnim timovima ma koliko iskustvo oni imali, od arhitekture koja je karakterisala proslu generaciju a posebno PS3. Jednostavno razvojnim timovima je trebalo mnogo duže vremena da ovladaju proslom generacijom nego što će im biti potrebno da to isto odrade sa ovom generacijom, osim mozda famoznog eSRAMA. Drugo je činjenica da su momci iz Guerille učestvovali u samom razvoju PS4 i da im je dev kit bio na raspolaganju od samog pocetka. I to su neke od stvari zbog kojih sam rekao to što sam rekao.
Ipak činjenica da su čak i oni poprilično kasno saznali da će ps4 imati 8 umesto 4 gb rama, za koliko je Shadow Fall planiran, svakako znači da sama igra nije baš plafon za PS4 kao što sam rekao. Naravno stoji i to da se dev kitovi vremenom usavrsavaju, a videcemo sta ce doneti i novi apiji, posebno za Microsoftovu konzolu.
Analogije sa grafičkim za PC i konzolama je diskutabilna, ali da ne idemo previše u off. Što se tiče ostatka posta o engine na kom je Hardline radjen i 60 fps, u potpunosti se slažem. Lično 720p/900p uz konstantnih 60fps meni ni najmanje ne smeta.

Odgovoriću ti samo na prvi quote. Jeste besmisleno, nadam se da si video i shvatio koliko jednostavnih rešenja Shadow Fall ima u sebi i koliko je tužno kada uporediš sa Infamous (koji je open world) ili The Order na PS4.

Besmisleno je porediti graficki first i third person igre iz mnogo razloga. Uzmimo za primer GTA 5. Reci mi zasto developeri nikada nisu ni pomisljali da zvanicno naprave\izbace first person mod za old gen?