Battlefield 3 - High Resolution Texture Pack (Objašnjenje)

Pre nekoliko nedelja počela je da kruži priča da će Xbox verzija BF3 imati u sebi (tj. na drugom disku) i High-Res texture pack, iliti pakovanje u kojem će se nalaziti visoke teksture koji bi trebalo da poboljšaju grafiku. Iako je u početku zvučalo zadivljujuće, i ako smo mislili da će igra izlgledati bolje od PS3 verzije, prevarili smo se.

Naime, Patrick Bach je rekao da: To pakovanje nije magija, i da je to ustvari ista stvar koju radimo i sa PS3 i PC verzijom. Bolje rečeno, to pakovanje se instalira na HDD Xbox-a i time dozvoljava Xbox-u da bolje stream-uje texture preko HDD-a.

Ova procedura je normalna stvar na PS3 i PC-u, ali pošto ima i verzija Xbox-a koje nažalost nemaju hard disk, tako da je to pakovanje opcionalna stvar i da je zbog toga na posebnom disku.

Bach je rekao da ćemo bez toga pakovanja, ustvari dobiti standardnu definiciju igre, ali da ćemo sa tim dobiti mnogo lepše i bogatije iskustvo.

Ova slika je mala šala, ali me je lepo najsmejala. :slight_smile:

Jesam dobro shvatio:

1. DVD - standardna igra
  2. DVD - High Resolution Texture Pack
  3. DVD - multiplayer

Ne.

1. DVD - Multiplayer, CO-OP, HD pakovanje
  2. DVD - Singleplayer kampanja

Evo i članka u originalu na Gamerzine-u:

Dice On Bf3 360 Hi Res Texture, XBox 360 News - GamerZines : Free Digital Games Magazines

Barem ce igra izgledati mocno kao i na pc-u.

Nema šanse da izgleda k’o na PC-ju. Sa i7 CPU i 2 GTX 580 SLI :slight_smile:

nece, veruj mi

Неће сигурно ако поредимо са неким “pc”-јем који грубо кошта око 1000+ е, али ће сигурно бити лепа и радиће боље него на 90% рачунара које ми поседујемо. А ако погледамо шта већина нас поседује од рачунара ипак се може рећи да ће бити лепа, па чак и лепша него на “pc”-ју.

Једино што морам додати у корист рачунара јесу миш и тастатура без којих ја овакве игре још увек не могу да играм, већ само служим као покретна мета у њима (имам “xbox”-а тек 2 месеца).

Our Battlefield 3 review: Why we’re splitting it up, and why console’s coming late | Joystiq

Our Battlefield 3 review: Why we’re splitting it up, and why console’s coming late

Na mom PC-u koji sam platio pocetkom 2009 godine 500 evra Beta izgleda bolje nego na xbox-u, no nevazno.

Nemoj si smesan ja sam betu terao na ultra sa amd athlon 640 x4 nvidia gtx295 koja je stara oko 2god. i 4gb ddr3 rama bez problema uz to ako gledas sp tu ces uvek imati 20fps vise u odnosu na mp i pogotvo na betu gde su glavni uzroci sttuter-a tj. seckanja bili serveri koji su bugovali i crashovali. poredjenja radi battelfiled na xbox-u je graficki gledano pc verzija na medium detaljima bez AA na 1280*720. A to ce ladno svaki racunara od oko 500e moci da potera da se ne muci uopste.

pa ja to gledam tako, na xbox-u je to maksimum, pa ga ja uporedjujem sa maksimumom na pc-ju

Нисам тестирао да тврдим било шта, ја сам само изнео своје мишљење на тему. Навео сам да имам мало искуства са “Xbox”-ом, док са “PC”-јем имам већ подуже и подоста и дефинитивно већина игара на просечном рачунару не могу ни присмрдети истим на конзоли (не мислим толико на графику колико на “клизање” игре).

У први део коментара нећу да сумњам јер си ово пробао и видео да ти ради без проблема, али у други део не могу да верујем јер ја поседујем рачунар који се уклапа у тај опис од око 500е (и мало + :slight_smile: ), али ме живо интересује како ће ми радити ova игрица. Већину игара на компу сам играо 1366*768 (због ТВ-а), веруј ми наиграо сам се подоста и скоро никада нисам био потпуно задовољан када сам стављао све на “max”, не мислим наравно на изглед него на то колико “рецка”, лаички говорећи.

Point of view :wink: Ако тако гледамо “PC” је победник. Ако поредимо оба максимума конзола је одувана али и логично је с обзиром на њену конфигурацију.

Evo ovde mozete videti kakva je slika bez High Resolution tekstura:

Probao sam sa i bez HD tekstura, nije velika razlika, u svakom slučaju igra je fenomenalna.

Takodje, poceo sam da igram, gledao sam one HD snimke sa PC-ja i mogu reci da sam prezadovolja kako izgleda i radi Xbox verzija!

Drago mi je cuti ovako pozitivne komentare :smiley: Kod mene se skida pa cemo vidjeti…

Evo i jedna slika radi poredjenja: PC vs Xbox 360 (molio bih bez prepirki). Samo da kazem, i bez ovih HD tekstura izgleda odlicno, a nisam igrao nazalost sa njima, ali po ovome sto vidim, moze lepo da se poredi sa PC verzijom.

Ima i ovako nesto :wink:

Postoji jako primjetna razlika. Pih, moraću potrošiti još jedan DL viška…