Baldur's Gate III

1 Like

Koliko vremena je prošlo od dvojke. Baš me zanima kako će izgledati gameplay.
Samo da ne upropaste priÄŤu. Prethodna dva dela su fantastiÄŤna.

Samim tim da je Divinity serijal zaziveo ogroman sto komercijalni sto fan uspeh, kontam da ce ovo da bude isto kao nekad samo modernije graficki.

1 Like

Ne verujem da ce da omane. Trenutno je potpuna nestasica ovakvih igrica.
Samo da ne ispadnu glupi da je puste istovremeno kada izadje Diablo 4
Nije da su iste ali asocira suvise na Diablo i oborice im znatno uspeh.

Kad se uzme u obzir koliko je Divinity 2 fantastican, nisu mogli boljem developeru da daju licencu.

(but seriously, odigrajte Divinity 2)

1 Like

Dosta se razlikuju dve igre, nebo i zemlja ako mene pitas plus Blizz vise nema takav status (ni kvalitet) kao nekada tako da iskreno ne vidim da ce D4 pojebati ovo.

Naravno da nisu iste, ovo je vise mesavina Diablo/kotor sto je super.
Ali opet i suvise slicno.
A pri izbacivanju igara, filmova, generalno svega se mora paziti u koje vreme se nesto izbacuje cak i ako je samo slicno.
Mnogi se zeznu pa ne budu prosto primeceni u tom trenutku zbog lozenja na neke druge poznatije naslove.
Kao kada su izbacili Titanfall istovremeno kad je izlazio BF i COD…
Kakva greska!!!

Ovo izlazi za mesec dana za PC, kazu da ce biti najbolji RPG (i mozda najbolja igra) svih vremena? :thinking:

Trebace oko 100-200h da se zavrsi. Mesec dana kasnije izlazi u septembru za PS5. Za Xbox je odlozen launch i ne zna se release date, lol, zbog toga sto je teska optimizacija za krompirka (konkretno, problematican im je two player split screen feature). Ms zahteva gameplay parity za sve igre i svoje konzole i ne mogu da dozvole release igre bez coopa i feature-a koji su narasli u toku early access-a (X je savrseno sposoban ali MS ne da). Bizarno je da ce pre izaci za Mac OS nego za Xbox. No medjutim MS ne sedi skrstenh ruku nego supportuju Larian koliko mogu da se stvar ubrza sa svojim specijalnim ATG timom (advanced technical guys). Btw, kada smo pricali da S nece bottleneckovati industriju, evidentno ipak hoce, makar za Xbox usere, i tacno se desava ono sto smo i predvideli, kako vreme bude teklo developeri ce deprioritizovati resurse za S a paritet na kome MS insistira samo cini stvari gorim. Nemam bas puno empatije prema lenjim prebogatim developerima, ali navodno, S i Microsoft ih bacaju u ocajanje, problem nije toliko na GPU i CPU strani koliko u memoriji.

In October, a VFX artist who had worked on an Xbox Series X and S game said in a now-deleted tweet that “many developers have been sitting in meetings for the past year desperately trying to get Series S launch requirements dropped”.

Racunam da ni jednima ni drugima nije neka frka da se izbegne septembarski prozor zbog Starfielda (mozda im cak, ide i na ruku) tako da bi sve do kraja godine bilo dobro a ako se odlozi za sledecu godinu, ne valja. Xbox je vec druga violina i ovakve stvari dodatno povecavaju gap za PS5. Ali dobro, Starfield.

Uzivajte.

1 Like

2 Likes

Cekaj, ako cela igra zahteva 100h da se zavrsi, kako ima 74% vise cinematika. :smiley: Verovatno za neke visestruke likove i endinge i sta ja znam…

Ovo je hardcore classic RPG, sto znaci da ce cinematici biti maltene uglavnom u dijalozima - svaki put kada kamera zumira engine i likove to se vodi kao cinematic. I sigurno ce biti 95% vremena provedeno u samoj igri zbog eksploracije ogromnog sveta, pauziranja borbe, pricanja sa NPC-jevima…

2 Likes

Step aside Diablo 4, here comes the real RPG

3 Likes

fixed :smiley:

Da, ovo je pravi crpg, kao recimo divinity original sin ili pillars obzirom da su dostupne na konzoli.

Ako bude iole ko Divinity 2 po kvalitetu, meni hajp odmah do neba. U D2 smo sasuli desetine sati u coopu, mehaniÄŤki najkomplikovanija igra koju smo odigrali al vredelo je zarad fascinantnog sveta, zanimljive priÄŤe i neverovatno fleksibilnog gameplaya.

Larian se sa D2 pokazao kao ozbiljan crpg dev, jedva ÄŤekam.

2 Likes

Mislim da ce ovo biti pinnacle takvih rpg igara. Da c decenije unapredjivanja biti satkane ovde. Nesto kao witcher 3 sa western style rpg. Ja dan danas nisam odigrao nijedan western rpg posle witchera. Prosto nema potrebe :joy:

3 Likes

NIjedan sher na razmeni za BG3. toliko o popularnosti cRPGa medju konzolasima hahaha. Doduse divinity 2 sam tamo uzeo, al sam jedva prodao posle, tipa za paklo cigara :slight_smile:

Pa igra na PS5 izlazi 6. septembra, moĹľda bude neko. Ali da, ovo je hard core crpg, uĹľa publika.

Igra je izasla samo za PC. Kao sto Robot kaze PS5 verzija dolazi za mesec dana. Dok se za X Box verziju ne zna datum, kruze neke glasine da je zbog Series S.

Nisu glasine nego je potvrđeno. Nisu split screen na Series S napravili da radi a Microsoft ne da da objave samo Series X verziju nego mora obe tako da je sve skupa odloženo.

4 Likes