Assassin's Creed 2021/22

Evo vec su se pojavile glasine o novom nastavku (i mislim da su najverovatnije tacne) :smiley:

https://boards.4channel.org/v/thread/536396023#p536397228

Doduse nema previse informacija ali ono sto je procurelo :

  • Igra izlazi do kraja fiskalne 2021 , najverovatnije pocetkom 2022.

  • Radnja je smestena u Francusku tokom 100-godisnjeg rata izmedju Engleske i Francuske (1337 - 1453).

  • Veliki akcenat u igri ce biti na masovnim bitkama i na zamkovima.

  • Navodno bice najmracnija igra u serijalu dosad.

  • Igra ce biti manja nego prethodnih par nastavaka i imace malo manji budzet. (Sto po meni znaci da najverovatnije igra se vraca korenima fransize i bice vise akciona-avantura kao pre sto je bila i nece previse smarati sa nepotrebno ogromnim mapama i RPG elementima)

  • A navodno ukoliko sam dobro razumeo nakon ove igre sledeca AC igra dolazi 2023. cija ce se radnja odvijati u Kini (nigde se ne pominje koje period ili bilo sta drugo).

Ukoliko je ovo tacno ( a ja sam skoro pa ubedjen da jeste) onda zaista ovo zvuci obecavajuce i kao AC igra koju smo dugo cekali, takodje 100-godisnji rat izmedju Engleske i Francuske mi se cini kao savrsen setting za jedan Assassin’s Creed naslov i ovako na prvu loptu reklo bi se da se serijal vraca svojim korenima i na pravi kolosek.
Ono sto mozemo pretpostaviti je da ce najverovatnije cuvena Jovanka Orleanka imati svoje mesto i ulogu u prici.

Najverovatnije tamo negde krajem zime ili pocetkom proleca mozemo ocekivati zvanicnu najavu igre , neke prve informacije i mozda neki CGI trailer, a prvi gejmplej verovatno tamo na E3 naredne godine , ukoliko ga bude uopste.

1 Like

Assasin creed u Japanu je pogodak. Kada i gde Ubi?

Ako je istina, nisam ocekivao. Bio sam ubedjen da idu negde na bliski istok ili daleki istok.

Definitivno nece biti reciklaza AC Unity-ja niti slicno okruzenje, jer cela radnja Unityja se odvijala u Parizu u urbanom okruzenju, dok bi ovde akcenat trebao da bude na masovnim bitkama (koje su se odvijale po livadama, sumama, brdima…) i na srednjovekovnim zamkovima, takodje Francuska revolucija i radnja u AC Unity se odvija dobrih 400 godina nakon 100-godisnjeg rata.
Takodje u vreme 100-godisnjeg rata prakticno jos uvek nije ni bilo tako velikih i urbanih gradova u nekom modernom smislu kakav je Pariz vec bio krajem 18. veka, Pariz je u to vreme bio jos uvek prakticno mracna i blatnjava selendra gde je postojala tek pokoji katedrala i pokoji zamak , takodje pitanje je da li cemo u igri uopste i videti Pariz jer nije bio nesto previse znacajno mesto tokom tog rata niti se tamo odvijalo nesto previse bitno, uglavnom te vece bitke i bitniji dogadjaji odvijali su se tamo u zapadnom delu Francuske, Normandija, Bretanja, Akvitanija, Kale i taj deo Francuske prema Lamansu, od tih bitnijih dogadjaja jedino sto je opsada Orleana bila malo dalje u unutrasnjosti Francuske, a Orlean je nekih 130-150 kilometara juzno od Pariza.
Tako da u igri Pariz ili necemo ni videti ili ce se u Parizu odvijati samo mali delic igre, neka sekvenca, potpisivanje nekog sporazuma ili tako nesto (kao sto se u AC 3 pojavila Filadelfija tadasnja prestonica SAD-a).

Tako da definitivno treba ocekivati igru skroz drugaciju od Unityja i skroz drugacije okruzenje, nece joj biti ni nalik.

A sto se tice Japana, polako doci ce i to na red, siguran sam , nakon te igre tokom 100-godisnjeg rata mislim da ce definitivno malo da odmore od Evrope, navodno sledeca igra nakon te izlazi 2023. i radnja ce se odvijati u Kini, mada nije iskljuceno da ce umesto Kine ipak biti Japan ili recimo da ce napraviti neku azijsku sagu pa nakon Kine odma sledeci nastavak u Japanu da bude, ali svakako verujem da ce i Japan doci na red u nekom trenutku.

Recimo ono sto bi bio fantastican setting je Juzna Amerika, recimo kolonijalni/postkolonijalni Brazil, Ustanak Kecua Indijanaca predvodjeni Tupak Amaru Drugim protiv kolonijalne spanske vlasti u Peruu u 18. veku, pa recimo borba za nezavisnost Juzne Amerike i Simon Bolivar ili recimo Paragvajski rat izmedju Paragvaja i zdruzenih snaga Brazila, Argentine i Urugvaja , to je bio najkrvaviji rat u istoriji Juzne Amerike i trajao je nesto vise od 5 godina tokom 1860-ih ili recimo Pacificki rat koji se odvijao izmedju Cilea podrzanih Britancima i zdruzenih snaga Perua i Bolivije, rat je trajao neke 4 godine a zavrsen je 1883. nakon cega je Bolivija izgubila izlaz na more a Peru ostao bez pokrajne Tarapaka i to je bio poslednji rat na teritoriji Juzne Amerike, nakon toga ratova medju zemljama Juzne Amerike vise nije bilo (bilo je sad svakako nestabilnosti, unutrasnjih previranja i sukoba u drzavama, drzavnih udara, revolucija sto pravih sto “narandzastih”, politickih kriza, itd ali ratova vise nije bilo).

Generalno Juzna Amerika bi bila sjajan setting, generalno ima iako ne predugu veoma bogatu istoriju i to je tako zivopisno, specificno i sarenoliko mesto kao ni jedno na svetu, kao sto i legenda Vito Martic kaze tamo se posebno oseti jedna specificna energija, ono ta kultura, ti ljudi tamo, ta lepota, priroda, flora u fauna , te boje ono sve je tako puno zivota da tamo cak i groblja odisu zivotom.
Pa mogu da zamislim kako bi to izgledalo na next-genu kroz nekoliko godina. :wink:

Pariz dobijamo i sada u okviru DLC-a za Valhalu, ali treba imati u vidu da je Pariz iz 9. vijeka zapravo samo ono malo ostrvo na kojem se danas nalazi Notrdam. U 9. vijeku cak ni Notrdam jos uvijek nije bio izgradjen.

Da, zapravo taj DLC ce biti samo mali delic, a opet i period u kome se odvija radnja Valhale je dobrih 500-600 godina pre 100-godisnjeg rata u Francuskoj.

Uostalom gradovi rastu i menjaju velicinu i izgled vremenom, pa do pre samo 100-tinak godina Beograd je bio samo potez od Kalemegdana do hrama Svetog Save, ono vec Vracar se smatrao periferijom a danas je to najstrozi centar, a ostalo da ni ne pominjemo, ono Novi Beograd je jos bio mocvara i nije bilo ni trga od neke civilizacije i nekog naselja, Zemun je bio zaseban grad gde si putovao kroz reke, sume i gore da bi stigao , Vozdovac je bilo neko ruralno podrucje u okolini Beograda odakle je vozd Karadjordje 1806. poveo ustanike ka Beogradu , a Zvezdara isto, nije bilo nicega, tamo je bila samo suma gde se nalazila jedna opsvervatorija (odnosno zvezdara sto je nasa stara srpska rec za opsvervatoriju) , ono Zvezdara kao naselje, oni soliteri i oni isto je poceli da nice tek tamo posle drugog svetskog rata , tamo 50-ih godina proslog veka.
Tako da slicna je prica i sa svim ostalim velikim gradovima i danasnjim metropolama.