Assassin's Creed 2021/22

Evo vec su se pojavile glasine o novom nastavku (i mislim da su najverovatnije tacne) :smiley:

https://boards.4channel.org/v/thread/536396023#p536397228

Doduse nema previse informacija ali ono sto je procurelo :

• Igra izlazi do kraja fiskalne 2021 , najverovatnije pocetkom 2022.

• Radnja je smestena u Francusku tokom 100-godisnjeg rata izmedju Engleske i Francuske (1337 - 1453).

• Veliki akcenat u igri ce biti na masovnim bitkama i na zamkovima.

• Navodno bice najmracnija igra u serijalu dosad.

• Igra ce biti manja nego prethodnih par nastavaka i imace malo manji budzet. (Sto po meni znaci da najverovatnije igra se vraca korenima fransize i bice vise akciona-avantura kao pre sto je bila i nece previse smarati sa nepotrebno ogromnim mapama i RPG elementima)

• A navodno ukoliko sam dobro razumeo nakon ove igre sledeca AC igra dolazi 2023. cija ce se radnja odvijati u Kini (nigde se ne pominje koje period ili bilo sta drugo).

Ukoliko je ovo tacno ( a ja sam skoro pa ubedjen da jeste) onda zaista ovo zvuci obecavajuce i kao AC igra koju smo dugo cekali, takodje 100-godisnji rat izmedju Engleske i Francuske mi se cini kao savrsen setting za jedan Assassin’s Creed naslov i ovako na prvu loptu reklo bi se da se serijal vraca svojim korenima i na pravi kolosek.
Ono sto mozemo pretpostaviti je da ce najverovatnije cuvena Jovanka Orleanka imati svoje mesto i ulogu u prici.

Najverovatnije tamo negde krajem zime ili pocetkom proleca mozemo ocekivati zvanicnu najavu igre , neke prve informacije i mozda neki CGI trailer, a prvi gejmplej verovatno tamo na E3 naredne godine , ukoliko ga bude uopste.

1 Like

Assasin creed u Japanu je pogodak. Kada i gde Ubi?

Ako su i planirali posle Tsushime su odustali :joy:.

3 Likes

Ako je istina, nisam ocekivao. Bio sam ubedjen da idu negde na bliski istok ili daleki istok.

Odavno postoji priča da spremaju Japan. Čudi me sad opet Francuska. Možda su procenili da nemaju dovoljno vremena da urade potpuno novi svet pa će da recikliraju onaj iz Unity :joy:

Definitivno nece biti reciklaza AC Unity-ja niti slicno okruzenje, jer cela radnja Unityja se odvijala u Parizu u urbanom okruzenju, dok bi ovde akcenat trebao da bude na masovnim bitkama (koje su se odvijale po livadama, sumama, brdima…) i na srednjovekovnim zamkovima, takodje Francuska revolucija i radnja u AC Unity se odvija dobrih 400 godina nakon 100-godisnjeg rata.
Takodje u vreme 100-godisnjeg rata prakticno jos uvek nije ni bilo tako velikih i urbanih gradova u nekom modernom smislu kakav je Pariz vec bio krajem 18. veka, Pariz je u to vreme bio jos uvek prakticno mracna i blatnjava selendra gde je postojala tek pokoji katedrala i pokoji zamak , takodje pitanje je da li cemo u igri uopste i videti Pariz jer nije bio nesto previse znacajno mesto tokom tog rata niti se tamo odvijalo nesto previse bitno, uglavnom te vece bitke i bitniji dogadjaji odvijali su se tamo u zapadnom delu Francuske, Normandija, Bretanja, Akvitanija, Kale i taj deo Francuske prema Lamansu, od tih bitnijih dogadjaja jedino sto je opsada Orleana bila malo dalje u unutrasnjosti Francuske, a Orlean je nekih 130-150 kilometara juzno od Pariza.
Tako da u igri Pariz ili necemo ni videti ili ce se u Parizu odvijati samo mali delic igre, neka sekvenca, potpisivanje nekog sporazuma ili tako nesto (kao sto se u AC 3 pojavila Filadelfija tadasnja prestonica SAD-a).

Tako da definitivno treba ocekivati igru skroz drugaciju od Unityja i skroz drugacije okruzenje, nece joj biti ni nalik.

A sto se tice Japana, polako doci ce i to na red, siguran sam , nakon te igre tokom 100-godisnjeg rata mislim da ce definitivno malo da odmore od Evrope, navodno sledeca igra nakon te izlazi 2023. i radnja ce se odvijati u Kini, mada nije iskljuceno da ce umesto Kine ipak biti Japan ili recimo da ce napraviti neku azijsku sagu pa nakon Kine odma sledeci nastavak u Japanu da bude, ali svakako verujem da ce i Japan doci na red u nekom trenutku.

Recimo ono sto bi bio fantastican setting je Juzna Amerika, recimo kolonijalni/postkolonijalni Brazil, Ustanak Kecua Indijanaca predvodjeni Tupak Amaru Drugim protiv kolonijalne spanske vlasti u Peruu u 18. veku, pa recimo borba za nezavisnost Juzne Amerike i Simon Bolivar ili recimo Paragvajski rat izmedju Paragvaja i zdruzenih snaga Brazila, Argentine i Urugvaja , to je bio najkrvaviji rat u istoriji Juzne Amerike i trajao je nesto vise od 5 godina tokom 1860-ih ili recimo Pacificki rat koji se odvijao izmedju Cilea podrzanih Britancima i zdruzenih snaga Perua i Bolivije, rat je trajao neke 4 godine a zavrsen je 1883. nakon cega je Bolivija izgubila izlaz na more a Peru ostao bez pokrajne Tarapaka i to je bio poslednji rat na teritoriji Juzne Amerike, nakon toga ratova medju zemljama Juzne Amerike vise nije bilo (bilo je sad svakako nestabilnosti, unutrasnjih previranja i sukoba u drzavama, drzavnih udara, revolucija sto pravih sto “narandzastih”, politickih kriza, itd ali ratova vise nije bilo).

Generalno Juzna Amerika bi bila sjajan setting, generalno ima iako ne predugu veoma bogatu istoriju i to je tako zivopisno, specificno i sarenoliko mesto kao ni jedno na svetu, kao sto i legenda Vito Martic kaze tamo se posebno oseti jedna specificna energija, ono ta kultura, ti ljudi tamo, ta lepota, priroda, flora u fauna , te boje ono sve je tako puno zivota da tamo cak i groblja odisu zivotom.
Pa mogu da zamislim kako bi to izgledalo na next-genu kroz nekoliko godina. :wink:

Pariz dobijamo i sada u okviru DLC-a za Valhalu, ali treba imati u vidu da je Pariz iz 9. vijeka zapravo samo ono malo ostrvo na kojem se danas nalazi Notrdam. U 9. vijeku cak ni Notrdam jos uvijek nije bio izgradjen.

Da, zapravo taj DLC ce biti samo mali delic, a opet i period u kome se odvija radnja Valhale je dobrih 500-600 godina pre 100-godisnjeg rata u Francuskoj.

Uostalom gradovi rastu i menjaju velicinu i izgled vremenom, pa do pre samo 100-tinak godina Beograd je bio samo potez od Kalemegdana do hrama Svetog Save, ono vec Vracar se smatrao periferijom a danas je to najstrozi centar, a ostalo da ni ne pominjemo, ono Novi Beograd je jos bio mocvara i nije bilo ni trga od neke civilizacije i nekog naselja, Zemun je bio zaseban grad gde si putovao kroz reke, sume i gore da bi stigao , Vozdovac je bilo neko ruralno podrucje u okolini Beograda odakle je vozd Karadjordje 1806. poveo ustanike ka Beogradu , a Zvezdara isto, nije bilo nicega, tamo je bila samo suma gde se nalazila jedna opsvervatorija (odnosno zvezdara sto je nasa stara srpska rec za opsvervatoriju) , ono Zvezdara kao naselje, oni soliteri i oni isto je poceli da nice tek tamo posle drugog svetskog rata , tamo 50-ih godina proslog veka.
Tako da slicna je prica i sa svim ostalim velikim gradovima i danasnjim metropolama.