Apple Computers (Macintosh, Mac OS itd.)

Nema touch bar?

Navodno touch bar postaje stvar proslosti.

Umesto toga dolazi full sized function key red.

2 Likes

I kontao sam da će kad tad nestati, totalno bespotrebna stvar.

1 Like

3 Likes

Ne znam kakav je ekran uzivo ali ovaj mini led na iPad Pro M1 mi je maltene kao OLED.

1 Like

Da, MiniLED moze polako sa novom generacijom da parira OLED-u. Pogotovo to sto je Apple napravio.

Nevezano, sinoc sam gledao jedno poredjenje najnovija generacija Samsung QLED MiniLED vs LG OLED. Malte ne se ne vidi vise razlika, crna je bas crna.

Nisam strucan, ali mi deluje da je MiniLED pored MicroLED-a buducnost.

OLED je i dalje u prednosti sa kontrastom i bojama, ali jeste, i moje misljenje je da mini led i micro led mogu da pariraju OLED-u. Posebno u pogledu toga sto nema burn-in efekta kao kod OLED-a.

Gledam i neka poredjenja tableta gde Samsungov OLED zaostaje za novim iPadPro kada su HDR snimci u pitanju, jer kod samsung tableta sistem automatski ogranicava maksimalnu osvetljenost, vrv zbog burn-in-a. A vidim da je tako i na mom iPhonu pro max sa OLEDom. Recimo , ne mogu nikako pojacati osvetljenost ekrana previse, dok, kada je tel na suncu osvetljenost ode do maksimuma. Jedno vreme sam mislio da je problem sa telefonom ali kada u opcijama iskljucim automatsko osvetljenje dobijem mogucnost da tu osvetljenost pojacam bar jedno 30% vise.

Prica se i da ce najnoviji modeli MacBook PRO-a koristiti tehnologiju miniled-a.

Oled i dalje ostaje no1 zbog gasenja piksela, ali sve ima svoje prednosti i mane.

1 Like

Prvi pogled na mac mini pro…






20210525_152320

1 Like

Misli da je mini led konacno tehnologija koja je po kvalitetu slike tu negde kao Oled, ali bez mana specificnih za oled. Ne znam kakvi ce biti sa cenom ali mislim da ce kad se omasove ti televizori biti best buy.

Dobro izgleda taj mini, kad sam video skoro cene laptopova ovi novi applovi su sa cenom prilicno korektni, ne mogu da verujem da to izgovaram ali verovatno best buy za te pare, iako je to za neku basic kucnu upotrebu sve realno overkill.

2 Likes

Vala, baš je mini…

1 Like

Izgleda bas super clean i moderno.

1 Like

Ala su smrde :grimacing:

Ima li neki update/leak?

Ovo je poslednje sto sam ja video na ovu temu. Gotovo sigurno dolazi nesto u ponedeljak.

1 Like

Ima jos jedan clanak sto sam malopre citao ali ne mogu sada da ga nadj.
Zasto je bolje kupiti imac mini nego ceo imac.

1 Like

Je li sam ja umislio ili su na ovom eventu naknadno dodali glasove? Totalno mi neprirodno zvuci.

Edit: u pravu sam bio, dio je sinhronizovan. U toku je pisanje po fb.

Ništa od hardware-a danas… :man_shrugging:

3 Likes

First world problems, ali bem mu miša, baš sam se ponadao da će biti predstavljen novi/osvežen Macbook Pro. Insajderi ispali truba…

1 Like

I ja se nadao novom MacBook-u :confused: Ali nista. Kupovati intel od 16” sada, za lovu za koju se prodaje je diskutabilno i nekako mi nema smisla.

Btw kako stvari stoje, sve sto nije optimizovano za arm arhitekturu radi na m1 uz rosetta emulator u pozadini. Proci ce izgleda dosta vremena dok se sve optimizuje za arm, a onda vrlo moguce da ce apple podići cenu uredjaja. Moguce je i da se to ceka, pa onda m2 ili mX i veca cena. Ko ce ga znati…

Ima li šta novo da se šuška pred jesen?