Alienware ALPHA - moguci izazivac PS4 i XBOX ONE konzola?!?!?

The new Alienware Alpha is Windows 8.1 console. It’s a pretty powerful piece of technology, but could it be competition for PS4 and Xbox One?

This new gaming and entertainment system was a surprise announcement at E3. And let me tell you, this thing has killer specs.

Some of you might be thinking, “Only an i3 processor? They could do better.” Well Alienware thought of you kind of people. There will be the option for users to choose an Intel i5 or i7 processor. In addition, you can choose 8GB of RAM and up to a 2TB hard drive. WiFi can be 802.11ac 2×2 if you’d like too.

The Alpha wasn’t supposed to run Widows originally. In fact, it was supposed to run Steam OS (maybe why it looks familiar to some). But Valve delayed the Steam Machine program, and Alienware didn’t want to wait.

The Alpha will be shipped Steam OS and Steam controller ready, for when they do come out. The console will ship at $540, with an Xbox 360 controller. No keyboard or mouse will be necessary. It will ship in time for the holiday season.

Source: http://bgr.com/2014/06/11/alienware-alpha-windows-8-1-console/

i3 4XXX, 4GB RAM i 2GB GPU za svega 540$? Sa mogucnostima nadogradnje na i5/i7 i 8GB? Da, ukoliko ne spuste cenu za 200-250$, sumnjam da ce parirati konzolama. Specifikacije su jedno, ali ajde recite mi sta cu ovde moci da igram sto necu moci na normalnom pc-u :smiley:

Kao i do sada placa se ime, a ovo ime ti je sama pc master race elita, eto to kosta…

Gpu me kopka koji je zapravo?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Za sad ima samo mobile serija, tj. 8XXM, 2015. valjda dolazi prava 800 serija za desktope ako sam dobro razumeo. Uglavnom, nista impresivno.

Da da kao ne bi voleo da imas sad tu karticu hehehe :slight_smile: a i ovu konzolicu, pc whateva device :wink:

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ipak mi drazi xbox i pa nego ovo. Pravib pogodak bi bio da naprave grafiku koja ne moze da se kupi u radnju nego samo iz ovakav racunar, e onda bi pricali o necem pozeljnom :). Svidja mi se alienware :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

More za*ebi te mobile varijante, daj ti meni veliko kuciste da imam normalan airflow i tihe kulere. Sad dok mi pisti stock cpu kuler razmisljam kako li bi mi se tek cuo xbox :smiley:

Previse kompanija sada pravi svoje “konzole” po meni, ne vodi to nicemu jer ce vecina samo zavrsiti zaboravljena, sto kaze aLx, daj ti meni veliko kuciste.

Pa ako cemo realno, ovo nije konzola nego custom pc :slight_smile: hehe a Alienware to poodavno pravi tj. Dell

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Priznajte sto ste se napalili na Alienware :smiley:

Meni je vise kao konzola, nekako je restriktivno, dok veliko kuciste mogu da otvorim kad god mi pukne i menjam sta god zelim. Nadam se da razumes na sta mislim. :slight_smile:

Pa za te pare bolje kupiti ps4 + ps3, ili XO + X360. No dobro, dok je ovaca… :slight_smile:

Ali uz Alienware dobijas X360 kontroler :smiley:

U2929bullet to je PC za igre, nije konkretno konzola razlike postoje,

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Da, znam ali sam vise mislio na moguce modifikacije, po tome mi deluje isto kao i konzola, jednom je kupis i specifikacije su uvek iste, to jest ne moze se modifikovati, na to sam mislio. :slight_smile:

ne moze to cudo da parira konzolama ni pod razno. da se razumemo, kako god okrenete i dalje je to PC. sto odmah donosi probleme korporacijske zavere zvane zastarivanje komponenti rapidnom brzinom. Hocu da kazem, za dve godine ova zver ce postati tuzno stene dok ce PS4, i Xbox one, koliko god mediocre konzole da su, i dalje furati zahvaljuci optimizaciji.

Slazem se sa kolegom Akirisom. Sony je sony…