Aliens vs. Predator

Ko se seća ove fantastične stare igre Aliens vs. Predator 2 koja je izašla davne 2001 za PC, zna šta može da očekuje od ovog naslova - praktično tri igre u jednoj, jer se može igrati u ulozi marinca, predatora ili aliena. Svaka od ovih uloga ima svoje jedinstvene čari.

Par gameplay preview-ova na Gamespot-u možete pogledati [COLOR=SeaGreen]ovde.[/COLOR]

Evo s obzirom da sam ja pro, evo trailera i par slika:

Trailer:

Gameplay (prvi od tri dela) :

AVP je najavljen za februar 2010, treba se strpeti do tada :slight_smile:

Ajde kad si se vec potrudio da postavish temu uradi josh malo :)… Znaci postavi par slika i koji gameplay video ili preview sa youtuba. Nije tesko, a posluzice, ovako bezveze nekako izgleda kada otvorish temu a igra josh nije izasla… Znaci zainteresuj nas josh malo za ovu temu :wink:

Mali milion trajlera:

[video]http://www.gametrailers.com/game/aliens-vs-predator/10843[/video]

Stari A vs P nisam mogao da igram zbog neke cudne nekompatibilnosti sa racunarom a ovaj bi mogao biti simpatican.Sama tematika pruza velike mogucnosti:)

Evo s obzirom da sam ja pro, evo trailera i par slika:

Trailer:

Gameplay (prvi od tri dela) :

Slazem se u potpunosti, inace jedan od mojih omiljenih filmskih serijala (tako da nece mi biti problem da se uzivim u igru)
Nadam se samo da se igra nece svoditi na “idi i rokaj” fazon, vec da ce biti i nekih zadataka i tako dalje.
U svakom slucaju dosta ocekujem od ovogh i po meni igra koji bi mogla da obelezi ovu narednu godinu.

Prihvatam kritiku :wink: sledeći put ću postovati i skrinšotove i linkove za trejlere.

Bas sam pre par dana uhvatio na kablovskoj prvi deo Predatora i odgledao ga po stoti put. :rolleyes:

Jebote ako bude bio ovako strasan gameplay ja cu igru smeti da igram samo po danu, ono ako budem igrao nocu pred spavanje nema sanse da posle sam spavam u svojoj sobi, ono idem da spavam sa caletom i kevom i to onako oni na krajevima a ja u sredini medju njima.

a sad jedan cist gameplay

e evo ga i 200-ti jubilarni post :stuck_out_tongue:

Samo da ima malo horor elemenata, da ne bude hype, kao horor akcija a ono akcija cistija od Duke Nukema.
Ali nista se zasigurno ne zna dok ne izadje.

Realno ova igra mi je vukla na trash, koji ne bi ni download-ovao ali ovaj ign review malo ohrabruje i mozda dam sansu A vs P.

Aliens vs. Predator UK Review - IGN IGN = 8.5

Inace,nadam se da ce bolje da mi sedne od Ridick-a koji mi je delovao nekako isfurano dok je njegov prethodnik bio osvezenje.

Brine me losa grafika…

I meni igra ostavlja nekako los vibe…

pojavila se igra!

Jel je skinuo neko?
Utisci?

upravo skidam, jedini problem sto igra nije abgx verifikovana odnosno koliko sam shvatio ne prolazi skoro nijednu proveru…

Probao na samo pola sata – prvi utisci:

Veoma old-school. Nema zumiranja, levi trigger je samo alternate pucanje – doslo mi cudno, toliko nas navikose na ciljanje pre pucanja. Grafika osrednja ali ok, zasad isuvise mracni hodnici. Izgleda da pored flashlighta (koje je bas slabo) imas i beskonacno flareova. Prilazim telu koje lezi tik ispred ventilacionog otvora; pomislim, sad ce nesto da ga uvuce; to se i desi. Heh. Svi zvukovi (i dosta linija) direktno iz Kameronovog filma, stvaraju dobru atmosferu. Narocito motion sensor, legendaran zvuk. Voice acting zene koja te kroz radio navodi je uzasan, ne secam se kad sam zadnji put cuo tako losu glumu. Sve govori monotono, kao da joj je dosadno. Alieni (sva 4 na koja sam dosad naisao) deluju i dobro i lose, nisam jos siguran. Krenu da skacu sa poda na zidove kad pripucas po njima, tesko nanisaniti. Radar te uvek navodi kuda da ides, a nivo pun corsokaka – ako krenes da istrazujes, naci ces audio logove na sve strane. Mogu da se slusaju samo u pause meniju, sto smara, pocetnicka greska.

Sve zajedno, daj boze da je barem solidno. Videcemo.

Imam slicne zamerke, samo sto sam ja siguran da je ovo ipak dosta solidno. Konfuzno navodjenje do cilja, audio logovi smaraju… Slazem se, bolje je sve to reseno u bioshocku. Grafika ostavlja bolji utisak od onoga koji sam ocekivao. Nedostaje malo vise dinamickog osvetljenja, ali nema dileme koja generacija je u pitanju. Prosto mi je zao sto stare AVP igre nisu izgledale ovako dobro.

Alieni su otprilike najbolje sto moze da se izvuce iz konzola ove generacije. Imaju nepredvidljivo kretanje, cini mi se da beze od baterijske lampe, prikradaju se iza ledja… Deluju opasno i kao da imaju neki rudimentarni AI, bas kao sto i treba.

Nedostaje mi zum, ne svidja mi se ideja da dopustim alienima da pridju blizu da bi ih upucao, ali - to je valjda ono sto su zeleli da postignu! Takvi elementarni “propusti” su sa razlogom, da vidimo kako ce da funkcionise… Predlazem da smanjite sensitivity da se ne bi izgubili kada vas napadne nekoliko aliena.

Igrao juce jos 40tak minuta –

Cela ta aliens atmosfera me vuce da igram dalje, uprkos stikliranju ociglednih propusta/zastarelih konvencija. Grafika i dalje neujednacena – hodnici ok, spoljasnost meh, poneka soba te natera da zastanes i upijes tu atmosferu. U par navrata kad sam morao da bezim pod navalom aliena cak me malo i adrenalin prodrmao! Ali momenat da mozes da blokiras (blokiras!!) napad aliena, pa to je fantasticno. Totalan konceptualni promasaj, ali sto se suve mehanike tice, stvara enormnu satisfakciju kad ti uspe – ha, ti ces na mene da skaces! Btw, nekako mi cudno izgledaju kad potrce na dve noge, mnogo im bolje pristaje da gamizu na sve cetiri. Headshot donosi instant satisfakciju, s onim krckavim zvukom kad pukne lobanja. Inace kamera ima izrazen blur kad se okreces oko sebe. Nekima se to mozda nece svideti, meni doprinosi sinematicnosti.

Ovo je po svemu sudeci B igra koja se puno izvlaci na Kameronov film. Sto ne mora da bude shvaceno lose…

E da, kad vec pomenusmo Bioshock 2, igrao sam juce par sati, pocinju kockice da se slezu na svoje mesto – borbeni sistem je poboljsan, svidja mi se medjuodnos na relaciji pare-hakovanje-vrste municije-plazmidi-tonici, kao da te primoravaju da koristis sto vise dostupnih taktika (umesto samo wrencha, koji je verovatno 80% ljudi iskljucivo koristilo u originalu). Grafika i dalje presarena, ali je gameplay dosta zategnut. A tek sto sam dobio vatru… barice od benzina, mmmmmm.