Alan Wake

[SIZE=6]ALAN WAKE[/SIZE]

[SIZE=4] Psiholoski triler na kojem se radi od 2005 godine,igra koju pravi Remedy Entertainment mali tim iz Finske sa velikim masjtorima svog zanata.Za neupucene Remedy Entertainment je tim poznat po meni dragom Max Payne serijalu.Inace u ovom naslovu se nalazite u ulozi Alana Wake-a pisca koji ne uspeva da nadje inspiraciju za svoje sledece delo i odlucuje da se premesti u gradic Bright Falls.A u tom malom divnom gradicu nastaju problemi,jel Alanova zena nestaje i on ostaje sam u borbi protiv ljudi i zivotinja koji se totalno uvrnuto ponasaju cim padne noc.Igra ce posedovati i zagonetke,mogucnost upravljanja razlicitim vozilima ali to nista ne moze da se meri sa uzitkom kada sama “priroda” krene da vas "bombarduje"sto mozemo videti iz snimaka do sada prikazanih.Po onome sto smo videli ocekuje nas jedna atmosfericna igra,sa dosta jakom pricom,filmskom grafikom i odlicnim gameplayom.Igra izlazi ekskuzivno za XBOX 360 konzolu i najavljena je za maj 2010 godine.Za mene ovo je naslov koji bi trebalo da obelezi sledecu godinu i bukvalno jedna od retkih igara koju bas,bas zeljno iscekujem.[/SIZE]

Published by: Microsoft Game Studio
Developed by: ** Remedy Entertainment**
Genre: Akcioni psiholoski triler
**Release Date: ** Maj 2010
**Available On: ** Xbox 360

Alan Wake Xbox 360 Gameplay - Escape Police

https://youtu.be/nME8A7g-gT8

Alan Wake - Extended Gameplay Part 1 of 2 | HD

https://youtu.be/iQXyc0H32a4

Alan Wake - Extended Gameplay Part 1 of 2 | HD

https://youtu.be/jmLY2s7_v9I

Novi gameplay video
[video=facebook;103684276323148]http://www.facebook.com/video/video.php?v=103684276323148&ref=nf[/video]

100% ce biti super,cim je Remedy…Ja sam emotivno vezan za Maxa Paynea (nisam gay)

jel ce biti pucnjave?? ili samo onako meni vise ova igra izgleda kao igra za “mozganje”

Na traileru ima samo fora kada uzima bateriju (baterijsku lampu) i istrazuje…Pazi ovo: igru Max Payne 1 pravili od 1997. do 2001. a ovo od 2005. do 2010. …Ovaj Remedy ili ima sveka 4 radnika ili je lenj ili samo voli da odugovlaci!

pa zato pitam jer na trailerima nisam nista video…

Kako kažu, odugovlače zbog toga što će igra imati epizodni karakter ili poglavlja a cela igra je u stvari jedna velika serija i to sve mora perfektno da fercera. Ovo istovremeno i upućuje da će igrati imati i određeni DLC da sve ovo isprati. Za sada, mnogo mi se dopada kako izgleda, kao i gameplay mehanika koja se oslanja na svetlo kao presudan element borbe/preživljavanja a verovatno i same priče.

Sto nema vise igre po danju, smucise mi se sve igre ovakvog tipa po mraku. Nek odstupe malo od standarda…

Slazem se sa tobom i meni je vise muka od igrica obilatih krvlju i mrakom. Igram igrice preko 20 godina ali u poslednji 7-8 ih igram bezvoljno, bas zbog navedenih razloga.

Cek,mrak je standard?:slight_smile:

U igri ce se radnja odvijati i po danu a bice i prisutne smene dana i noci.Meni ova igra deluje sve samo ne kao standard i kao nesto vec vidjeno.
Bacite oko na ove slike dole,jesu starije ali su cista majstorija…

meni se igra nesvidza mislim nevolim ovakvu vrstu igara

Kao sto kaze PekiSa i ja ovu igru zeljno iscekujem i sigurno najvise u ovoj 2010, ravno koliko iscekujem gears of war 3 koji ce se pojaviti tek za koju godinu :(. Ova igra je sve sem standardne igre. Ovo ce biti jedna od najoriginalnijih igara jer ce imati sposobnost da vas uzivi u njenu radnju i da se osecate kao da ste glavni glumac nekog filma.

E to je vec bolje.
Nadam se da ce biti razliciti dijalozi tokom noci/dana, ili npr. kao kod Gta, ako umres, kada ponovis misiju nije isti dijalog :slight_smile:

Igra ce biti vrh.

Pa ja bas i trzim igre na ovaj fazon ali nista slicno nema… Ono sto sam presao jeste Silent Hill -homecoming- i Resident evil 5 koji mi vise i ne lici na stari dobri Resident. Krenuo sam Alone inthe dark, aki kontrole su me odbile posle 10 min. Zato vas pitam ima li jos sta slicno Silent-u? P.S Kada bi izasao fatal frame, bio bi to pun pogodak :slight_smile:

RE5 je akcioni zanr sa elementima horora - znaci nije horor sa elementima akcije kao prosli delovi vec obrnuto. Da RE4 nije toliko za****n za PC, mozda bi ga i igrao.

Pa dobro ima li nekih tezih igara tzv mozgalica kao sto je tomb raider, silent hill, ili kao sto je fatal frame za ps2 itd? U poslednje vreme su sve igre na fazon “dza - bu” [email protected]#$%^&* odnosno sa svih strana pljuste metci… Nesto sa zagonetkama?

RE5 ti ima neke zagonetke, ali one su laganica tako da k’o da ih nema.
Nego, ona igra, kako se bese zvase, a da - And Then There Were None. Tu igru nisam uspeo da predjem koliko je komplikovana - nista ih ne razumem sta treba da uradim, a do 5-og coveka sam stig’o.

Da ali ja imam xbox 360, za njega mi trebaju igre tog tipa…

Ma RE5 je zasce sranje od igre,skroz su zapostavili tradiciju,nekad sam zbog trojke bezala iz skole,da bi je igrala na playstationu a sad petica skuplja prasinu. Ova igra obecava,bar se meni svidja,ali trejleri su jedno a igra drugo,sto je pokazao I “alone in the dark”.ako nista cekamo " I am alive".

Probajte Maxa Paynea i promjenicete svoje misljenje o igrama zauvijek!