[4K] Project Scorpio: Forza/Turn 10 Report + Analysis!


Odličan info iz DF posete Microsoftu i Turn 10 studiju i o utiscima kada su Forzu 6 poterali u 4K. Impresivna stvar je da su dodatkom 4K tekstura GPU opteretili samo za dodatnih 1% a neoptimizovani engine je zaposlio Scorpio GPU na nekih 70%, što ostavlja prostora za dodatna poboljšanja. Ovo bi značilo da svi updatei i buduće igre neće samo terati Xbox One igre u 4K, nego pored kvalitetnijih tekstura možemo očekivati i ostala poboljšanja, poput efekata, particles, fizike i ostalih poslastica, za koje smo mislisli da bi izostali. Naravno, ovo je u slučaju Forza igre koja je suludo optimizovana, ali ohrabjure što i ostali timovi i developeri dobijaju pozitivne rezultate.



2 Likes

Kako to bombasticno zvuci… a da li ce biti u stvarnosti? Pokidace Gran tourismo Sport?

To ona igra sto izgleda kao izlazi za PS2?

Ne, rekao bih da izgleda mozda za nijansu slabije nego forza 7. Presudice fizika, sto bi rekao Marko.

Da ne kacim sada Gran Tourismo pics

Nemoj da kacis, samo pogledaj klipove iz bete… I sve ti bude jasnije…

Beta nije = finalni proizvod. Ok, pogurace dosta dobru grafiku sa odgovarajucim monitorima/televizorima, koje vecina nas nema.

I da razresimo misteriju… Bice 100 dolara skuplji ili u ceni sa pro.

Ako bude u ceni sa pro, odnece prevagu. Ako bude 100 dolara skuplji, puca. Evo ja vam kazem.

Ja mislim da ce kako tako biti skuplji za 100e od PRO-a, i da bude 400e “Scorpio”, PRO ce spustiti cenu na nekih 300-350e, posto ce biti vec godinu dana kako je izasao, samim time i vreme za nesto nizu cenu. Ma da i 100e veca cena nije neka bum skuplja cena.

100e je psiholoska barijera. Znam ortaka iz Indije koji ce ipak kupiti pro, za 100e manje. Jer mu on donosi checkerboard 4k, a skorpija nativni. Al posto on ima 720p tv, briga ga za to. Igrace zato ekskluzive na skorpiji, i bolece ga uvo. Oh wait…

A da pričamo o Forzi i Scorpiu umesto o cenama za koje ne znamo kolike će biti ili otvorite temu pa o tome nagađajte do mile volje.

Videcemo kako ce da odrade buduce naslove, ali ce benefit sigurno da dobiju i PC igraci… Ali ovo je stvarno odlicno, full 4K bez optimizacije, to stvarno super… Videcemo FPS naslove kako ce se pokazati sa FPS-om u 4K, kada bude u nekim zescim borbama…

A kad cete uklaviriti da mi njima nismo ciljna grupa? Zabole njih za 3000 gamera koji se nalaze na balkanu, njima je bitno americko trziste…njima razlika u ceni od 100$ ne igra nikakvu ulogu…[quote=“Milan89SD, post:14, topic:12561”]
Videcemo FPS naslove kako ce se pokazati sa FPS-om u 4K, kada bude u nekim zescim borbama…
[/quote]
Ovo me jako brine…neki ce igrati 1080p 60 fps, a neki 4k 30 fps?..ako bude bila razlika, 60fps vs 30 fps…to ce biti JAKO lose…e sad, da li ce svi naslovi biti 4k 60 fps…ne sme da dodje do razlike u frejmovima medju konzolasima…

Sumnjam da će biti razlike u multiplayeru, slično kao i kod ps4 i pro što je urađeno. Fps isti, sad jedino što će na one da radi na 900p 60fps, dok će na scorpio da bude 4k 60fps ili ako ne može to da izgura 1080p 60fps.

U multiplayeru je uvek zakucano da bude isti FPS. Ako je 60fps na X1, tako će biti i na Scorpiu. Za single player, to već nije bitno, može biti različiti framerate.

Neke igre su radjene da rade u 30FPS-a ili posle nekog vremena fps bude otkljucan(mahom za PC)… U igrama glavna fora je da bude dobro odradjena optimizacija, po cemu ubisoft recimo nije poznat…