3TB WD Green ili Seagate Barracuda?

a pazi sanjam taj backup vec nedelju dana hehehehhe, i nikako da uradim, sad konacno za vikend radim kloniranje odmah i backup kod mene dodatno

i nije ovde otisla elektronika (cak sta vise imam jednu u rezervi), ovo ti je fizicko ostecenje diska, bad sector ti je bas to

Ako ti treba vise prostora uzmi neki manje kilaze a koji ti se pokazao kao najbolji-dobar-ekstra hdd, makar to bila i 2 po 1,5TB! Ili 2 po 2TB! I sam muku mucim posebno kada nesto vece treba da se uzme a nema se licnog iskustva, tada odlucuje varijant kupi ono sto je provjereno sve ostalo je eksperimentisanje i macak u vreci (cast izuzecima i pojedinim situacijama). Velika je i patnja sa vise diskova ali najvaznije da su pouzdani a ne prc milojka i to uvjek kada najvise treba (zvucili i tebi poznato).

Aha mehanika onda. Pa eto zar ne bi mogo posle backupa neki relocate bad sectora sa sentinelom i da mu mehaniku zameniš?
Mada kontam da ti je opet veće cimanje nego da uzmeš novo :slight_smile:

drasticno vece cimanje bre, pa cim otvoris hdd, i zatvoris nazad, on odmah krece da krkori i da glava ne radi kako treba, a evo bes mi sve nisam do skoro znao razlog

ima propisana tezina kojom zavijas sraf (kao moment kljuc ima mali srafciger za to majku mu) i mora da se zategnu srafovi na propisanu vrednost da bi sljakalo, pogledaj na YT sam bas gledao klip o tome, cim pretegnes ili nedotegnes dovoljno javlja se los pritisak unutar harda i zato glave cakcu, i napravi se naravno jos veci kurslus nego bilo sta drugo

mnogo lakse kupiti novo :slight_smile:

p.s.

podsetio si me na jednog mog klijenta (da ne kazem pacijenta), kad me covek pitao jel znam nekog ko popravlja SIJALICU za kola, (a drzi u ruci H7 sijalicu za far, ona bemu misa 300 din)

E vidiš to za težinu zavijanja nisam znao, a iskreno me i ne čudi u ovom kapitalističkom svetu.
A meni uvek u glavi ovi moji pajtosi iz nekadašnje firme imaju bukvalno truckloads mehanika i elektronika pa često se desi uzmem za neke smešne novce kad moram da ljudima spašavam podatke.
Kod tebe opet dobra situacija da ćeš izvući podatke pa posle na kraju krajeva i da baciš maxtora niz reku nije greota :smiley:

A da mu uradis Low level format. Jeste da traje i do 15 sati ali garant posle toga nestaju bad sectori ako je bio problem do struje. Ti bad sectori koji nastaju zbog prekida struje su samo malo vise namagnetisana polja i low level formatom se brisu. Probao na dva diska sa dosta bad sectora i popravio sve, helath se takodje vratio na 100%.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Lik na limundu prodaje hardove od 2 TB od oko 5000 dinara… Ima ih dosta. I wd i drugih.

video sam, ali mene ispada da kosta 1Tb podataka drasticno manje od te njegove cene hehehe, sada su se cene vratileu normalu i nisu vise kao nekada, vise nije “poplava u fabrici motorcica u Taiwanu”. Kako su to vestacki iskoristili da nabiju cene strasnoooooooo, i to je trajalao bre par godina

e da probacu Low Level Format kad uspesno sve sacuvam sa njega, pa onda lepo na prodaju idemoooo