3TB WD Green ili Seagate Barracuda?

Deco ima li nkeo da ima npr 3TB hdd

konkretno me zanimaju

WD30EZRX model

i Seagate ST3000DM001

e sad wd je green serija, dok seagate radi na 7200 rpm ali uopste nije namenjen 24/7 upotrebi jer ima neki limiot od 2400 sati rada, malo mi to nekako malo s obzirom da ja imam hardove koji imaju preko 500 dana rada u kontinuitetu a rade identicno kao prvog…

da ga bem nisam pametan a treba mi storage space…

e sad u obzir dolazi i onaj WD Red od 3Tb jer nije nesto mnogo skuplji, a namenjen je NAS sistemima

treba mi neko ko ima nesto slicno da javi neke utiske pa da prelomim vec kad moram…

Ko što rekoh, moj (ćaletov) prijatelj koji radi i bavi se kompjuterima preko 20 godina kaže da je WD (in general) trenutno teško ****** (nekada su bili baje, ovo sada nema veze s’ mozgom) i da on uvek preporučuje Seagate Barracuda HDD, jer su za ove sto u glavu po pitanju kvaliteta izrade.

Sent from my D6603 using Tapatalk

znam i ja isto to sto ti kazes… bas zato i pitam

ali me buni lifetimer za SG, 2400 radnih sati, to su bre 100 dana koriscenja, i sta onda?

a to moze da se nabije za cas

Znam znam, al’ isto znam da je procenat crkavanja kod Seagate HDD najniži od svih tj nešto ispod 1%.

Sent from my D6603 using Tapatalk

da ga bem nisam pametan, iznervirao me ovaj moj hdd od 1.5 TB sto imam pa bih svakako uzeo jedan veci i da resim svu muku i cao…

jer su mi svi ostali vec puni maltene, bemu misa imam 12TB storage-a i to mi malo, a da ne pricam da imam skoro 3000 dvd-a svega i svacega cca 14TB takodje :smiley:

dakle za mene je hdd od 3YB samo :smiley: heheheh

citaj i placi http://www.pcworld.com/article/2089464/three-year-27-000-drive-study-reveals-the-most-reliable-hard-drive-makers.html

sad znam zasto definitivno preporucujem svima Hitachi i zasto ga imam u svakoj konzoli!!! pa iskustvo me bre naucilo, SG mi svaki crkao posle 6 meseci… neka hvala

E pa jbg, sad stvarno nisam pametan. A kod nas Hitachi zastupljen ko RTS1 u Zagrebu…

Sent from my D6603 using Tapatalk

nisam ja ni mislio kod nas nista :D, imam finu izreku ja za to “the world is my playground”

http://www.amazon.de/HGST-Deskstar-SATA-7200rpm-24x7/dp/B00HE7HG2C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1417217880&sr=8-1&keywords=hitachi+3tb

cena ista za NAS verziju maltene, oni obicne i nemaju hehehe

Jos Vlado nisi prezalio sto sam uzeo Seagate preko Hitachi-a za Ps3? :smiley: evo ga ide jos ko avion, drzim fige hehehe

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ako mene pitaš seagate otkako se merge-ovao sa maxtorom je počeo i da srozava kvalitet.
Imam baracuda ata diskova još od pre 2000te. Nikad bad sactor, nikad škljoc onaj od mehanike tj da glava udari u graničnik - bukvalno ko bubašvabe bi nukelarnu eksploziju preživeli.
Kod wd-a mi se s druge strane ni malo ne sviđa onaj idle timer retardirani tako da definitivno bi ja išao na neki hitachi, toshiba, samsung

U kompu 2 komada WD RED, 2 tb i 3 tb … Kupio bas zbog garancije od 3 god i 24/7 (ne gasim komp, torenti, a i drugo) … Ja zadovoljan, ali kao neko ko ne gleda mnogo brojke statistike i brzinu kompa… U PS4 i u OFW PS3 imam WD Black od 750 GB… Isto sve OK… U CFW PS3 imam kao dva externa WD Greena po 2 TB a interni WD Blue od 1 TB… Sve u svemu, sve WDovi, navika, sta li je …

navikao sam i ja na WD aliiiii sad cu da vam objasnim neke stvari

WD od 2011 valjda se sunuo malo i 100% sam siguran da su tada krenuli nizbrdo jer su izbacili novu mehaniku i novu elektroniku sa idle timerima o kojima sam pricao da su me strasno nervirali na PS3 (1TB Blue drive koji ima idle timer na 15 sekunde, cim prestane uredjaj da ga koristi na 15 sekunde on se ne vrti vise, pa onda kad zatreba opet, a 15 sekundi je mnogo malo, on krece opet da vrti i tako non stop pali-gasi-pali-gasi-pali-gasi). To mu je 10x gore nego da radi non stop.
Istu mehaniku imaju i novi Seagate hardovi od 2.5 inca, ne znam za ove od 3.5 ali ovi od 2.5 svi do jednog isto imaju, ugradjivao sam ih na xbox i imaju taj problem takodje, sreca pa kod xbox-a u dashlaunchu ima setting koji ne dozvoljava hardu da se ugasi :slight_smile:

E sad iste godine a mozda i pre oni su kupili HITACHI, znaci opet merging kao sto je Samsung uradio sa Seagate-om kada su ih kupili. No WD je svoju staru i provrenu mehaniku i elektroniku poceo da gura u sadasnje nove HITACHI diskove, e zato ih preporucujem jer to je ono provereno WD od pre i ta navika. Jer da i dalje prave diskove kao nekada da nemaju taj idle timer i da mogu da preteraju boga oca sve bi bilo ok…

No eto mene sad za****va Samsung od 1.5TB tacnije HD154UI model da ga komp ne ucita odmah i prijavi particiju, uredno on prijavi drive, samo je problem sto nece odmah da ucita particiju zbog bangavog NTFS sistema, dok se ista na Linuxu instant ucitava, go figure…

yup tad su prsli tvrdje

ali pre 3 ili 4 god ih je kupio Samsung, sada su njihovi diskovi svi oni Spinpoint samsung serije, malcice su bolji… ali ovo u specs sto pise za life timer 2400 radnih sati i cao zdravo ode disk, neka hvala, kod Hitachi-a je 1 milion radnih sati… plus load cycle kod njih 300,000 puta, dok je kod hitachi-a 600.000, a cena im je ista…

Verovatno cu uzeti njega, samo sto mi se ne daju pare sad uffffffffff imam gazilion drugih troskova i mrsko mi da dajem sad pare i za ovo :D, a moracu izgleda jer zavisim prakitcno od toga, jer mi ti podaci donose novac, tako da ono…

nadjoh WD green od 3TB da uzmem od drugara za fine novce, posto sam video da mi je u firmi HEALTH na hardu 27% sunuo sam se i odmah sam narucio drugi, a hteo sam da cekam jos malo posle nove godine… kad ono MOSA!!!

Sutra radim backup momentalno i kloniranje odmah za vikend na veci hdd, strasno!!! A gledao sam ga skoro bio je 100/100, nego nestajala struja i nesto ****valo, kad eto ti mosa 27%, estimated remaining life 83 dana…

Koji program koristiš za pregled health-a od HDD?

Sent from my D6603 using Tapatalk

pa bilo koji koji moze da cita SMART data heheheh, nije tu bitan program, sve je sadrzano u samom hardu, npr HD Tune ili HDD Sentinel, ovaj drugi ti daje info lakse od svih, druge ako znas da tumacis SMART podatke. Probaj HDD sentinel pa vidi

Meni nije jasno kako je spao samo na 27%. Strašno jbt. Kakvo je bilo napajanje kad ga je tako spržilo?

pa nije ga nista sprzilo, nego jednostavno ima 107 bad sectora, posto cesto nestaje struja ovde, ni UPS ne pomaze ni nista, tako da to mu je sto mu je, a i mator je jbt, ima oko 4 ili 5 godina, Maxtor bre jos :smiley: hehehehhe

gledaj i cudi se


Pa stani naglo mu je spao health sa 100 na 27%?
Ja sam imao spržena 2 napajanja od grmljavine - jedno bilo thermaltake a drugo chieftec.
I hard mi je jedan jedini još iz 2008me pa viĐu

:smiley:

znam to imam i ja tako iz 2009e :slight_smile: jeheheh

pre jedno 2 meseca mozda sam gledao i bio je na 100%, ali je sad izgleda srozan na 27% jer pre jedno 2 nedelje nestajala je struja jedno 5-6 puta za redom, taman krenem da podizem win sljus nestane, ja taman opet krenem kad dodje ona nestane i tako 5-6x… Ma i generalno ovo je krs disk, ne cudi me nista, ali s obzirom kako ima malo radnih dana ukupno cudi me bas… no maxtor/seagate matori je to sta reci

ubacicu sad ovde WD od 500 ili od 1 TB posto ih imam kuci na raspolaganju za ovakve situacije hehehe, sa malom kilometrazom, jedan ima jedva 2 dana a drugi oko 20 dana :smiley:

A jbg, u pravu si. Ipak je to maxtor, i da ti naleti pošto poto elektronika opet bi bio rizik.
Sreća u nesreći da si na vreme video pa možeš da backupuješ. Da ti je lipsao kontam da bi i teško, da ne kažem nemoguće našao dobru elektroniku :smiley: