2016 Microsoft E3 konferencija

Ako je rešenje kao kod Sony, onda ti se veže za profil. Recimo, kupiš The Unfinished Swan na PS3, za profil ti se vežu i PS4 i Vita verzije igre, uloguješ se na tvoj profil na konzoli, skineš i teraš. Verujem da će biti isti princip i ovde.

1 Like

Pitanje je kako će i da li će to biti za igre na disku. Najverovatnije će dolaziti sa kodom za pc verziju.

1 Like

Hm, varijanta sa kodom bi bila super, drugu verziju mozes da prodas / poklonis nekom, mada mi to deluje previse dobro da bi bilo istinito. I sa diskom mozda moze da se dobije licenca za jedan profil kada se pokrene igra, pa sa tim profilom ides na drugu platformu…sta znam, navijam za kod.

Na disku? Verovatno nikako. Ovo će verovatno biti samo za digitalne verzije iz više razloga. Najpre, šta bi te onda sprečilo da kupiš verziju za XO na disku pa da prodaš kod za PC verziju?

Najave Xbox One S i pola sata kasnije ga bukvalno ucine beskorisnim sa najavim Scorpia lol

Samo mi je najace ovo Xbox Scorpio ce navodno imati 6 Teraflopsa.Pa kako oni ocekuju da igre sa Scorpia izlgedaju na Xbox Onu sa 1.23 teraflopsa?

Uostalom kako su poceli da spominju 4k i TFLOPS vidi se koliko im je stalo da imaju posto poto jacu masinu od konkurencije jer im je izgleda dosadilo da budu slabiji , ja inace ne znam nikoga da ima 4k tv ali ono za 2-3 godine ce pasti cena pa ko zna.

Sto se mene tice sa svim ovim xbox i win 10 only i smaranjem sa novim konzolama koje naas cekaju xbox mi je postao beskoristan , da da otrcana prica oticu na Pc ne nisam to rekao doduse tamo barem znam na cemu sam i znam da cu morati da ulazem.

1 Like

Malo se ljudi zbunjuju, Xbox One S nije nova konzola, vec je to slim verzija i redizajn, vidjeno cak dvaput na obe strane u prosloj generaciji.

Meni iskreno dodje da kupim neki jak PC, mislim da cu odabrati Scorpio konfiguraciju :smiley:

Edit: ono sto se desava iza zavese jeste da svom silom guraju Win10, ipak je Windows najbitniji MS-u. Izbor bi trebalo da je dobar koncept, mada kod sebicnih gamera to ide suprotno, sto ekskluzivnije to bolje :confused:

Edit2: ima li gde Inside gameplay? To nesto pomenuse ali nista ne vidosmo.

1 Like

Jesu pokazali neki demo tog famoznog skorpiona? Bilo sta? Da se vide teraflopsi na delu.

Evo teme ovde: Xbox One 4K/Project Scorpio - E3 2016 Reveal Trailer - #2 by SlobeX

Mada u principu ništa nisu prikazali, osim čipa na kom piše 4k :smiley:

Phil je sam rekao da je jedini razlog zašto sada izlaze sa obavijesti, jeste da pripreme developere na potencijalnu snagu novog xbox-a. Godina i po’ do izlaska dotične konzole, svašta se može promjenit… Imam osjećaj da bi ovo bio isti djavo da su tik pred najavom Xbox360 S najavili XO…

Pošto mi je stream konferencije bio užasan, pola informacija sam pročitao iz četa, a ostalo kasnije sa foruma.
Prvi deo je bio ok, imao je neki tempo, onda Minecraft i ID@Xbox smoriše. Taj deo treba da upakuju drugačijie, da ga samo spomenu ili da bude deo video montaže. Ovako taman kada se stvari zahuktaju, padne ritam a nakon toga se teško ponovo uzima zamah. Nisam još sve trejlere pogledao, tako da neću o njima zasad ništa da kažem.

Stvarno je šteta što je gomila stvari bila leakovana tako da smo imali utisak da se ništa novo i ne objavljuje. I zato moraju da smisle novi sistem, prvo konferencija pa onda šaljite promo materijal medijima. Očigledno da je PR timu bitno da se vesti što pre rašire po sajtovima i zato ih šalju unapred a onda padnu leaks.

Uglavnom, bilo je dosta igara, čak dve konzole (Slim revizija i Project Scorpio). Moglo se naslutiti kada su krenuli sa Xbox One S na početku da će nešto slično, hardverskog tipa biti za kraj.

Nadam se samo da ljudi koji non stop viču da neće kupiti Xbox One jer je sve na PCu sada zaista ispuniti obećanje i više se igrati na PCu nego kukati kako nema razloga da se kupi X1 konzola. Igrajte gde hoćete, tih 60$ za igru ide u Xbox džep ovako ili onako, što znači više igara za sve.

Xbox One S je zanimljiv kao osveženje i sigurno će imati svoju publiku, posebno tokom predstojeće sezone. Za budućnost, vidim da će to biti u stvari bazni model sa cenom od 200$ a Scorpio će biti premium model sa većom cenom. Nešto kao Xbox 360 Arcade svojevremeno i regularan Xbox 360.

Pomisao na project Scorpio je uzbudljiva. Nisam siguran da će igre biti 4K još nekoliko godina (kao uostalom i ostali 4k sadržaji), i jedino očekujem te silne flopse da upotrebe na to da igre budu 1080p, sa odličnom grafikom, fizikom i AI. Ne mora ni 60fps što se mene tiče, samo konstantnih 30, ali da izgledaju fenomenalno. Halo 6 na Scorpiu sledeće godine sa svim settings on max. Yup, meni dovoljno. Ova konzola je namenjena za konzolne gejmere entuzijaste, tj za ekipu koja preferira konzolnu kulturu vs PC. Njima će biti zanimljivo da svoj Call of Duty / Battlefield / GTA igraju na najboljoj opciji. Oni kupuju prvi i galame o tome a onda casuals prate. Uglavnom, sledeća godina će biti super interesantna, samo imamo još 15+ meseci žvakanja na ovu temu sa žestokim trollovanjem sa svih strana.

3 Likes

Sad razmišljam, pošto prema nekima počinje nova generacija sledeće godine (khmbullshitkhm :)), na kraju, da li je neka igra zaista iskoristila ona sranja koja je MS obećao pri početku generacije u vidu onih Azure Servera, Clouda i Kinecta? Ok, Kinect su batalili u toj meri da Xbox S nema ni mogućnost povezivanja sa Kinectom bez adaptera, ali ovo za Servere i Cloud?

Ne sećam se da li su rekli da su neke igre zaista koristile te servere, a koliko se sećam, jedina igra koja koristi Cloud Computing, ili kako se zove, je, navodno, Crackdown 3. I opet prave nove konzole koje su jače. Zar nije Cloud trebao to da nadomesti? Šta bi sa time?

Solidna konferencija, prosle godina je bila bolja. Leak-ovi stvarno sve upropaste tako da ni malo iznenadjenja. To mora da se promeni ako misle da konferencije imaju veci uticaj.

Sve je lepo robotnjik napisao, ne bih mnogo dodavao. Mislim da Scorpio moramo da nazovemo novom generacijom, hteli to ili ne. U brojkama izrazeno 360 je bio 0,25 tflopsa, a XO 1,23 sto znaci negde 5 puta jaci, sada sa 6 tflopsa dodje mu isti skok u snazi.

Ono sto se zaboravlja, a meni najbitnije, jeste da forward kompatibilnost nove konzole. Sve igre sam uglavnom kupovao digitalno i bila bi steta da odjednom nestanu ili da se prodaju za neke sitne pare, ovako library ide i na narednu konzolu sto je za mene revolucionarna paradigma u konzolnom gamingu. Nece biti vise remastara i kupovine iste igre dvaput. Srecin svih 50-at diskova iz prosle generacije su mi bili pirati, u suprotnom bi bila tuga da vise nemaju svrhu.

Nije mi bitan 4K toliko, ali kontam da cemo tamo stici, bitnije su nove mogucnosti za developere i otklanjanje ogranicenja. Pomisao ne neke igre koje mogu to iskoristiti me uzbudjuje

Samo dajte igre redovno kao da sada i nema frke. PS4 cu kupiti kada se nagomilaju njihove sjajne ekskluzive, kao u prosloj generaciji.

Zakljucak, We Happy Few :slight_smile:

And God bless you for this.

Azure su koristili Titanfall i čini mi se CoD neki.

Ovo za Cloud će raditi (za sada) samo na Crackdown 3. Možda i neće na kraju, ko će ga znati. Mislim da hoće što pre da se očiste od tog perioda pod Mattrickom i sranjima koja prate čitav taj deo od reveal X1 do momenta kada je Phil preuzeo.

Xbox ove godine po meni podbacio. Dosta inovacija, ruku na srce, dosta igara, ali ništa posebno, ništa wow.
Recore mi izgleda kao neki glorifikovani indie naslov, grafika iz trailer-a nije ni za xbox 360, po meni. Možda se sve to ispolira - daj Bože. Nije izgledala loše, zanimljiva platforming igra, barem sam je ja tako video.
Forza Horizon 3 se uzima samo zbog onog trailer-a, zbog onog Lamborghini-ja :smiley:
Halo Wars 2 me stavlja u tešku poziciju, jer ne volim te strateške igre, ali je trailer za ovu igru pobednik cele e3 konferencije, po meni. Nijedan mi trailer nije pokrenuo emocije kao taj. Marketing 101. Od igre koja me uopšte nije interesovala do, “pa moram pogledati makar o čemu se radi”.
Scalebound… meh. Ne znam, izgleda mi kao Fina Fantasy, a ja takve igre niti razumem, niti volim da igram. Zmaj izgleda zanimljivo, lomatao sam se sa Panzer Dragon-om na Saturn konzoli, pa ću zato posvećivati dodatnu pažnju ovoj igri i gameplay-u koji me možda i privuče.
Sea of Theves ne izgleda loše, ali koliko vidim, bez tima ništa. LFG mi ne pada na pamet, zato pass.
Dead Rising 4 čekam sa nestrpljenjem. Svi znamo da je to jedna od onih “ubijanje na najsmešnije/najbizarnije/najluđe načine”, opuštajuća je, nema tu previše mozganja (pun intended). Treći deo nisam igrao, mada i njega sa nestrpljenjem očekujem uz Games with Gold :slight_smile:
Gears of War 4 ne vredi komentarisati, odlično izgleda, šmek i gameplay kao iz prethodnih delova, malo me zbunio onaj bacač onih sečiva, jer je valjda ideja da može sa njim da se puca iza zaklona, da se odbijaju projektili. Naime, u jednom trenutku je lik tokom prezentacije pucao direktno u neprijatelja i diskovi/projektili su počeli da se odbijaju i vraćaju u njega/igrača, povređujući ga. U videu to vam je od 5:50 do 6:00.

P.S. Starac Marcus od stotinu ljeta FTW!

We Happy Few mi izgleda zanimljivo, kao neki omaž Bioshock igri.

Battlefield 1 pominjem ovde jer je kao igra pobednik ovog E3-a. Odlično izgleda, proverena receptura majstora. Jedva čekam, hoću da budem bolji od @xX8Lampard8Xx :laughing:

I sada čudovište u ormaru, veliki xbox scorpio. Meni malo ironično, jer scorpio me podseća na scorpion lika iz Mortal Combat igara. Još kad znate da je njegova izreka: “Get over here” (kao da MS priziva PS4 vlasnike natrag) :laughing:
Šalu na stranu, meni se ovo ne sviđa. Znam da sam manjina i to je sasvim u redu. Milo mi je što su se mnogi oduševili i obradovali, ali ja trenutno nisam jedan od tih ljudi. Ne sviđa mi se ideja iz jednog razloga - “no one gets left behind” je sranje i ko god suprotno tvrdi nek zna da se vara. Xbox One je dugo vremena “vukao” za sobom xbox 360. Destiny je zbog toga patio (samo jedna od igara koja je morala da pravi kompromise zbog prošle generacije), pa sada ova nova ekspanzija konačno ostavlja iza sebe tu staru generaciju. Znači kad tad vlasnici inferiornijih mašina biće zaboravljeni, ostavljeni iza. Jednostavnom se računicom takođe može do doći do ovog zaključka. Snaga Xbox One-a i te nove konzole nije u istoj dimenziji, a kamoli na istoj ravni, pa će zato igre izgledati kao dva različita sveta na te dve mašine. Tako da je ovo po meni, ili pređi na novo ili kaskaj na starom. I tu me buni njihova tvrdnja o tome da će sve igre biti igrive na jačoj konzoli. Da, ali u kakvom obliku? Zamislite, vi sada kupite 4k TV za konzolu koja pokreće 4k igre i ona upalite neku od igara sa Xbox One-a koje rade u 5x manjoj rezoluciji. Ko kad upalite neki naslov sa xbox-a 360 na xbox one konzoli - smešno. Igrivo, tu nema varke, što zbog dobrih priča, što zbog emocija, ali grafički - nope. Ovo je vreme merenja piksela, framerate-a i čega sve ne, pa se MS našao u neobranom grožđu kad je hteo da izbaci konzolu koja je “ok” u vremenu u kojem dominira izreka “go big or go home”. Moja konzola je kod mene nepune tri godine, što je za mene prekratko. Znam da ova konzola izlazi za više od godinu ipo, pa se sve tešim da će mi tada to biti ok, nadam se da ću do tada i ja da uskočim na hype train. Ali sad za sad, ne. A iskren da budem, da nisam ovoliko ulagao u svoj MS profil, uzeo bih lepo PS4, po meni je to sigurniji proizvod, barem trenutno. Nije bila najava konzole koja će biti 4 puta jača, pa čak i kad najave taj neo, ne verujem da će biti tolika razlika između ps4ke i ps4 neo konzole kao što je između xbox one-a i tog scorpio-a. Ali avaj, volim xbox brend, volim njihove proklete džojstike i uložio sam sigurno više od 500 eura u igre, te sada ne mogu tek tako sve to samo da prodam. I u tom grmu leži zec. Između čekića i nakovnja. Između dva stanovišta, a to su - stoj u mestu i gledaj kako super ove igre izgledaju na ovoj 4x jačoj konzoli ili lepo pređi (show me the money). Ja se lično osećam kao da me MS pritiska na ovo, kao da mi neko uvija ruku, a to nikako nije dobar osećaj. Daj Bože da ću bolje da se osećam za godinu ipo, ali danas se ponajviše osećam iznevereno.

2 Likes

@loodacha apsolutno se isto osecam kao ti …you are NOT ALONE!
No homo :smiley:

Well, tom logikom, kada izadje PS4K/Neo, 40M PS4 vlasnika će skočiti u bunar jer će developeri targetirati jaču specifikaciju. Nema šanse da se tako nešto desi, jer igre koje su u produkciju za naredne 3 godine već imaju za osnovnu bazu X1/PS4. Igre koje izađu 2018 će i dalje izlgedati ok i raditi što je moguće bolje na X1 i na PS4. Igre koje tek ulaze u produkciju, za njih se možda može reći da će ići ka jačem hardveru i biti afterthought za slabije modele, ali prvo tako nešto moramo videti da se dešava da bi tvrdili da će tako biti. Mislim da je rano za panic mode a Scorpio izlazi tek za 15 meseci.

Meni se Gears nije nesto preterano svideo, deluje umorno i reciklirano, genericki. Iako ne mogu mnogo da omanu sa Gears gameplay-jem iskopirali su ga do najsitinijih detalja a cover shooteri odavno vise nisu poslednji krik.

Windows 10 je najveci “pobednik” pa ovo i nije ni bila cisto konzolna konferencija. Naravno, odustace u trentuku kada shvate da Windows store ne daje rezultate. Isto kao sto su odustali od Kinecta, always on i second hand restrikcija. Bese tu i neka Halo serja?

Najgori deo konferencije je bio usiljeni Fil Harison koji pokazuje lice “Džoze Murinja” u krupnom planu u novom Frostbite engineu, kao da to ima ikakve veze sa Xboxom. Fil se kiti tudjim perjem a sale su mu nevidjeno trule. Murinjo je dostojanstveno prihvatio ali se osetio transfer blama.

A tek Karmak, moj boze. Da je neko njegovoj 18-godisnjoj verziji rekao da ce mu se na ovo svesti karijera.

1 Like

Zato sam i napisao da je sony-jev proizvod sigurniji. Ne verujem da će biti toliki disparitet u jačini te dve konzole, znači nema šanse da će ps4 neo biti 4x jači od ps4 konzole, to pretpostavljam da nije ni hardverski moguće trenutno. Zato će igre lepo izgledati i na ps4 i na ps4 neo. Ne znam da li se isto može reći/tvrditi za one i scorpio. Time will tell, I guess.

1 Like

Znaci dolazi nova generacija sledece godine?
Zasto bih onda kupio Xbox uopste?
Kad vec igre izlaze za PC ostaje samo da nabavim dobru masinu i to je to, Xbox je bespotreban po meni.

Well, neće više postojati klasične generacije, nego Xbox “servis” koji možeš da igraš tamo gde ti se sviđa. Ako preferiraš i imaš jak PC, onda igraš Xbox igre na njemu, a ako preferiraš konzolni pristup onda kupiš neki Xbox device. Stvar izbora i navike.